Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Znany producent zaczyna wyświetlać reklamy nad klawiaturą systemową. Klienci mają dosyć.

Zapraszamy do świeżo otwartego forum o systemie Android i nie tylko!

Wyświetlające reklamy na smartfonie są już tak powszechne, że powoli przyzwyczajamy się do ich obecności prawie wszędzie. Jednak są miejsca, gdzie nie są one dopuszczalne. W pewnym stopniu rozumiem nawet reklamy w Messengerze i zdaję sobie sprawę z tego, że Facebook chce zarabiać na swoich produktach. Są to jednak darmowe usługi, za które płacimy właśnie oglądaniem reklam i swoimi danymi. Inaczej jest w przypadku smartfonów HTC, za które klienci musieli zapłacić realną walutą. To właśnie w HTC 10, nad klawiaturą systemową zaczęto wyświetlać reklamy Google. Jest to jedno z miejsc, gdzie nie można akceptować tego typu treści. Tylko spójrzcie na zrzuty ekranu użytkowników smartfonów HTC. Android Police dodaje jeszcze, że reklamy mogą być wyświetlane również w najnowszym HTC U11.

Doskonale rozumiem reakcję użytkowników i sam pewnie bardzo bym się wkur… Po ostatniej aktualizacji klawiatury TouchPal zaczęto wyświetlać reklamy tuż nad nią. W ten sposób użytkownik w przypadkowy sposób może kliknąć na reklamę i to daje dodatkowy zarobek. Możemy winić HTC, ale z drugiej strony istnieje prawdopodobieństwo, że nie wiedzieli o takiej aktualizacji i pomyśle. Firma odpowiedzialna za rozwój klawiatury TouchPal mogła bez wiedzy HTC wprowadzić reklamy.

Producent zaleca odinstalowanie aktualizacji i powrót do poprzedniej wersji. Taka reakcja może świadczyć o tym, że sami zostali zaskoczeni.

Pls.go to Settings>Apps>All apps>Look for the app (TouchPal)>Uninstall updates. For assistance please go to .

Z innej strony patrząc, to HTC jest sobie winne, bo nie oddaje się tak ważnego elementu firmie trzeciej. Najgorsze jest to, że nie tylko HTC stosuje takie praktyki i zamiast tworzyć swoje produkty, dodaje takie, nad którymi nie ma bezpośredniej kontroli. Na szczęście mowa o systemie Android i każdy użytkownik może przejść na alternatywną klawiaturę. Osobiście mogę polecić Gboard i SwiftKey.

żródło: 1, 2.

  • Magmek

    Ja na moim U11 korzystam z Gboard. Nie dość że TouchPal paskudny to jeszcze mniej funkcjonalny

    • Również korzystam z gboard. Jedynie nie mogę przyzwyczaić się do tego, że po wstawieniu kropki nie wstawia się automatycznie spacja. Należy korzystać z podwójnego kliknięcia w spację, by wstawiła się kropka i po niej odstęp.