NewsBlebox Tempsensor – monitoruj temperaturę przez smartfona, gdziekolwiek jesteś

Paweł16 lipca 20199 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/temperatura.jpg

Jeszcze kilka lat temu zdalne monitorowanie temperatury było kojarzone wyłącznie z zaawansowanymi instalacjami tzw. inteligentnego domu. Dziś taki pomiar (w czasie rzeczywistym) można wykonać za pomocą małego, niepozornego urządzenia Blebox Tempsensor i to niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy.

Podłączenie i instalacja

Blebox Tempsensor jest zasilany napięciem 5V, bezpośrednio z każdego gniazda USB. Tym samym można go zasilić z klasycznej ładowarki, powerbanku, a nawet gniazda USB komputera. Sama instalacja również nie jest skomplikowana. Urządzenie działa w kilku podstawowych trybach: jako punkt dostępowy (Acces Point), jako urządzenie współpracujące z routerem, bądź też w trybie standardowego połączenia z Internetem. Tryb ten gwarantuje monitorowanie temperatury za pomocą urządzeń mobilnych, niezależnie od bieżącej lokalizacji.

blebox tempsensor sklep

Specyfika urządzenia i technologii pomiaru

Blebox Tempsensor jest niewielkim urządzeniem o wymiarach zaledwie 31.5 x 46 mm. Jego obudowa jest wykonana z odpornego na czynniki zewnętrzne materiału ABS, gwarantującego poziom ochrony na poziomie IP 32. Urządzenie posiada specjalną sondę pomiarową o wodoodpornej konstrukcji, umożliwiającą w czasie rzeczywistym pomiar temperatury wody. Sonda ta jest połączona z Blebox Tempsensor za pomocą kabla o długości 1 m, zapewniającemu bezpieczeństwo urządzeniu macierzystemu. Moduł komunikuje się z siecią za pośrednictwem technologii WiFi, z wykorzystaniem standardu 802.11 g. Zakres temperatur w którym zarówno urządzenie, jak i doczepiana do niego sonda mogą pracować, waha się w granicach od – 55 do 125 stopni Celsjusza.

wymiary tempsensor

API – coś dla zaawansowanych użytkowników

Producent urządzenia wyposażył je w technologię umożliwiającą w pełni zaawansowanym użytkownikom edycję API. Istnieje możliwość zdefiniowania specjalnych poleceń GET dla określonych modułów i systemów wykonawczych, dzięki czemu za pomocą urządzenia można sterować innymi elementami sieci pomiarowej i wykonawczej. Co więcej, niezależnie od wprowadzonych zmian i konfiguracji, nadal istnieje możliwość komunikowania się z Blebox Tempsensor za pośrednictwem aplikacji wBox.

jak działa tempsensor

Przeznaczenie i możliwości urządzenia

Za pomocą Blebox Tempsensor można dokonywać pomiarów temperatur w każdym punkcie. Urządzenie można montować wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość podłączenia go do źródła energii z wykorzystaniem łącza USB. Tym samym można go umiejscowić w domu (w dowolnym pokoju), w szklarni (polecam ten sklep ze szklarniami) a nawet – dzięki wodoodpornej sondzie – również w akwarium. Co więcej, istnieje możliwość przypisania konkretnemu połączeniu w aplikacji określonej nazwy. W ten sposób można stworzyć wygodną sieć urządzeń pomiarowych i na bieżąco analizować zmiany w aktualnej temperaturze.

Podsumowując, moduł pomiarowy marki Blebox jest urządzeniem wszechstronnym o dużym spektrum zastosowań. Może ono pracować wyłącznie w trybie biernego pomiaru, bądź też jako aktywny element sterujący. Jest on funkcjonalnym uzupełnieniem całej sieci komponentów tego producenta, dzięki którym można skomponować własną, inteligentną instalację domową.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}