NewsPozostałe urządzeniaTabletyUrządzeniaAsus i HP pokazali pierwsze komputery z procesorami Snapdragon!

Stało się! Producenci zaczynają prezentować komputery z mobilnymi procesorami Snapdragon. W trakcie konferencji Qualcomm przedstawiono Asus NovaGo i Envy x2 HP – komputery 2w1, które pracują na procesorze Snapdragon 835. Moim zdaniem jest to ciekawe rozwiązanie i tak tez prezentuje się na papierze. Asus NovaGo posiada 13,3-calowy ekran Full HD (LED), ale najważniejszą informacją jest to, że jest w stanie pracować aż 22 godziny i to nie w trybie gotowości, ale w trakcie odtwarzania materiałów wideo. W trybie...
Maciej Kulesa5 grudnia 201737 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/snapdragon-pc-windows-1024x576.jpg

Stało się! Producenci zaczynają prezentować komputery z mobilnymi procesorami Snapdragon. W trakcie konferencji Qualcomm przedstawiono Asus NovaGo i Envy x2 HP – komputery 2w1, które pracują na procesorze Snapdragon 835. Moim zdaniem jest to ciekawe rozwiązanie i tak tez prezentuje się na papierze.

Asus NovaGo posiada 13,3-calowy ekran Full HD (LED), ale najważniejszą informacją jest to, że jest w stanie pracować aż 22 godziny i to nie w trybie gotowości, ale w trakcie odtwarzania materiałów wideo. W trybie czuwania potrafi wytrzymać przez 30 dni.

Oczywiście, są to dane producenta i klienci zweryfikują te liczby. Jednak nawet takie osiągi producenta robią wrażenie, bo ciężko takich wyników szukać w biuletynach dotyczących innych komputerów 2w1. Ceny Asus NovaGo zaczynają się od 599 USD, za wariant z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Droższy model z pamięcią 8GB RAM i 256 GB na dane, ma kosztować 799 dolarów.

Z kolei, HP Envy x2 posiada wyświetlacz o przekątnej 12,3″. Urządzenie HP potrafi pracować do 20 godzin na jednym ładowaniu, lub 700 godzin (!) w trybie „modern stand by”. Jest to zapewne tryb, w którym nic nie będzie działało, ale na pewno przyda się niejednej osobie. Ja zawsze liczę na to, że komputer ma działać od razu po otwarciu pokrywy.

To jednak nie wszystko! Laptopy/tablety będą czerpały garściami z mobilnych rozwiązań. Dlatego też, cieszy fakt zastosowania modemów LTE X16. Mamy wreszcie do czynienia z tańszymi komputerami, które będą mogły pracować długo na baterii i jednocześnie posiadają wbudowany modem LTE. Takie urządzenia mogą przewrócić rynek do góry nogami.

Obydwa modele będą pracowały na systemie Windows 10. Można więc mówić, że system Microsoft będzie wykorzystywany na pełnoprawnych tabletach. Ciężko było tak pisać o obecnych urządzeniach 2w1, które pozbawione są modemów LTE, nie wspominając już nawet o tańszych modemach 3G. Obecne modele nie są też w stanie zadowolić wszystkich użytkowników jeśli chodzi o czas pracy na baterii. W porównaniu z „klasycznymi” tabletami z Androidem, dużo im brakuje. Nie jest najgorzej, ale dzisiejsza konferencja pokazała, że producentów stać na więcej. Wystarczy odpowiedni dobór podzespołów.

Szkoda tylko, że taki ruch wykonano dopiero teraz, kiedy tablety nie są już tak popularne i lata świetności mają dawno za sobą. Teraz producenci muszą liczyć na to, że klienci ponownie spojrzą w kierunku urządzeń 2w1. Czy ponownie zainteresują się tym segmentem urządzeń mobilnych? Moim zdaniem takie modele mogą spowodować, że wielu użytkowników może skusić się na takie modele.

3 comments

  • Jezus

    5 grudnia 2017 at 22:55

    Będzie wersja z and kim, czy tylko win10

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}