NewsNowa linia smartwatchy Zepp – dla użytkowników stawiających na elegancję i dużą funkcjonalność

Paweł15 lutego 202118 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/smartwatchy-zepp.jpg

Rosnąca popularność smartwatchy stawia przed producentami nowe wyzwania. Te produkty z kategorii wearables zyskują coraz więcej możliwości, zastępując ich właścicielom smartfon, nawigację oraz urządzenia do zliczania aktywności. Wnętrze inteligentnego zegarka jest bardzo istotne, ale niebanalne znaczenie ma też jego wygląd. W tej dziedzinie w ostatnich miesiącach na czoło peletonu wysuwa się Amazfit. Jego nowa seria Zepp trafia w gusta klientów biznesowych.

Urządzenia smart to nasza przyszłość. Automatyzujemy i łączymy ze sobą coraz więcej elementów, z których korzystamy na co dzień. Lubimy mieć wszystko w zasięgu ręki i na być bieżąco. Możliwe, że dlatego smartbandy i smartwatche cieszą się rosnącą popularnością.

zeep

Część osób korzysta z tańszych smartbandów, ale nie spełniają one oczekiwań wszystkich konsumentów. Więcej funkcji mają bardziej rozbudowane smartwatche. Warto tu też zwrócić uwagę na wygląd – inteligentne opaski są ładne, ale nie prezentują się dobrze np. przy garniturze albo zwiewnej sukience. Natomiast zegarek może nawet zastąpić biżuterię. Naprzeciw potrzebom osób, które zwracają uwagę na modny wygląd, wychodzi już mocno rozpoznawalna marka Amazfit – prezentując nową linię smartwatchów Zepp w bardzo eleganckim stylu. Wraz z wypuszczeniem nowej serii nazwę – na taką samą – zmieniła również aplikacja wykorzystywana w urządzeniach Amazfit i powiązanej z nim marki Huami.

Dla kogo smartwatche Zepp?

Można dyskutować, czy lepiej kupować smartwatch czy smartband i zapewne nie dojdzie się do konsensusu. Należy przyjąć, że są miłośnicy obu rodzajów tych urządzeń. Ci oczekujący głównie użyteczności w podstawowym zakresie i niskiej ceny wybiorą opaskę, natomiast zwolennicy większej funkcjonalności i bardziej zróżnicowanej budowy postawią na inteligentny zegarek. A w tej dziedzinie można wybierać – od najprostszych modeli w sportowym designie po te przypominające pancerne urządzenia wojskowe. Jednak do tej pory pozostawała nisza dla osób oczekujących eleganckiego wyglądu – i ją właśnie zapełnia linia Zepp od Amazfit. Celuje ona w kategorię produktów premium. Tworząc je, producent postawił na stylowy design, który idealnie dopasuje się do każdego outfitu. Wybierając się na siłownię, jak i na spotkanie biznesowe, właściciel smartwatchy Zepp zachowa klasę.

zeep smartchwatchy

Urządzenia dla wymagających

Zacznijmy od linii Zepp E – jest ona podzielona na modele Zepp E Circle i Zepp E Square. Jak sugeruje nazwa, różnią się one kształtem tarczy, a przez to również ekranem, który jest nieco większy w modelu prostokątnym. Smukłość 9-milimetrowych kopert jest podkreślona przez szkło 3D opływające brzegi wyświetlacza. Wygląda to bardzo efektownie i ładnie prezentuje się na nadgarstku. Każdy z modeli ma dopasowany jeden z trzech rodzajów pasków dostępnych w paru kolorach, ale opaski można oczywiście wymieniać, korzystając z systemu łatwego przepinania. Użytkownik może wybrać pasek z fluoroelastomeru, skóry albo metalową bransoletę. Styl tych zegarków można określić jako minimalistyczną elegancję.

zeep z

Zupełnie inaczej wygląda model Zepp Z, który jest kierowany do użytkowników biznesowych jako smartwatch do garnituru. Zamocowany na przeszywanym jasną nicią skórzanym pasku przypomina klasyczny elegancki zegarek. Jednak to także pełnoprawny smartwatch sportowy. Tytanowa koperta o grubości niecałych 11 mm mieści w sobie potężny mechanizm, który zapewnia obsługę funkcji dotyczących aktywności fizycznej i zdrowia oraz łączności z różnymi urządzeniami smart.

Smartwatche dla aktywnych

Jako akcesoria sportowe, smartwatche Zepp mają szereg funkcji, które pomogą użytkownikom śledzić aktywność i zdrowie. Wbudowany moduł pomiaru tętna rejestruje jego wartości w każdej minucie dnia i wysyła alerty, gdy ciśnienie spoczynkowe nienaturalnie mocno się podniesie. Korzystając z tego parametru, urządzenia określają też poziom stresu użytkownika. Standardem w smartwatchach staje się pulsoksymetr, którego również nie zabrakło w modelach Zepp. Jest on bardzo pomocny podczas określania stanu organizmu w trakcie ćwiczeń, ale nie tylko. Dzięki niemu urządzenia śledzą fazy snu właściciela i mogą podsunąć propozycje, jak polepszyć jakość wypoczynku. Dzięki tym opcjom można znacząco zwiększyć świadomość funkcjonowania swojego organizmu i lepiej o niego zadbać.

amazfit

Smartwatche mogą też pochwalić się ustawieniami sportowymi dopasowanymi do różnych rodzajów ćwiczeń: na siłowni, poza domem, a także na pływalni. Modele Zepp E mają 11 trybów sportowych, Zepp Z oferuje jeden więcej. Wszystkie modele mają wodoszczelność 5 ATM. Urządzenia rejestrują aktywność, a także pomagają tworzyć jej plan i dopilnować terminów treningów dzięki wyświetlanym przypomnieniom. W przejrzysty sposób obrazują użytkownikowi jego poziom wytrenowania, korzystając z algorytmu PAI. Sumuje on wszelkie dane na temat stanu organizmu i wyświetla je jako jeden wynik w przedziale liczbowym. Pomaga to bardziej intuicyjnie poznać swoją kondycję i zaplanować ilość oraz natężenie ćwiczeń na najbliższy czas.

Minusem linii Zepp E jest brak nawigacji, natomiast tę lukę uzupełnia Zepp Z z wbudowanym nie tylko modułem GPS, lecz także GLONASS.

zegarki dla biznesmenów

Inteligentne zegarki dla biznesmenów

Smartwatche Zepp jak każde urządzenia tego typu posłużą jako przekaźnik informacji z telefonu. Łącząc się z nim poprzez Bluetooth, wyświetlą powiadomienia i pozwolą sterować niektórymi funkcjami w smartfonie, np. muzyką. Amazfit ma również dobrą informację dla miłośników marki Apple – modele Zepp można sparować nie tylko z Androidem, lecz także z systemem iOS.

Ci, którzy zdecydują się na zakup modeli Zepp Z, będą mogli cieszyć się możliwością sterowania głosowego za pomocą asystenta Alexa. To nie wszystko – zegarek odbierze niektóre komendy głosowe również w trybie offline.

Bateria w smartwatchach wytrzyma całkiem sporo – Zepp E będzie działać do 7 dni (15 w trybie oszczędnym), a Zepp Z 15 dni (30 dni przy oszczędzaniu energii). Wyświetlacz w urządzeniach zawsze pokaże datę i godzinę, korzystając z trybu Always on Display.

Modele z linii Zepp kupisz już w Polsce

Z początkiem roku nowe smartwatche od Amazfit zaczęły robić karierę w Internecie. Biorąc pod uwagę ich wygląd i całkiem dużą funkcjonalność, można podejrzewać, że skradną serca sporej grupy konsumentów. Gdzie ich szukać, żeby miały polski serwis gwarancyjny? Obecnie są dostępne online w ofercie sklepu Max Elektro. Oprócz polskiej gwarancji dystrybutor oferuje wysyłkę gratis, dlatego warto zapoznać się z tą ofertą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}