AplikacjeGoogleNewsGoogle oficjalnie prezentuje nowy interfejs Gmail. Można już z niego korzystać.

Maciej Kulesa25 kwietnia 201810 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/gmail-nowy-wygląd.jpg

Google zaskakuje wszystkich i oficjalnie udostępnia informacje o nowej odsłonie Gmail. Zaskakuje, bo każdy spodziewał się tego otwarcia podczas konferencji Google I/O. Natomiast gigant daje możliwość wglądu i testowania nowego interfejsu już dziś. Nie wszyscy zobaczą od razu nowe funkcje.

To ci się również spodoba:

Co zrobić żeby otrzymać nowy wygląd i najnowsze funkcje? Wystarczy sprawdzić w ustawieniach Gmail czy masz opcję przejścia i testowania nowego interfejsu. Należy kliknąć w koło zębate (prawa górna strona) i wybrać Przetestuj nowego Gmaila. Gdybyś chciał wrócić do klasycznej wersji, to jest taka możliwość. Jednak nie przejmuj się jeśli nie widzisz zakładki do testowania, pojawi się w najbliższym czasie. Google standardowo udostępnia nowe funkcje pulami i na każdego przyjdzie pora.

Nowy Gmail to nie tylko nowy wygląd. Google postanawia ułatwić nam pracę i wprowadza szereg funkcji, dzięki którym praca na wiadomościach ma być szybsza, prostsza i przyjemniejsza. Oczywiście nie zabrakło wsparcia ze strony sztucznej inteligencji i pewne elementy widzieliśmy już w poczcie Inbox. O nowych funkcjach Gmail wstępnie pisałem w połowie kwietnia.

Dużym udogodnieniem jest wyciągnięcie załączników na pierwszy plan. Nie trzeba przekopywać się przez wiadomości w celu wybrania odpowiedniego pliku. Teraz będą wyświetlać się pod wiadomością na stronie głównej. Dodatkowo pokazano jak będzie działać odkładanie wiadomości na później i to moim zdaniem będzie jedna z najlepszych opcji. Brakowało mi tego w Gmail i była to jedna z nielicznych opcji, która skłaniała mnie do powrotu do Inbox. 

Na pewno przydatną opcją będzie również przypomnienie o odpowiedzi. Dzięki tej funkcji nie powinniście zapomnieć już o odpisaniu na wiadomości. Taka adnotacja pojawi się obok tematu wiadomości z przyciskiem do szybkiej odpowiedzi. To jest bardzo dobra zmiana i również będzie przeze mnie często wykorzystywana.

O inteligentnych odpowiedziach już wspominałem przy okazji pierwszego wpisu na temat nowego Gmail. Warto jeszcze dodać, że Google poprawi opcję wypisywania się z newsletterów. Prawdopodobnie będzie to opcja tylko w aplikacji mobilnej, ale być może pojawi się również w przeglądarce. Podobna możliwość pojawiła się już dawno, ale nie dało się wypisać z subskrypcji w każdej sytuacji. Teraz taki przycisk ma być częściej wyświetlany. To jest świetne rozwiązanie. Sam ostatnio przekopałem kilkadziesiąt maili w celu wypisania się z większości newsletterów. Teraz będzie to zdecydowanie łatwiejsze zadanie. W tym miejscu dodano pewną regułę. Aplikacja wykryje newslettery, które są rzadko otwierane i na tej podstawie zaproponuje wypisanie się z nich.

Na koniec tryb poufny w Gmail. Nie jest to idealnie rozwiązane, ale na pewno przyda się w wielu sytuacjach. Większość funkcji sprawdzę na dniach i postaram się je opisać dokładniej. Ty również możesz opisać swoje doświadczenia z użytkowania nowej wersji Gmail.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.