HBO GO działa na Android TV.

HBO GO działa na Android TV.

Aktualizacja ponowna [15.04.2018]

HBO GO nie działa już na Android TV. Zablokowano aplikację i niestety nie ma możliwości jej uruchomienia. Niezrozumiałe podejście do klienta, bo wszystko działało dobrze. Jest możliwość skorzystania z wtyczki KODI, ale jeszcze jej nie sprawdzałem, więc nie będę wrzucał opisu.

Aktualizacja.

Poniższa metoda nie działa dla konta stworzonego bez umowy u operatora. Niestety, ale samodzielne konto nie generuje PIN-u do telewizora, który jest wymagany do aktywacji aplikacji HBO GO dla Android TV. Próbuję się czegoś dowiedzieć w HBO i jeśli będę miał jakieś informację, to dam znać.

Ile to człowiek namęczył się żeby normalnie oglądać filmy i seriale HBO na przystawce Xiaomi. Ten problem jest szeroko omawiany w sieci od długiego czasu i dotyczy nie tylko użytkowników, którzy zakupili Xiaomi Mi Box 4K, lub jak ktoś woli Mi Box 3 z systemem Android TV. HBO nie udostępnia swojej aplikacji na wszystkie urządzenia i to jest wielka wada tego produktu.Walczyłem z tym na kilka sposobów i pewnie odpuściłbym gdyby można było normalnie udostępniać materiały za pomocą Google Cast. Jednak HBO ma problem z obsługą Chromecast. Od jakiegoś czasu nie mogą się dogadać, a to już jest kpiną. W sieci pojawiło się kilka wersji aplikacji, które działają z systemem Android TV, ale każda z nich miała dwie wady, przez które były one praktycznie bezużyteczne. Do obsługi potrzebna jest myszka, bo pilotem nie da się sterować – to pierwszy minus. Jakość obrazu jest katastrofalna i wygląda to na 480p – drugi minus.

Na szczęście jakiś czas temu HBO odświeżyło swoją aplikację i trzeba przyznać, że zaczęło to lepiej działać na komputerze i smartfonie. Nie jest to idealne rozwiązanie, bo dalej zdarzają się błędy i Google Cast nie działa, ale jest lepiej. Co chwilę sprawdzałem w sieci, czy ktoś nie udostępnił lepszej wersji aplikacji. Okazało się, że pojawił się plik APK z interfejsem pod Android TV. Co prawda, już wcześniej można było takie pliki zaobserwować, ale dotyczyły one innych regionów i po instalacji w Polsce aplikacja zatrzymywała się na ekranie z komunikatem, że nie jest przygotowana pod nasz kraj.

HBO GO działa na Android TV!

Co musisz zrobić żeby uruchomić HBO GO na Android TV? Wystarczy pobrać plik APK w wersji 0.0.59 i zainstalować. Oczywiście, w systemie Android musisz mieć uruchomioną opcję instalacji plików z zewnętrznego źródła.

HBO GO APK 0.0.59 do pobrania:

Muszę dodać, że ta wersja aplikacji HBO GO działa na urządzeniu Xiaomi Mi Box 4K z systemem Android TV 6.0. Mam jeszcze sprzęt Mecool KIII Pro z Androidem 7.1 i tutaj jest pewien problem. HBO GO uruchamia się, rejestruje, ale przy próbie uruchomienia materiału wyskakuje błąd i wyrzuca mnie z aplikacji. Doczytałem, że ta wersja aplikacji działa z systemem Android do 6.0. Nowsze wydania mają z nią problemy. Dziwne, ale może tak być.

Przy pierwszym uruchomieniu należy zarejestrować urządzenie za pomocą kodu, który znajduje się w ustawieniach usługi HBO GO. Znajdziecie go logując się do swojego konta z poziomu przeglądarki na komputerze. Kod TV PIN znajdziesz na stronie hbogo.pl w Ustawienia->Urządzenia (zrzut ekranu poniżej).

Co działa?

Wszystko! Nie potrzebujesz myszki do obsługi, bo wszystko zrobić za pomocą pilota. Działa również zakładka z kanałami na żywo i to mnie bardzo cieszy. Jednak najważniejsze jest to, że materiały odtwarzane są w lepszej jakości niż w przypadku innych wersji aplikacji. Mam plazmę Panasonica (Full HD) i obraz jest dobry, ale muszę zaznaczyć, że jeśli ktoś przyzwyczaił się do jakości z Netfliksa, to może czuć się rozczarowany. W tym przypadku HBO GO bliżej do Showmax.

 1. No i to by było na tyle jeśli chodzi o działanie APKi HBO Go 0.0.59. Od dziś tj. 4 kwietnia na Androidzie 6 cofa do menu wyboru języka i fałszywie zgłasza brak połączenia z internetem. Ponownie jedyna opcja to zainstalowanie zwykłej aplikacji na Androida i obsługiwanie podłączoną do TV myszką (i bye-bye 1080p). Nie nadążają za technologią, i jeszcze blokują działające rozwiązania. Słabo.

  1. Potwierdzam to co napisał Wielblad. Po uruchomieniu na Mi Box 3 pojawia się menu wyboru języka a następnie komunikat o braku połączenia z internetem.
   Dobrze, że chociaż u mnie dobrze działa Google Cast z telefonu.

   1. Szukałem i nic. Trzeba poczekać. Najgorsze jest to, że nie działa mi Chromecast na linii laptop->przystawka Xiaomi mi Box.
    Sprawdzałem na Wi-Fi 2,4 i 5GHz. Wyłapuje wszystko, ale materiału nie puszcza.

     1. zawsze możesz z telefonu przesłać. W tym wypadku u mnie też działa. Ale to wiesz, ta sama sieć wifi.

     2. No wiem, że ta sama sieć Wi-Fi. Inaczej Chromecast by nie złapał :)
      U mnie i tak nie działa, z kompa i ze smartfona z aplikacji. Wszystkie inne serwisy łapie:
      NC+ GO (web)
      Netflix (web i aplikacja)
      Showmax (web i aplikacja)
      Player+ (web)
      nie wspomnę już o tych mniej legalnych :)

 2. U mnie na Samsung Galaxy Note 8 hula aż miło i Chromecast też działa elegancko z Sony Bravia XE90. Nie mam kodu PIN niestety bo mam wykupiona subskrypcję. Nie mogę oglądać zawartości normalnie, jedynie przez Chromecast. Tragedi nie ma. Wybieram na telefonie co oglądam, puszczam na TV a na telefonie wyłączam ekran i tyle.

 3. Też mi nowość, ta apka dostępna jest od grudnia i nic z nią nie zrobili żeby działała na andku 7.0

 4. A u mnie na TV Sony udało się zainstalować, wprowadzić PIN, otworzyć aplikacje, przeglądać, ale za każdym razem jak chcę obejrzeć jakiś materiał, to mi apka się restartuje :(

  1. Bo sony zaktualizował androida do wersji 7.0 i już apka nie działa. Mi do aktualizacji wszystko śmigało. Na pisałem do HBO i odpisali że są w trakcie wdrażania aplikacji HBO GO na Android TV.

 5. Ja od 3 lat korzystam z Minix Neo X7 mini. Jest to normalny Android więc działa tutaj HBO GO, Cyfrowy Polsat GO, NC+ GO, UPC Horizon Go. Netflix nie testowałem bo nie mam dostępu, ale też na pewno działa. Sterujesz wygodnie za pomocą aplikacji Rockchip instalowanej na smartfonie (ekran pełni funkcję touchpad’a). Nie ma z tym urządzeniem żadnych problemów…Aplikacje aktualizują się automatycznie i nie ma obaw, że coś nie będzie działać w nowej wersji.

 6. Niestety instrukcja już nieaktualna. Aplikacja wymaga podania TV PIN a HBO GO zmienił sposób autoryzacji i nie można już go uzyskać.

  1. Mi nie wycofali kodu PIN. Dalej jest na koncie hbo go.
   Wylogowałem się i ponownie zalogowałem w Android TV na Xiaomi Mi Box 4K. Wszystko działa.

  2. Kody do aktywacji posiadają jedynie osoby, które mają podpisaną umowę z operatorem. Osoby, które przystąpiły do planu indywidualnie, takiego kodu nie posiadają.

   1. Potwierdzam, że TV PIN nadal jest dostępny dla osób, które mają HBO GO od operatora. Wczoraj utworzyłem konto na hbogo.pl i jest TV PIN w ustawieniach.

 7. Niestety ta wersja aplikacji nie działa z obecnym systemem autoryzacji HBO Go. TV PIN nie ma w ustawieniach konta, a próba dodawania urządzenia poprzez stronę wymaga kodu wygenerowanego przez aplikację odtwarzacza. Na moje pytanie skierowane do HBO Go co z tym fantem począć dostałem taką oto odpowiedź (pisownia oryginalna):
  „W przypadku Xiaomi Mi Box 4K niestety na obecną chwilę nie ma wspieramy tego urzadzenia w zwiazku z czym nie gwarantuje ze bedzie dzialala, ale prosze sprobowac zresetowac urzadzenie oraz router. W przypadku jak w dalszym ciagu nie przyniesie to skutku, proponuje skorzystać z kabla HDMI ”
  W sumie nie wiem, śmiać się czy płakać? Nie chcą moich pieniędzy to ich nie dostaną.

   1. Tak zmienili sposób autoryzacji dla nowych kont, nie pojawiają się już PIN’y. Więc na razie nici z odpalania apki na android tv w naszych boksach (bo nie otrzymamy pinu w celu zarejestrowania urządzenia)

 8. A jak udało ci się wpisać kod pin. U mnie po włączeniu apki prosi o pin (8 znaków), a w moim koncie na HBOGO nie ma nigdzie widać pinu

    1. Niestety też nic (jedynie e-mail, imię, nazwisko, id klienta). Napisałem do HBO zobaczymy co poradzą na tego klopsa:).

     1. Pod tym adresem prosi o podanie kodu aktywacyjnego, a no moim xiaomi prosi o wpisanie pin’u, więc nie mam co wpisać ani tu, ani tam :)

     2. Racja, sprawdziłem u siebie. Szkoda, bo kiedyś była jeszcze opcja logowania poprzez tę stronę.
      Daj znać proszę, jak dostaniesz odpowiedź od HBO. Wysłałem ci również maila.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *