NewsSwitchbox Blebox sterowany na smartfonie – w jakim celu?

Paweł16 lipca 20199 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/sterowanie-oswietleniem.jpg

Inteligentne instalacje stają się coraz bardziej powszechne i to nie tylko w biurach czy magazynach, ale także w domach. Możliwość zdalnego sterowania wszelkiego rodzaju urządzeniami elektrycznymi zasilanymi napięciem 230 V, których maksymalna moc załączenia wynosi 3500 W z pewnością ułatwia codzienne życie, poprawia jego komfort, a nawet zwiększa poziom bezpieczeństwa. Dlatego warto zainteresować się modułem Blebox Switchbox.

blebox switchbox

Nowoczesna technologia Blebox

Polska firma Blebox specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych technologicznie modułów, dzięki którym można bezproblemowo zarządzać inteligentną instalacją praktycznie w każdym pomieszczeniu i z każdego zakątka świata. Potrzebny jest do tego wyłącznie smartfon z zainstalowaną specjalną aplikacją wBox, wykorzystujący bezprzewodową komunikację Wi-Fi. Producent proponuje sterowniki pełniące rozmaite funkcje, które nie wymagają jednostki centralnej. To daje znaczne oszczędności inwestycyjne, tym bardziej że nie ma konieczności zakupu od razu wszystkich modułów – cały system można systematycznie rozbudowywać.

Blebox Switchbox – niewielkie wymiary i duże możliwości

To niewątpliwie jeden z ciekawszych modułów tej polskiej firmy, który pozwala na swobodne włączanie bądź wyłączanie urządzeń elektrycznych z dowolnego miejsca na Ziemi. To produkt samodzielnie pracujący, więc w przeciwieństwie do wielu innych urządzeń przeznaczonych do budowania domu inteligentnego nie potrzebuje dodatkowego wsparcia.

co to switchbox

Sterowanie systemem następuje poprzez wykorzystanie smartfonu z systemem Android albo iOS. Należy jedynie zainstalować wspomnianą aplikację wBox i co ważne dla sporej grupy użytkowników, jest ona nie tylko bezpłatna, ale również dostępna w języku polskim. Pierwsza instalacja nie powinna sprawić żadnych problemów, tym bardziej, że można skorzystać z krótkich filmów instruktażowych.

Komfort i bezpieczeństwo ze Switchbox

Blebox Switchbox charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, więc mieści się w puszce elektrycznej. Umożliwia jednak swobodne sterowanie oświetleniem oraz niemal każdym urządzeniem elektrycznym za pomocą jednego kliknięcia. Nieważne, czy przebywa się w domu, w firmie czy też na wakacjach zagranicznych. W okresie zimowym czasami wyłącza się ogrzewanie, ze względów oszczędnościowych, kiedy domownicy przebywają przez kilka godzin poza domem.

Dzięki Switchbox nie trzeba jednak wchodzić do zimnych pomieszczeń, ponieważ można ustawić automatyczne załączenie ogrzewania np. na godzinę przed powrotem. Z kolei latem przyda się opcja wcześniejszego włączenia klimatyzacji. A jeżeli dziecko zapomina o swoich obowiązkach zapatrzone w ekran telewizora lub komputera, to jednym kliknięciem można przywołać je do porządku.

To niewątpliwie ogromna wygoda, ale na tym nie kończą się walory tego modułu. Wiadomo, że wszystko, co jest zasilane energią elektryczną, może powodować pożar. Wystarczy np. przez roztargnienie pozostawić włączone żelazko. Dzięki Switchbox udaje się uniknąć zagrożenia, ponieważ łatwo ustawić automatyczne wyłączanie i dotyczy to każdego urządzenia elektrycznego.

Moduł umożliwia ponadto stworzenie wrażenia obecności domowników, mimo że właśnie korzystają z uroków relaksu na plaży. Służy temu ustawienie harmonogramu automatycznego zapalania się świateł, kiedy tylko zapadnie zmrok. Wygoda i bezpieczeństwo, jakie oferuje Blebox Switchbox, a także atrakcyjna cena, intuicyjne sterowanie przy użyciu smartfonu lub tabletu z darmową aplikacją oraz siecią Wi-Fi niemal z każdego miejsca na świecie – to wszystko sprawia, że moduł jest naprawdę wart zainteresowania. Tym bardziej, że producent zapewnia profesjonalną pomoc oraz możliwość rozbudowy systemu o kolejne moduły.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}