NewsNintendo Switch czy wypasiony smartfon – na czym lepiej się gra?

Paweł15 lutego 20219 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/nintendo-switch-czy-wypasiony-smartfon-na-czym-lepiej-sie-gra.jpg

Mobile-gaming to wojna pomiędzy fanami Nintendo a użytkownikami smartfonów – na którym sprzęcie gra się bardziej komfortowo?

Czy warto wybrać Nintendo Switch?

Nintendo Switch to konsola, która zadebiutowała na rynku już jakiś czas temu. Jest to sprzęt dostosowany do tytułów produkowanych stricte na potrzeby tego urządzenia. Dlatego wyróżniają się one ekskluzywnością – nie są dostępne nigdzie indziej, a także znakomitą optymalizacją. Switch pozwala również na granie w domu na telewizorze – podłączenie go do docka, zapewnia znakomitą wygodę i komfort – pod tym kątem wygrywa ze smartfonem. Jest to więc sprzęt bardzo wszechstronny. Za jego wyborem przemawia przede wszystkim bogata biblioteka gier, ciekawa ergonomia padów i możliwość relaksowania się przy unikatowych tytułach, które w ciągu ostatnich lat urosły do rangi legendarnych klasyków.

Obsługa bogatej biblioteki gier triple-A na smartfonie – tak, to możliwe już dziś

Smartfon sam w sobie nie jest najlepszym sprzętem do grania w gry. Jeśli jednak wzbogacisz go o pad do telefonu, zyskujesz pełnoprawną konsolę, która znakomicie sprawdzi się w każdych warunkach – czy to w pociągu, czy na wyjeździe pod namiot. Obsługiwanie sprzętu staje się nie tylko prostsze, lecz także pozwala na ciągłą ekspozycję ekranu – nie zasłaniasz sobie treści palcami. Zalet tego rozwiązania jest znacznie więcej. Jeśli dysponujesz bardzo szybkim internetem i zamierzasz grać przede wszystkim w domu, możesz skorzystać z nowoczesnej technologii streamingu, aby delektować się najpopularniejszymi grami na nieco ponad 6-calowym ekranie. To bardzo solidny argument za tym, aby zdecydować się jednak na telefon. Smartfon sam w sobie oferuje dostęp do całkiem dużej biblioteki gier, która z każdym dniem jeszcze bardziej się rozwija. Znajduje się tam wiele darmowych propozycji, które dostarczają rozrywki na wiele godzin. Parując to z możliwością instalacji pada i nową technologią cloud-gamingu, otrzymujesz ciekawą kombinację – rozrywka w każdej formie zaczyna być w Twojej zasięgu ręki.

Smartfony są wykorzystywane także jako wkład do urządzeń pozwalających na obsługę wirtualnej rzeczywistości. Nowoczesne, samodzielne okulary VR oferują jednak znacznie lepsze doznania – takie rozwiązanie jest niewątpliwie warte uwagi, szczególnie gdy myślisz o stuprocentowym realizmie.

Nie da się jednoznacznie określić, co jest lepsze – Switch czy smartfon, wygląda na to, że są to sprzęty dla różnych użytkowników… albo tego samego!

Na pytanie, który z tych sprzętów jest lepszy, można by przekornie odpowiedzieć – oba są równie ciekawe i świetnie sprawdzają się każdego dnia. Nintendo Switch daje dostęp do bardzo bogatej biblioteki płatnych tytułów, które są niesamowicie cenione przez graczy. Pomimo swoich wad – mniejszych możliwości względem obsługi multimediów, czy nie tak dużej mocy obliczeniowej, Nintendo Switch wciąż jest szalenie popularnym produktem i zapewnia wejściówkę do świata zaangażowanych fanów marki. A tych jest tak wiele nie bez powodu – dzięki Nintendo Switch możesz grać w unikatowe produkcje takie jak Pokemon, czy Animal Crossing. Z kolei smartfon jest bardziej wszechstronny. Każdy ma urządzenie tego typu, więc dokupienie pada nie wydaje się sporym wydatkiem. Jeśli jednak zdecydujesz się na dwie opcje, wcale nie zapłacisz fortuny, a będziesz mieć dostęp do wielu wymiarów rozrywki. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}