NewsOferta na kartę czy na abonament?

Paweł24 lutego 20207 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/karta-czy-abonament.jpg

Decydując się na podpisanie umowy z operatorem komórkowym, wiele osób staje przed dylematem: czy lepiej wybrać kartę przedpłaconą, czy też abonament? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego przede wszystkim należy kierować się wygodą i swoimi preferencjami.

Karta – zalety i wady

Oferta na kartę to idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na niskich opłatach za telefon, a także na elastyczności. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty warto zapoznać się z tym, co proponują różne sieci komórkowe. Można postawić na operatorów wirtualnych, którzy mają zdecydowanie atrakcyjniejsze ceny niż standardowe sieci komórkowe (przykładową ofertę operatora wirtualnego sprawdzisz tutaj: https://virginmobile.pl/oferty/karta).

Zwykle więc karta przedpłacona jest bardzo tanim rozwiązaniem, które szczególnie sprawdzi się u osób oszczędnych lub u tych, które w dowolnym momencie chcą zrezygnować i nie wiązać się kilkuletnimi zobowiązaniami. Warto jednak zaznaczyć, że oferta na kartę ma także pewne wady. Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym doładowywaniu konta. Po drugie, w przypadku karty przedpłaconej nie można dobrać smartfona od operatora, na przykład za symboliczną złotówkę. Na koniec warto zaznaczyć, że od 2017 roku, zgodnie z ustawą antyterrorystyczną, każdy numer na kartę musi zostać zarejestrowany. Nie można więc zapomnieć o tej prostej czynności, ponieważ bez tego nie będzie możliwości korzystania z usług operatora. 

Abonament – zalety i wady

Abonament kojarzy się zwykle z długoterminowym zobowiązaniem, na przykład od stycznia 2020 roku do marca 2023 roku. Wiązanie się z operatorem na rok, dwa lata, a nawet więcej nie odpowiada wszystkim, ponieważ w międzyczasie mogą pojawić się dużo lepsze i tańsze oferty. Zrezygnowanie z abonamentu wcale nie jest takie proste, ponieważ konieczne jest zapłacenie kary umownej. Z drugiej strony, warto pamiętać o tym, że abonament jest bardzo wygodny, ponieważ nie ma konieczności doładowywania konta. Ponadto z łatwością można rozszerzyć swój pakiet o dodatkowe gigabajty internetu lub minuty. W większości ofert klienci otrzymują nielimitowane SMS-y i rozmowy, co jest dużą zaletą.

Operatorzy zaczęli dostosowywać się do potrzeb klientów, którym zależy na elastyczności, i wprowadzili umowy bezterminowe. Po wyborze takiego abonamentu można zrezygnować z oferty w dowolnym momencie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Takie rozwiązanie jest jeszcze wygodniejsze niż karta przedpłacona. Abonament jest także świetną opcją dla przedsiębiorców, którzy chcą zaplanować swoje wydatki i otrzymać od operatora fakturę zmniejszającą podatek. Warto także zaznaczyć, że osoby, którym zależy na smartfonie w niskiej cenie, mogą dobrać go do abonamentu na preferencyjnych warunkach. W takim jednak przypadku abonament można porównać do spłaty ratalnej, co oznacza dużo dłuższe i poważniejsze zobowiązanie dla klienta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}