AplikacjeGoogleNowy wygląd i funkcje Gmail. Czekają nas zmiany. Wstępne zrzuty ekranu.

Maciej Kulesa12 kwietnia 20189 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/mail-poczta-biuro-1024x701.jpg

W ubiegłym roku, w okolicach października Kalendarz Google został odświeżony i była to bardzo dobra wiadomość. Moim zdaniem decyzja i tak zapadła bardzo późno, bo usługa powinna zostać odmłodzona już dawno temu. Google kazało nam długo czekać na nowy wygląd Kalendarza. Tak też dzieje się z pocztą Gmail. Na szczęście już za kilka tygodni możemy zobaczyć nową odsłonę poczty Gmail i jej nowe funkcje. Już teraz docierają do nas bardzo interesujące informacje. Jednak w tym przypadku pośpiech nie jest wskazany i liczę na dobrze wprowadzony nowy produkt.

[contentcards url=”https://www.fandroid.com.pl/kalendarz-google-material-design,15554″]

Google obiecuje odświeżenie wyglądu Gmail. Informacje zostały wysłane do do administratorów G Suite, ale podobno zmiany czekają również „zwykłych” użytkowników. Ma być lżej, łatwiej i przyjemniej. The Verge wspomina o inteligentnych odpowiedziach i to jest dla mnie bardzo dobra wiadomość. Taką funkcję można zobaczyć już w aplikacji Gmail, ale tylko w przypadku maili anglojęzycznych. Mam nadzieję, że inteligentne odpowiedzi Gmail będą również dobierane pod kątem polskiego użytkownika.

Do tego ma dojść możliwość odkładania maili i wsparcie offline. Odkładanie maili działa już w Inbox i pewnie na podobnej zasadzie zobaczymy tę funkcję w nowym Gmail. Nie zdziwiłbym się gdyby Google zdecydowało się „przenieść” wygląd z Inbox do Gmail. Ten krok by mi pasował, bo interfejs jest przyjemny. Tak jak kibicuję sztucznej inteligencji i jej wykorzystaniu w wielu dziedzinach, tak w przypadku poczty nie chcę jej integracji. Nie jestem fanem usługi Inbox, bo w tym przypadku nie lubię jak algorytmy grzebią mi w poczcie. Z tego powodu nie lubię również Facebooka, ale tutaj znalazłbym jeszcze tysiąc innych powodów.

Nie ma dokładnej daty premiery nowej wersji Gmail. Tutaj nie chciałbym nawet pośpiechu, bo lepiej żeby wszystko było przetestowane dokładnie. Gmail to nie tylko strona internetowa. To również mnóstwo aplikacji, kilkaset, jeśli nie kilka tysięcy wtyczek w przeglądarkach. Tutaj programistów czeka dużo pracy i mam nadzieję, że staną na wysokości zadania.

Odkładanie maili i inteligentne odpowiedzi. Na to czekam najbardziej w nowej wersji Gmail. Nie lubię mieć dużo nieprzeczytanych wiadomości i z chęcią wiele z nich bym ukrył, odesłał do „szafy” na później. Tak to działa w Inbox, gdzie można jednym prostym ruchem wyrzucić na chwilę mniej ważne wiadomości, by pojawiły się później. Działa to świetnie i tego mi brakuje w Gmail. Tak samo jak inteligentnych odpowiedzi, które byłyby kompatybilne z wersją webową i polskim językiem.

A ty, na co czekasz?

Na koniec kilka zdjęć jak może wyglądać nowy Gmail. Pierwsze zrzuty ekranu zaprezentowano na blogu Android Authority. Podpowiadają również, że nowy wygląd i funkcje Gmail mogą być ogłoszone podczas Google I/O 2018. Byłoby to logiczne, bo Google miałoby dodatkowy materiał na konferencję i mogliby przyciągnąć więcej widzów przed mobilne ekrany.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.