MWC 2018TelefonyUrządzeniaSą już zdjęcia i specyfikacja smartfonów Sony Xperia XZ2 i XZ2 Compact.

Maciej Kulesa23 lutego 20185 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/sony-xz2-1.jpg

Podoba mi się mniej niż obecne modele. Tak mogę określić wygląd nowych smartfonów Sony Xperia XZ2 i XZ2 Compact. Liczyłem na wzornictwo, które wyróżniało tego producenta z dodaniem większego ekranu, a raczej wykorzystaniem wyświetlacza o proporcjach 18:9. Niestety, z  tym ostatnim zdecydowano się na wprowadzenie nowego wyglądu i mi osobiście jest do niego daleko.

Wszystkie informacje o MWC 2018 w jednym miejscu.

Zdjęcie udostępnił serwis VentureBeatSony zdecydowało się na bardziej zaokrąglone kształty. Nie dziwię się, że musieli odświeżyć wygląd, bo wielu użytkowników omijało szerokim łukiem ich smartfony. Ja jednak zaliczałem się do osób, które ceniły sobie wzornictwo Sony Xperia. 

Sony Xperia XZ2 posiada 5,7″, a XZ2 Compact 5″ wyświetlacz. Obydwa modele są wyposażone w ekrany o proporcjach 18:9 i za to duży plus dla Sony. Ramki nie są tak minimalne jak u konkurencji, ale walka na tym polu dotyczy innych modeli. Sony nigdy nie brało wyścigu w tej sprawie. Zresztą, wystarczy spojrzeć na nowe zdjęcia smartfona Huawei P20, by przekonać się, że chodzi o milimetry.

Jeśli chodzi o wydajność, to oba telefony wyposażone są w procesor Snapdragon 845 i działają pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo. Większy model ma baterię o pojemności 3180 mAh z bezprzewodowym ładowaniem, a Compact wyposażono w baterię o pojemności 2 870 mAh, ale już bez ładowania bezprzewodowego. Oba mają być dostępne w kolorze czarnym, srebrnym, zielonym i różowym. W sieci pojawiały się plotki, że nowe smartfony Sony miały być pozbawione złącza słuchawkowego jack 3,5 mm, ale źródło nic o tym nie wspomina. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Black Friday 2020