Udało mi się uruchomić HBO GO na Xiaomi Mi Box 4K z Android TV.

Udało mi się uruchomić HBO GO na Xiaomi Mi Box 4K z Android TV.

Ile to człowiek namęczył się żeby normalnie oglądać filmy i seriale HBO na przystawce Xiaomi. Ten problem jest szeroko omawiany w sieci od długiego czasu i dotyczy nie tylko użytkowników, którzy zakupili Xiaomi Mi Box 4K, lub jak ktoś woli Mi Box 3 z systemem Android TV. HBO nie udostępnia swojej aplikacji na wszystkie urządzenia i to jest wielka wada tego produktu.Walczyłem z tym na kilka sposobów i pewnie odpuściłbym gdyby można było normalnie udostępniać materiały za pomocą Google Cast. Jednak HBO ma problem z obsługą Chromecast. Od jakiegoś czasu nie mogą się dogadać, a to już jest kpiną. W sieci pojawiło się kilka wersji aplikacji, które działają z systemem Android TV, ale każda z nich miała dwie wady, przez które były one praktycznie bezużyteczne. Do obsługi potrzebna jest myszka, bo pilotem nie da się sterować – to pierwszy minus. Jakość obrazu jest katastrofalna i wygląda to na 480p – drugi minus.

Na szczęście jakiś czas temu HBO odświeżyło swoją aplikację i trzeba przyznać, że zaczęło to lepiej działać na komputerze i smartfonie. Nie jest to idealne rozwiązanie, bo dalej zdarzają się błędy i Google Cast nie działa, ale jest lepiej. Co chwilę sprawdzałem w sieci, czy ktoś nie udostępnił lepszej wersji aplikacji. Okazało się, że pojawił się plik APK z interfejsem pod Android TV. Co prawda, już wcześniej można było takie pliki zaobserwować, ale dotyczyły one innych regionów i po instalacji w Polsce aplikacja zatrzymywała się na ekranie z komunikatem, że nie jest przygotowana pod nasz kraj.

HBO GO działa na Android TV!

Co musisz zrobić żeby uruchomić HBO GO na Android TV? Wystarczy pobrać plik APK w wersji 0.0.59 i zainstalować. Oczywiście, w systemie Android musisz mieć uruchomioną opcję instalacji plików z zewnętrznego źródła.

HBO GO APK 0.0.59 do pobrania:

Muszę dodać, że ta wersja aplikacji HBO GO działa na urządzeniu Xiaomi Mi Box 4K z systemem Android TV 6.0. Mam jeszcze sprzęt Mecool KIII Pro z Androidem 7.1 i tutaj jest pewien problem. HBO GO uruchamia się, rejestruje, ale przy próbie uruchomienia materiału wyskakuje błąd i wyrzuca mnie z aplikacji. Doczytałem, że ta wersja aplikacji działa z systemem Android do 6.0. Nowsze wydania mają z nią problemy. Dziwne, ale może tak być.

Przy pierwszym uruchomieniu należy zarejestrować urządzenie za pomocą kodu, który znajduje się w ustawieniach usługi HBO GO. Znajdziecie go logując się do swojego konta z poziomu przeglądarki na komputerze.

Co działa?

Wszystko! Nie potrzebujesz myszki do obsługi, bo wszystko zrobić za pomocą pilota. Działa również zakładka z kanałami na żywo i to mnie bardzo cieszy. Jednak najważniejsze jest to, że materiały odtwarzane są w lepszej jakości niż w przypadku innych wersji aplikacji. Mam plazmę Panasonica (Full HD) i obraz jest dobry, ale muszę zaznaczyć, że jeśli ktoś przyzwyczaił się do jakości z Netfliksa, to może czuć się rozczarowany. W tym przypadku HBO GO bliżej do Showmax.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *