TelefonyUrządzeniaSkładany smartfon Xiaomi. Jeśli tak ma wyglądać, to ja kupuję ten pomysł

Maciej Kulesa4 stycznia 201936 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/samsung-ggalaxy-składany-koncept.jpg

Składany smartfon Xiaomi. Jeśli tak ma wyglądać, to ja kupuję ten pomysł

Samsung, Huawei, Oppo, Google, LG i wielu innych producentów pracuje nad składanym smartfonem. Zapewne każdy z nich ma inne podejście do tego projektu, ale i tak na samym końcu, po kilku latach, wszystko się unormuje i otrzymamy podobne patenty. Tak samo było ze „zwykłymi” smartfonami, z którymi każdy eksperymentował, a teraz widzimy, że większość graczy kopiuje od siebie pomysłu i mamy na rynku bardzo podobne konstrukcje.

Przeczytaj również:

Ostatnio w sieci pojawił się krótki materiał wideo rzekomo przedstawiający składanego smartfona firmy Xiaomi. Nie chcę mi się wierzyć, że jest to sprawdzone źródło. Co prawda, materiał pojawił się na koncie Evan Blass, ale sam zainteresowany ma pewne wątpliwości. To nie zmienia faktu, że smartfon prezentuje się interesująco i ze wszystkich konceptów podoba mi się najbardziej.

Zdecydowanie lepiej wygląda niż niedawno przedstawiony projekt Samsunga, który moim zdaniem jest dziwny. Oczywiście, dochodzą tutaj pytania, czy takie rozwiązanie jest na tyle trwałe, że przeżyje ciągłe zginanie? Jeśli taki smartfon jest w fazie produkcji, to producent musiał wziąć pod uwagę wiele czynników.

Poniżej rozwiązanie Samsunga.

Większość rozwiązań powinniśmy poznać już w tym roku. Nie sądzę, by nastąpiło to na najbliższych imprezach, takich jak CES i MWC. Na premierę składanych smartfonów będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Chociaż, pojawiły się plotki, że Samsung zginanego smartfona może pokazać na targach MWC 2019 w Barcelonie. Obecny rok może być przełomowy, bo producenci potrzebują nowych rozwiązań, a składane smartfony mogą wprowadzić niemałe zamieszanie na rynku. Czeka nas nowy bój na rynku mobilnym i będzie to ciekawa walka o klientów.

Z głównym zdjęciu koncept składanego smartfona Samsunga.

3 comments

 • Bklo

  4 stycznia 2019 at 12:07

  Jest to równie potrzebne jak rybie ręcznik.

  Reply

  • Jjeeeessss

   4 stycznia 2019 at 22:24

   Dzięki za błyskotliwa wypowiedź

   Reply

 • LCD

  4 stycznia 2019 at 11:18

  W porównaniu do Samsunga widzę parę wad: grubość urządzenia składanego na 3x oraz gdzie jest aparat? Nie widać nic na froncie, więc prawdopodobnie jest z tyłu a to oznacza, że aby zrobić zdjęcie trzeba odgiąć przynajmniej jedną stronę a jeszcze gorzej jak trzeba to zrobić z dwiema stronami. Każdy kto chociaż raz chciał zrobić szybko zdjęcie będzie miał takie same obiekcje. Kolejna rzecz to odporność na upadki. W takim wypadku jak tutaj wyświetlacz jest zawsze na zewnątrz więc każdy upadek może go zniszczyć. U Samsunga jest szansa, że zniszczenie wyświetlacza zewnętrznego nie będzie skutkowało uszkodzeniem tego w środku.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}