Polska telewizja za granicą. Jak oglądać?

Polska telewizja za granicą. Jak oglądać?

WP Pilot – usługa telewizji internetowej. Kilka dni temu na Facebooku stworzyli wydarzenie, które miało zapoczątkować rewolucję. O co chodziło? Udostępniono odbiór polskiej telewizji na terenie Unii Europejskiej. Wystarczy tylko zweryfikować, że mieszkasz w Polsce.

W celu weryfikacji należy podać numer polskiego konta bankowego lub przesłać skan dowodu osobistego. Pierwsza opcja działa natychmiastowo. Natomiast w przypadku drugiej opcji weryfikacji trzeba poczekać do 5 dni. Dlaczego tak jest?

Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie dla użytkowników ze zweryfikowanym miejscem zamieszkania na terytorium Polski, którzy są czasowo obecni w innym państwie członkowskim UE, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1128 z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści.

Nie ukrywam, że jako użytkownik WP Pilot oczekiwałem czegoś więcej. Liczyłem na nowe kanały, ale muszę dodać, że mieszkam na terenie Polski. Z drugiej strony wiem dobrze, że polska telewizja za granicą jest cenną usługą i emigranci na pewno ucieszyli się z takiego obrotu sprawy.

Telewizja online staje się coraz popularniejsza i liczę na jej rozwój w tym roku. WP Pilot nie jest bez wad, ale często korzystam z tego rozwiązania i śmiało mogę polecić tę usługę, nawet na system Android TV. Mi osobiście brakuje w niej EPG, lepszej jakości i szerszej oferty.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *