AplikacjePlenti – wynajem gamingowego sprzętu i nie tylko!

Paweł30 marca 202112 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/plenti.jpg

W dobie preferowania pracy zdalnej, jako bezpieczniejsze formy wykonywania swoich obowiązków, sprzęt elektroniczny to absolutna podstawa. Tuż po pierwszych miesiącach pandemii można było odczuć rosnący popyt na urządzenia mobilne. Ceny laptopów, kamerek internetowych i smartfonów mocno poszybowały w górę. Większe zapotrzebowanie tyczyło się także sprzętów rozrywkowych, umilających lockdown i czas kwarantanny. Mimo upływu kolejnych miesięcy, sytuacja na rynku nie koryguje się.

Rykoszetem oberwali również fani rozrywki multimedialnej. Ceny sprzętów elektronicznych są wciąż wygórowane, co sprawia, że kupowanie elektroniki rozrywkowej na własność jest w tej chwili nieopłacalne. Alternatywą dla osób, spragnionych nowych technologii i ciekawej rozrywki, jest korzystanie ze sprzętów elektronicznych na wynajem. Sprzęt można zamawiać do Paczkomatów w całej Polsce, a niedługo zostanie umożliwiona także dostawa kurierem (dla sprzętu, który do Paczkomatu się nie mieści).

Taką usługę oferuje m.in. polska firma działająca na zasadach start-up’u – Plenti. W niniejszym artykule zastanawiamy się, czy taka forma Access Economy ma szansę bytu.

Dlaczego wynajem sprzętów może się opłacać użytkownikowi?

Abstrahując do problemów epidemicznych, podstawową kwestią, którą warto rozważyć jest rozwój technologiczny. W ostatnich kilkunastu latach przybrał on kolosalne wręcz rozmiary. Najnowocześniejsze technologie implementowane są rokrocznie, co sprawia, że kilkuletni sprzęt elektroniczny jest już przestarzały. Przykładem mogą być google VR, które jeszcze kilka lat temu osiągały astronomiczne kwoty na sklepowych półkach. Dziś najprostsze modele wyraźnie staniały, co niejako potwierdza tezę o szybkim starzeniu się technologii. Po kilku latach użytkowania tracimy około 60% wartości sprzętu elektronicznego. Oznacza to, że w samym momencie dokonania zakupu jesteśmy już stratni. I jeśli nie będziemy wykorzystywać urządzenia przez przynajmniej kilkanaście lat (a o to niezwykle trudno, gdyż po kilku latach sprzęt się po prostu starzeje i psuje), marnujemy pieniądze, które mogłyby zostać ulokowane gdzieś indziej.

Po co wyposażać się w sprzęt, który po kilku miesiącach się nam znudzi, albo co istotniejsze, straci większą część swojej wartości? I tutaj otworzyła się szeroka furtka dla firm, takich jak Plenti. Użytkownik, który chce bez zobowiązań długoterminowych przetestować nowoczesny sprzęt, może skorzystać z funkcjonalności polskiego przedsiębiorstwa. Wszystko wykonuje się za pośrednictwem aplikacji mobilnej, co jeszcze bardziej ułatwia cały proces najmu. Płacimy jedynie za korzystanie sprzętu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków.

Dlaczego taka forma korzystania z elektroniki jest optymalna?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której na rynku pojawia się nowinka technologiczna, która przypadła nam do gustu. Jakiś czas temu mogły być to np. drony. Koszt zakupu profesjonalnej maszyny latającej znacznie przekracza możliwości przeciętnego Kowalskiego. Nie stoi on jednak na straconej pozycji – może bowiem sprzęt wypożyczyć, pobawić się, polatać i oddać. A to wszystko przy użyciu intuicyjnej aplikacji mobilnej. Bez zbędnych formalności. Oczywiście można drona zakupić, np. na raty, ale jaką mamy tak naprawdę pewność, że użytkowanie przyniesie nam frajdę? Może okazać się, że nie mamy odpowiedniego zmysłu przestrzennego, albo że kilkudziesięciominutowe sterowanie dronem jest dla nas męczące. Kasa w błoto? Tak, ale nie w Plenti.

Plenti posiada szeroki wybór elektroniki, począwszy od profesjonalnego sprzętu gamingowego, poprzez maszyny latające, skończywszy na smartfonach, aparatach fotograficznych czy kamerach. Co ciekawe, użytkownik potrzebuje tylko aplikacji mobilnej i… to wszystko. Sprzęt, który wyda się nam interesujący, sam przyjedzie pod wskazany adres, a po okresie wynajmu – pracownik Plenti przyjedzie po odbiór. Jest maksymalne uproszczenie formalności związanych z działalnością Access Economy.

Plenti – dlaczego ma szansę bytu na rodzimym rynku?

Przede wszystkim jest to polskie przedsiębiorstwo, które znakomicie rozumie współczesną sytuację rynkową. Misją Plenti jest działanie w duchu prakseologii. Rzeczy powinny być tak zorganizowane, aby były łatwe do osiągnięcia i użyteczne dla każdej osoby. Już w tym momencie firma działa na masową skalę, co oznacza obszerną dostępność różnorodnego sprzętu elektronicznego. Jeśli chcemy pograć sobie w weekend z kumplami – wypożyczamy sprzęt gamingowy. Jeśli zamarzyło nam się użytkowanie drona, to wchodzimy w aplikację i kilkoma „tapami” zamawiamy sprzęt do domu. A może chcielibyśmy wypróbować swoich sił w fotografii? To również możliwe, dosłownie na wyciągnięcie ręki. Aplikacja mobilna, która jest sercem Plenti, dostępna jest na AppStore, Google Play oraz na oficjalnej stronie firmy.

Źródło:

https://plenti.app/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}