Aplikacje3 aplikacje kryptowalutowe, które warto znać!

Paweł28 lutego 2020113 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/bitcoin-1.jpg

Na rynku dostępnych jest sporo aplikacji mobilnych na androida, na które możemy trafić jeżeli interesujemy się kryptowalutami. Nie wszystkie są jednak warte uwagi, a kierując się uniwersalnością wybraliśmy 3 które warto wyróżnić, ze względu na innowacyjność oraz ich praktyczne wykorzystanie.

Bitwala – konto bankowe, portfel kryptowalut i karta debetowa w jednym

Bitwala to aplikacja od niemieckiej firmy fintech (więcej o bitwala) która łączy w sobie trzy usługi: konto bankowe, kartę debetową oraz portfel kryptowalut. Bitwala ściśle współpracuje z SolarisBank, a co za tym idzie – ich użytkownicy mogą korzystać z aplikacji jak z tradycyjnego konta bankowego. Aplikacja umożliwia operowanie jednym rachunkiem bankowym w walucie euro, który może służyć do realizowania transakcji płatniczych czy też wykonywania przelewów online.

aplikacja bitwala

Dodatkowo do dyspozycji otrzymujemy się dwa portfele kryptowalutowe – poftfel bitcoina i ethereum (czyli 2 najbardziej rozpowszechnione kryptowaluty). Co ważne – przy tworzeniu portfela otrzymujemy seed phrase, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad środkami w kryptowlautach.

Do konta bankowego możemy zamówić darmową kartę debetową. W związku z tym aplikacja łączy w sobie trzy bardzo istotne funkcje, z których zwolennicy kryptowalut korzystają prawie codziennie. Środki na portfelach kryptowalut możemy w dowolnym momencie wymienić na EUR i wypłacić z bankomatu lub zapłacić kartą za zakupy.

Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze, a zebrane kryptowaluty w dowolnym momencie możemy wymienić na euro. Przy zakładaniu konta należy podać swoje dane osobowe, a następnie przejść weryfikację konta (Procedura jak przy założeniu tradycyjnego konta bankowego).

Alternatywy: brak – aktualnie nie ma dostępnej aplikacji mobilnej, która mogłaby zastąpić aplikację Bitwala. Podobne zastosowanie ma Revolut, jednak nie oferuje on przechowywania kryptowalaut i przesyłania na inne portfele, a jedynie ich handel (dostęp do kryptowalut w aplikacji revolut jest też ograniczony – trzeba wykupić abonament, lub skutecznie pozyskać 3 nowych klientów do aplikacji)

Coins – porównywarka kursów i portfel kryptowalut

Coins jest aplikacją od znanej na rynku kryptowalut, polskiej firmy z Poznania – Coinpaprika. Chociaż aplikacja na androida jest jeszcze w produkcji, to już możemy z niej korzystać na iOS gdzie świetnie się sprawdza, więc lada dzień będzie można z niej korzystać na najlepszym systemie operacyjnym w smartfonach.

aplikacja coins

Aplikacja Coins to przede wszystkim porównywarka kursów kryptowalut, gdzie sprawdzimy aktualną cenę, historyczny kurs, czy zmianę wartości kryptowalut w czasie. Tego typu aplikacji jest sporo na rynku, ale Coins wyróżnia się wśród nich dodatkową funkcjonalnością: aplikacja posiada wbudowany portfel bitcoina i ponad 1500 innych kryptowalut (tak, to nie pomyłka… do wyboru 1500 kryptowalut w jednym portfelu).

Taka aplikacja pozwala na wygodne zarządzanie posiadanymi kryptowalutami z poziomu naszego smartfona. W Coins możemy nie tylko przechowywać, ale również handlować kryptowalutami. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musimy rejestrować się na giełdach, aby móc dokonywać transakcji. Aplikacja cechuje się także tym, iż udostępnia swoim klientom specjalne poradniki i opisy poszczególnych kryptowalut, tak aby móc się w tym zakresie edukować.

Alternatywnych aplikacji dla Coin jest dosyć sporo, na przykład: Blockfolio, Bitcoin Checker, jednak żadna z nich nie posiada zintegrowanego portfela z dostępem do ponad 1500 kryptowalut.

Binance Exchange – giełda z dźwignią, kontrakty, lending w jednej aplikacji

Binance Exchange to aplikacja od giełdy Binance (TOP 5 wśród giełd kryptowalut na świecie). Aplikacja powiązana z kontem giełdy umożliwia handel wszystkimi kryptowalutami które są notowane na giełdzie, ich swobodną wymianę, korzystanie z dźwigni, zawieranie kontraktów terminowych, lending wybranych kryptowalut.

aplikacja binance

Aplikacja od giełdy może służyć również jako monitoring kursów i portfel, jednak nie jest tak wygodna jak specjalne aplikacje do tego przeznaczone. Podstawowa funkcjonalność to wymiana kryptowalut.

Alternatywy dla Binance Exchange to aplikacje innych giełd jak: Bitbay, Coindeal czy Coinbase, jednak każda z wymienionych nie ma tak szerokiego portfolio dostępnych usług jak Binance. Mimo że każda większa giełda kryptowalut ma swoją aplikację mobilną, to aktualnie jedynie Binance exchange jest w stanie połączyć w sobie wiele funkcjonalności związanych z obrotem kryptowalut.

Którą aplikacje mobilną wybrać?

Wiele zależy też od tego, czego konkretnie oczekujemy od danych aplikacji mobilnych w tematyce kryptowalut. Jeśli zależy nam na połączeniu portfela online z kontem bankowym, najlepszą opcją będzie Bitwala. W przypadku korzystania z dźwigni i swobodnej wymiany kryptowalut, właściwym wyborem okaże się Binance Exchange, a jeśli będziemy zainteresowani ekspresowym porównaniem kursów poszczególnych kryptowalut połączonym z portfelem 1500 kryptowalut – wybierzemy aplikację Coins.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby przetestować wszystkie 3 aplikacje i wybrać te które są w naszym przypadku najbardziej użyteczne lub korzystać z 3 jednocześnie, co naszym zdaniem jest najbardziej optymalne dla aktywnych użytkowników kryptowalut.

Artykuł zewnętrzny powstał przy współpracy z blogiem o kryptowalutach: kryptowaluty2.pl

One comment

  • Kamil Krupa

    16 września 2020 at 03:06

    Do tej listy mogę dodać https://www.bitladon.pl/ – na tej platformie wygodnie jest dokonywać zakupów i monitorować zmiany w kursie. Od momentu zapłaty krypto weszło do portfela po 5 minutach.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}