Pozostałe urządzeniaTestyUrządzeniaRecenzja słuchawek DeFunc +TALK, +HYBRID, +SPORT i +MUSIC [aktualizacja]

Maciej Kulesa13 kwietnia 201822 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/DSC00901-2.jpg

DeFunc – kto kojarzy tę markę?

Zapewne niewielu Polaków miało do czynienia z produktami tej firmy i nic dziwnego. DeFunc będzie dopiero startować nad Wisłą. Między innymi dlatego otrzymałem do testów ich słuchawki. Jest to szwedzka marka istniejąca w branży słuchawek i głośników bezprzewodowych od 2015 roku.

[aktualizacja]

Sklep DeFunc już wystartował w Polsce.

Przysłano mi dokładnie 4 modele:

– słuchawki bezprzewodowe (Bluetooth): +SPORT i +MUSIC;
– słuchawki przewodowe (jack 3,5mm): +TALK i +HYBRID.

Tutaj muszę napisać krótkie sprostowanie.

Przez pomyłkę wysłano mi przewodowe wersje +TALK i +HYBRID. Natomiast nie pojawią się one w Polsce. W polskim sklepie DeFunc znajdziecie ich odpowiedniki na bluetooth. Dlatego też nie wystawiam oceny tym wariantom, które dostałem, bo nie mogę odnieść się do ceny.

Nazewnictwo jest dosyć proste. Nikt nie powinien mieć problemów ze sklasyfikowaniem słuchawek pod względem jakości i przeznaczenia. Tak też powinno być z cenami poszczególnych modeli, przynajmniej w teorii. Według otrzymanych informacji, sklep DeFunc wystartuje około 3 kwietnia 2018 roku i w ofercie znajdą się też inne produkty audio, ale o tym później.

Zacznę jednak po kolei.

Słuchawki DeFunc +TALK.

Weźcie pod uwagę, że nie ma ich w Polsce i nie jest znana ich cena. W polskim sklepie jest wersja bluetooth.

Sami możecie domyślić się z jaką kategorią sprzętu mam tu do czynienia. Słuchawki nie są skierowane do wymagającego klienta. Napiszę więcej, nie są skierowane nawet do mniej wymagającego klienta. DeFunc +TALK nie wyróżniają się niczym szczególnym z grupy innych słuchawek nastawionych na rozmowy. Gdybym miał się upierać, to mógłbym napisać, że wyróżniają się przeciętną jakością dźwięku.

Oczywiście, spełniają swoje zadanie i jeśli miałbym je sklasyfikować tylko pod kątem rozmów, to mógłbym je zaakceptować. Mikrofon zdaje tutaj egzamin i dobrze zbiera dźwięk.

Słuchawki DeFunc +HYBRID.

Weźcie pod uwagę, że nie ma ich w Polsce i nie jest znana ich cena. W polskim sklepie jest wersja bluetooth.

Tutaj jest już zdecydowanie lepiej. Słuchawki te nadają się już do muzyki, przynajmniej dla mniej wymagających użytkowników. Jest ogromny przeskok względem poprzedniego modelu, ale dalej długa droga do dobrych słuchawek. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tutaj do czynienia z uniwersalnym sprzętem. Rozwiązanie do rozmów i multimediów. Trzeba przyznać, że spełniają swoje zadanie i kompromis jest tutaj osiągnięty.

DeFunc +HYBRID nie mają wymiennych gumek, ale trzymają się przyzwoicie. Podczas codziennego użytkowania nie sprawiają problemów. W zupełności nadają się do słuchania muzyki, oglądania filmów na smartfonie podczas jazdy komunikacją miejską. Nie polecę ich w momencie przesiadki na rower, a tym bardziej do biegania lub na siłownię. Do takiej aktywności polecane są następne modele. +HYBRID mogą irytować w takich przypadkach wypadając z uszów.

Słuchawki DeFunc +SPORT.

Doszliśmy do solidnych słuchawek, które można obronić nawet biorąc pod uwagę cenę 149 złotych. Od razu dodam, że z czystym sumieniem można polecić ten model osobom, które cenią sobie „przyczepność”. Słuchawki DeFunc +SPORT idealnie dopasowują się do ucha. W zestawie znajdziesz standardowo trzy wymienne gumki. Zdziwiłbym się gdyby komuś nie pasował dołączony rozmiar.

DeFunc +SPORT łączą się ze smartfonem lub innym urządzeniem za pomocą Bluetooth. Parowanie jest bezproblemowe i każdy sobie z nim poradzi. Wystarczy przytrzymać przycisk słuchawki przez około 3-4 sekundy. W smartfonie pojawi się informacja o nowym urządzeniu i tylko je wybierasz.

Słuchawki DeFunc +MUSIC.

Doszedłem w końcu do najlepszej opcji jeśli chodzi o jakość dźwięku. Tak jak model +SPORT jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o komfort użytkowania. Tak model +MUSIC cechuje się  świetnymi walorami muzycznymi. Nazwa zobowiązuje i w tym przypadku nie jest rzucona na wiatr. DeFunc +MUSIC sprawdzą się zarówno podczas słuchania muzyki, jak i w trakcie oglądania filmów.

Muszę przyznać, że dawno w ostatnim czasie korzystałem ze średniej jakości słuchawek. Po przejściu na model +MUSIC ponownie zacząłem cieszyć się odkrywaniem nowej muzyki. Kiepski sprzęt skutecznie blokuje wypływanie na nowe wody jeśli chodzi o gatunki muzyczne i tak mam, że wtedy pozostaję przy utworach, które znam. Dokładnie jak w Rejsie. Dzięki +MUSIC powróciłem do chwytania nowych albumów.

Trafiłem również na dobry moment z testem, bo w Netfliksie pojawił się film Anihilacja. Pokusiłbym się o napisanie recenzji tego filmu. Szczególnie, że przeczytałem książkę Unicestwienie. Jednak to chyba nie jest odpowiednie miejsce na recenzje filmowych hitów. Przyjemność oglądania filmu ze słuchawkami dobrej jakości jest wielka. Tym bardziej jeśli masz do czynienia z filmem, który ma niesamowitą oprawę dźwiękową, a taka jest produkcja Anihilacja. Pomijając już słuchawki DeFunc. Jeśli zamierzacie obejrzeć ten tytuł, to uruchomcie go na dobrym sprzęcie audio.

DeFunc +MUSIC są świetnymi słuchawkami, ale nie bez wad. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to nic nie moge im zarzucić w tej cenie. Natomiast w wykonaniu zmieniłbym pilota, który jest zamontowany pod prawą słuchawką. Jest on za duży i za ciężki. Oczywiście, jak na urządzenie elektroniczne jest on w sumie bardzo lekki, ale mowa tutaj o mobilnych słuchawkach, a to już ma niesamowite znaczenie. Pilot w tym przypadku przeważa szalę i przewód łączący słuchawki przesuwa się na prawą stronę. Niby nic, ale potrafi niesamowicie denerwować. Do tego dochodzi jego ciągłe „latanie” podczas jazdy na rowerze lub w trakcie biegania.

Ten sam zabieg zastosowano w przypadku modelu +SPORT. Jednak ten model słuchawek jest zdecydowanie lepiej dopasowanych do ucha, dzięki zastosowanym gumkom. W przypadku +MUSIC zdarzyło mi się, że prawa słuchawka wypadła mi kilka razy. Niestety, ale przez taki element nie mogę polecić tych słuchawek osobom, które potrzebują ich do biegania lub jeżdżenia na rowerze.

Pilot sterujący w słuchawkach DeFunc.

Pilot sterujący w słuchawkach przewodowych +TALK i +HYBRID jest bardzo minimalistyczny. Nie widać nawet przycisku, który służy do sterowania dźwiękiem. Polecenia są bardzo proste i odbywają w sumie za pomocą 3 kliknięć:
1. Odebranie połączenia/zatrzymanie muzyki.
2. Następny utwór.
3. Poprzedni utwór.

Brakuje tutaj regulacji głośności. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że mowa o prostych słuchawkach. Nie pamiętając o cenie oczywiście…

Pilot w przypadku +SPORT i +MUSIC jest już bardziej rozbudowany i zdecydowanie większy. Jego minusy opisywałem wcześniej. Ma on przyciski głośności i odbierania połączeń. Dzięki nim można odbierać rozmowy, wykonywać połączenia, regulować dźwiękiem i sterować muzyką w szybszy sposób.

Jakość wykonania.

Słuchawki są ładne, minimalistyczne i na szczęście nie są krzykliwe. Lubię minimalizm i za to zawszę pochwalę producenta. Jednak należy mu się karniak za materiał, który szybko zbiera brud, w przypadku białych słuchawek. Czyszczą się szybko, ale równie szybko zbierają plamy.

Do tego dochodzi opisywany pilot. To też trzeba zaliczyć do minusów wykonania, bo ktoś tutaj przespał lekcję projektowania. Tak się nie robi w mobilnych słuchawkach, to jest kryminał. Pewnie było to sprawdzane na przykładzie modelu +SPORT i tam nie było problemu nawet w ciągłym ruchu. Jednak w innym przypadku pilot przeszkadza. Już nie wspominając, że nie wygląda najładniej.

Czy to się opłaca?

Teraz nie odpowiem na to, przynajmniej nie w odniesieniu do dwóch pierwszych słuchawek: +TALK i +HYBRID.

Jeśli chodzi o +MUSIC i +SPORT, to mogę polecić. Pierwsze charakteryzują się świetną jakością dźwięku i tym nadrabiają minusy. Drugie idealnie sprawdzą się w przypadku aktywnych osób, które biegają i jeżdżą na rowerze. Oprócz tego, że charakteryzują się bardzo dobrą jakością dźwięku, to są idealnie dopasowane i tutaj pilot nie przeszkadza.

Produkty DeFunc oferowane w Polsce w momencie oficjalnego wejścia na rynek:
1. Słuchawki bezprzewodowe DeFunc MUTE z funkcją Aktywnego Tłumienia Hałasu (ANC).
2. Głośniki bezprzewodowe DeFunc DUO – głośniki STEREO 360.
4. Słuchawki bezprzewodowe DeFunc BT PLUS.
6. Słuchawki bezprzewodowe DeFunc BT GO.
8. Słuchawki douszne bezprzewodowe DeFunc BT Earbud PLUS w czterech wariantach: +MUSIC, +TALK, +SPORT, +HYBRID.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.