AplikacjeNewsPoważny problem w smartfonach Samsunga. Niekontrolowane przesyłanie zdjęć do osób z książki telefonicznej. Zobacz jak się chronić. [aktualizacja – odpowiedź firmy Samsung]

https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/08/smartfon-1024x823.jpg

Dawno nie było takiej awarii i błędu w smartfonach. Samsung ma poważny problem ze smartfonami i zapewne ich wizerunek zostanie nadszarpnięty. Niemal każdy telefon tej firmy cierpi na to schorzenie i trzeba o tym informować. Przyznam szczerze, że dopiero dziś trafiłem na te informacje, ale w sieci zaczęły krążyć już przedwczoraj. Chodzi o błąd w aplikacji Wiadomości Samsung (Samsung Messages). Jeśli mieliście z nią problem, to mogliście nawet tego nie zauważyć i to jest właśnie najdziwniejsze.

[Aktualizacja]

Poniżej oficjalne stanowisko Samsunga, które zostało wysłane w dniu 03.07.2018:

“Samsung wnikliwie weryfikował temat przez ostatnie kilka dni. W wyniku naszych ustaleń nie stwierdzono żadnych usterek, zarówno od strony sprzętu jak i oprogramowania, które mogą mieć związek z omawianym przypadkiem. W skali globalnej nie odnotowaliśmy podobnych doniesień ze strony użytkowników, jednak będziemy kontynuować działania w celu wyjaśnienia sprawy.”- Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Polska

Aplikacja Wiadomości Samsung ma usterkę, która poważnie narusza prywatność właścicieli smartfonów. „Potajemnie” wysyła galerię zdjęć do przypadkowych osób z książki telefonicznej. Najgorsze jest to, że wiele osób nie zauważyło tego z poziomu aplikacji, a dotarli do tego dopiero po sprawdzeniu ruchu u operatora. Nie jest to błaha sprawa i producent powinien szybko reagować. Jeśli mieliście z nią do czynienia, to dajcie znać. Tak samo jak pisaliście o problemach z aktualizacją Android Oreo dla Xiaomi Mi Box.

Podobno Samsung wie już o sprawie i coś z tym robi, ale na ten moment lepiej zablokować dostęp do pamięci smartfona. Wystarczy usunąć takie uprawnienia dla aplikacji Wiadomości Samsung i po sprawie. Co prawda, wtedy nie będziesz mieć możliwości odbierania i zapisywania zdjęć z MMS, ale warto wykonać taki ruch. Wystarczy wybrać poniższe ustawienia:

Ustawienia -> Aplikacje -> Wiadomości -> Zezwolenia -> odznaczyć „Pamięć”

Dodatkowo na Dailyweb pojawiło się kilka komentarzy użytkowników, którzy „mieli szczęście” przeżyć ten awarię. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie poziomu wkur… tych klientów Samsunga. Usterka podobno pojawiła się po ostatniej aktualizacji wspomnianej aplikacji. Więc dotyka ona praktycznie każdego użytkownika, który ma smartfona firmy Samsung.

„Zeszłej nocy około 2:30 nad ranem mój telefon wysłał jej całą galerię zdjęć przez sms, ale nie widniało to w mojej aplikacji wiadomości. Jednak odnotowano to w dziennikach T-mobile. Dlaczego tak się stało?”

„Zostało potwierdzone, że jest to aplikacja Samsung Messages”

dodatkowe źródło: sputniknews

2 comments

 • Jooo

  2 lipca 2018 at 13:50

  Kto korzysta z samsung mess?

  Reply

  • Użytkownik

   2 lipca 2018 at 14:21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}