Recenzja przystawki do TV Mecool KIII Pro S912.

Recenzja przystawki do TV Mecool KIII Pro S912.

Dzięki uprzejmości TomTop otrzymałem do testów bardzo ciekawą przystawkę, która zainteresuje wszystkich szukających wydajnego urządzenia do swojego telewizora. Jeśli po przeczytaniu testu będziesz chciał zakupić przystawkę Mecool KIII Pro, to możesz skorzystać z kodu rabatowego przygotowanego przez sklep. Jest to link z oznaczeniem bloga, ale nie mającego znamion afiliacji. Dlatego też nie otrzymuję żadnej prowizji za sprzedaż.

Kod rabatowy na zakup Mecool KIII Pro – HPMEC24 – obniża cenę do €104.57:
Model Mecool KIII Pro
Procesor AMLogic S912 Cortex-A53 Octa Core
GPU Mali-T820MP3
OS Android TV 7.1.1 z nakładką
RAM 3 GB pamięci DDR3
Pamięć 16 GB eMMc
WiFi WiFi ac
Bluetooth 4.0
Porty 4x USB 2.0 
HDMI  
Czytnik microSD 
DVB-T2 
DVB-S2 
Ethernet Gigabit 
SPDIF 
Composite video
 W zestawie Pilot IR
Przewód HDMI 
Zasilacz

 

Mecool KIII Pro jest bardzo ciekawą i rozbudowaną przystawką do telewizora. Warto tutaj zaznaczyć, że posiada podwójny tuner DVB-S/S2 i DVB-T/T2. Dzięki temu możesz podłączyć antenę naziemną i satelitarną. Ta ostatnia opcja nie jest takim standardem w przystawkach z Androidem. Warto mieć to na uwadze, bo daje zdecydowanie większe możliwości jeśli chodzi o odbiór kanałów telewizyjnych. 

Przystawka dotarła do mnie w komplecie z pilotem, zasilaczem i kablem HDMI. Zasilacz jest przystosowany pod polskie warunki i nie trzeba kupować oddzielnie adapterów. Nie będę robił specjalnych pokazów z rozpakowywania, bo to nie ma najmniejszego sensu. Przejdę od razu do prezentacji produktu. Tak prezentuje się Mecool KIII Pro z tyłu.

Tak z przodu.

Tak z boku.

Tak z góry.

Mecool KIII Pro jest zdecydowanie większym urządzeniem od obecnie używanego Xiaomi Mi Box 4K, ale jest to usprawiedliwione podejście. Przystawka jest bardziej rozbudowana i pod tym względem Mi Box nie ma szans z KIII Pro. Mowa tutaj o 4 portach USB, czytniku kart microSD, porcie LAN, tunerze TV naziemnej i satelitarnej. Tego nie znajdziecie w przystawce Xiaomi, oprócz jednego portu USB, ale to i tak za mało dla niektórych użytkowników.

Tak prezentują się obydwie przystawki.

Mecool KIII Pro działa bardzo dobrze i dzięki procesorowi AMLogic S912 nie ma mowy o jakichkolwiek przestojach. Mamy tutaj do czynienia z naprawdę wydajnym urządzeniem. Przystawka działa pod kontrolą systemu Android TV, ale z nakładką, która jest dosyć przyjazna. Na szczęście nie jest ona specjalnie udziwniona i postawiono na prostotę. Obsługa jest bardzo intuicyjna.

Na pierwszym, głównym ekranie mam dostęp do najważniejszych funkcji. Wyciągnięto tutaj najpopularniejsze aplikacje, takie jak: Kodi (TV Center), Explorer, Apps (szuflada z wszystkimi aplikacjami), Ustawienia (Settings) i przeglądarka.

Zabawnie wygląda tutaj ikona przeglądarki internetowej. Zdecydowano się na logo Interner Explorera, a domyślnie uruchamia się Chrome.

Wyżej znajdują się skróty do aplikacji i tutaj możecie dodawać swoje własne. Wystarczy, że wybierzesz „Add app” i pojawi się lista zainstalowanych aplikacji.

Powyżej mamy tylko logo urządzenia i zegar. W dolnym prawym rogu wyświetlane są jeszcze informacje o stanie sieci Wi-Fi, złączu USB, LAN i karcie pamięci. W momencie połączenia ikonka zapali się na zielono, tak jak w przypadku Wi-Fi na zdjęciu poniżej.

Wszystko działa tak jak powinno i nic nie można tutaj zarzucić producentowi.

Mam jednak zastrzeżenie co do pilota. Jest on średniej jakości, a szczególnie jego czułość. Żeby przystawka zareagowała na jego sygnał, należy w miarę dokładnie skierować pilota w jej stronę. Szkoda, że nie zdecydowano się na sygnał bluetooth, tak jak w przypadku Xiaomi. Tym bardziej, że Mecool KIII Pro posiada ten interfejs wbudowany.

Przyciski na pilocie również pozostawiają wiele do życzenia, ale do tego można się przyzwyczaić. Jeśli miałbym porównać jego jakość do innych rozwiązań, to na myśl przychodzą mi tanie zamienniki pilotów. Takie uniwersalne rozwiązania, które można kupić w elektromarketach. Na szczęście można spróbować skorzystać z aplikacji na Androida, która zamienia smartfona w pilota lub użyć myszki bezprzewodowej.

Warto jednak dodać, że pilot obsługuje większość popularnych funkcji i jeśli chcecie w pełni wykorzystać przystawkę, to lepiej przyzwyczaić się do jego minusów. To nie znaczy, że jest on beznadziejny. Ma swoje zalety i tutaj warto wspomnieć o funkcji myszki. Przydaje się w momencie uruchamiania aplikacji, które nie obsługują pilota. Oczywiście mowa tutaj o NC+ GO. Aplikacja nie jest gotowa na system Android TV i trzeba ją zainstalować z pliku APK. Zainteresowani wiedzą, żeby z niej korzystać potrzebna jest myszka. Na szczęście w przypadku Mecool KIII Pro aplikację NC+ GO można obsługiwać z poziomu pilota. Przynajmniej częściowo, bo nie ma tutaj możliwości przesuwania ekranu, tak jak za pomocą myszki. Dlatego można wybierać elementy tylko te, które widoczne są na ekranie.

Warto dodać, że na tej przystawce działa również HBO GO z Android TV. Wystarczy zainstalować odpowiedni plik APK, który znajdziecie w linku.

Kod rabatowy na zakup Mecool KIII Pro – HPMEC24 – obniża cenę do €104.57:

Na ten moment mogę napisać, że tunery do TV naziemnej i satelitarnej działają bez zarzutów. W przypadku tego drugiego miałem możliwość korzystania tylko przez jeden dzień, ale postaram się nadrobić tę zaległość.

Mecool KIII Pro bardzo dobrze radzi sobie z filmami 4K i nie ma problemów z ich odtwarzaniem. Niestety, ale nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia jak jest z wykrywaniem materiałów 4K w Netlfiksie. Nie posiadam telewizora z taką rozdzielczością, ale zbadam ten temat u znajomego.

Na ten moment mogę ją polecić w 90%.

Jest to pierwsza część recenzji i w kolejnych dokładniej opiszę funkcje i jej działanie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *