TabletyUrządzeniaAcer Chromebook Tab 10 – oto pierwszy tablet z Chrome OS.

Maciej Kulesa26 marca 20187 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/acer-chromebook-tab-10.jpg

Acer związany jest z Google od dawna i ma w swoim portfolio kilka komputerów z systemem Chrome OS. Teraz przyszedł czas na tablet z tym rozwiązaniem. Czy trafi do Polski? Wątpię, ale jeśli się to stanie, to na pewno powalczę o egzemplarz do testów.

Tak prezentuje się Acer Chromebook Tab 10.

Tablet zostanie wprowadzony do sprzedaży w Ameryce Północnej w przyszłym miesiącu. Jednak w maju ma nastąpić zwolnienie blokady i Acer Chromebook Tab 10 zacznie być oferowany w kolejnych krajach. W jakich? Tego niestety nie ujawniono. 

Google chce tym modelem wspierać edukację i to właśnie szkoły mają być głównymi odbiorcami tego sprzętu. Tak samo będzie z nowym iPadem, który niebawem również zostanie zaprezentowany i to chyba nie jest przypadek, że Google chciało uprzedzić Apple.

Acer Chromebook Tab 10 został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala i rozdzielczości 2048×1536, z kamerą na przednim i tylnym panelu. Wbudowana bateria ma pozwolić na około dziewięć godzin ciągłej pracy. W środku znajdzie się również 32 GB pamięci masowej, port USB-C i schowek na rysik. Tak, Acer Chromebook Tab 10 będzie w niego wyposażony.

Za całą pracę odpowiedzialny będzie procesor OP1 (o nim napisze innym razem) i 4GB pamięci RAM. Najważniejsze jednak jest to, że działa on pod kontrolą Chrome OS. Pisałem już o tym, że Google i Acer pokażą tablet z tym system. Teraz wiemy o nim wszystko, nawet znamy cenę. Nie należy do najniższych i mam wrażenie, że ktoś przesadził. Tablet Acer Chromebook Tab 10 jest droższy od niektórych dobrych laptopów z systemem Chrome OS. Został wyceniony na 329 dolarów, a jeśli miałbym obstawiać polską cenę, to pewnie byłaby w okolicach 1800 złotych.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to, że tablet ma trafiać głównie do szkół, to można zrozumieć pewne fakty. Cena w tym przypadku ma znaczenie, ale ważną kwestią jest oprogramowanie. Dla większości użytkowników Chrome OS, to taki wykastrowany Linux. Coś poniżej najpopularniejszych dystrybucji, a lekko powyżej przeglądarki Chrome. To nie do nich Google kieruje takie urządzenia.

Acer Chromebook Tab 10 sprawdzi się w instytucjach, które już miały kontakt z usługami edukacyjnymi Google. Tablet będzie kolejnym sprzętem, który rozwinie ciekawość uczniów i zachęci ich do nauki. Tutaj jako przykład można podać Google Expeditions AR. Oczywiscie rozwiązań jest zdecydowanie więcej i wystarczy zajrzeć do bazy aplikacji w sklepie Google Play.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}