NewsTelefonyUrządzeniaHTC prezentuje Exodus 1 – wersję “early access” swojego smartfona opartego na technologii blockchain

Maciej Kulesa23 października 201817 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/HTC-Exodus-1.jpg

HTC prezentuje Exodus 1 – wersję “early access” swojego smartfona opartego na technologii blockchain

HTC zaprezentowało swój pierwszy smartfon oparty na technologii blockchain – “Exodus 1” w ramach wczesnego dostępu. Ruszyła też przedsprzedaż na stronie www.htcexodus.com. Po raz pierwszy w historii, zamówienia można składać w kryptowalutach – BTC lub ETH. Realizacja zamówień ma nastąpić w grudniu.

Model Exodus 1 to połączenie wydajności i atrakcyjnego designu, których można się spodziewać po flagowej linii urządzeń marki HTC z technologią blockchain i oprogramowaniem niezbędnym do stworzenia smartfona odpowiadającego potrzebom nowoczesnego użytkownika i nowej ery Internetu.

Exodus 1 zawiera bezpieczną przestrzeń – enklawę – wydzielony obszar na urządzeniu, chroniony także przed systemem operacyjnym Android. W enklawie tej użytkownik bezpiecznie przechowa swoje klucze kryptograficzne, bez względu na to, czy są to waluty, czy niezamienne tokeny NFT, a w niedalekiej przyszłości być może wszystkie cyfrowe dane.

Specyfikacja HTC Exodus 1

PAMIĘĆ6GB pamięci RAM, 128GB
SYSTEM OPERACYJNYAndroid O
PROCESORQualcomm® Snapdragon™ 845 mobile platform
WYTRZYMAŁOSĆZgodność z certyfikatem IP68, gwarantujący odporność na zanurzenie do głębokości 1,5 metra wody przez 30 minut
WYŚWIETLACZ6-calowy Quad HD+ o stosunku 18:9
APARATYAparat główny Dual 12MP + 16MP

Aparat przedni Dual 8MP + 8MP z naturalnym efektem Bokeh

Nagrywanie w rozdzielczości Full 4K/ 60fps

AKUMULATOR3500mAh
CENA0,15 BTC lub 4,78 ETH

HTC opracowało wyjątkowy, unikatowy społeczny mechanizm odzyskiwania kluczy – Social Key Recovery – przydatny na wypadek zagubienia lub kradzieży smartfona, czy też zwyczajnie, w przypadku kiedy użytkownik zapomni kluczy. Sposób jest łatwy i bezpieczny. Gwarantuje też, że HTC nie przechowuje kluczy w żadnej centralnej bazie danych ani innym miejscu. Przez cały czas są one wyłącznie pod kontrolą właścicieli. Zaprojektowany przez HTC mechanizm pozwala użytkownikowi wybrać kilka zaufanych kontaktów, którym powierzane są elementy kluczy, podzielone wcześniej przy użyciu tajnego algorytmu udostępniania. Wymagane jest tylko zainstalowanie aplikacji do zarządzania kluczami. Jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, użytkownik będzie mógł szybko odzyskać dostęp do swoich funduszy.

HTC zaprasza kryptografów i programistów z całego świata do przyłączenia się do społeczności HTC Exodus i wspólnego działania na rzecz udoskonalenia enklawy. W ramach wczesnego dostępu HTC zaprasza społeczność do dzielenia się uwagami, które mogłyby jeszcze ulepszyć działanie portfela i bezpiecznego przechowywania danych przez kanał „HTC EXODUS (OFFICIAL)” w serwisie Telegram.

„Minęło już 10 lat od premiery pierwszego telefonu HTC z systemem Android i prawie tyle samo od debiutu tak Bitcoin jak i Genesis Block. Wierzymy, że Exodus 1 jest kamieniem węgielnym kryptograficznego Internetu. Jeśli bowiem cyfrowe zasoby i rynek zdecentralizowanych aplikacji ma osiągnąć swój pełny potencjał, ich głównym kanałem dystrybucji muszą być urządzenia mobilne. Dlatego też z niecierpliwością oczekujemy współpracy z programistami i społecznościami skupionymi wokół koncepcji blockchain, by pomogli nam tę wizję wprowadzić w życie” – stwierdził Phil Chen, Decentralized Chief Officer w HTC.

By spopularyzować technologię, w kolejnym kroku HTC upubliczni API, który pozwoli developerom korzystać z Exodus 1 do ochrony kluczy i podpisywania transakcji. Firma udostępni też partnerom, którzy podzielają jej wizję API zarządzania kluczami Zion oraz SDK portfela – aby już teraz rozszerzyć ekosystem blockchain i zbudować podwaliny bezpieczeństwa i zaufania.

HTC rozszerza ekosystem blockchain, tworząc smartfon zaprojektowany z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie i dedykowany zdecentralizowanym aplikacjom. Pojawienie się kryptowalut Bitcoin i Ethereum doprowadziło do powstania idei cyfrowego deficytu (digital scarcity) i tokenów NFT. Exodus 1 jest pierwszym ważnym krokiem w kierunku stworzenia platformy i kanału dystrybucji dla twórców unikatowych dóbr cyfrowych.

Bądź na bieżąco z tematem HTC Exodus, śledząc nowy vlog prowadzony przez Phila Chena i zespół żywając hashtag #HTCExodus w mediach społecznościowych.

Exodus 1 można zamówić w przedsprzedaży w ramach programu wczesnego dostępu na stronie: https://www.htcexodus.com/. Informacje o dostępności także na stronie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}