AplikacjeGoogleSystem Fuchsia OS może mieć możliwość uruchamiania Androidowych aplikacji.

Maciej Kulesa29 kwietnia 20185 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/Google-Fuchsia-1440x960-1024x683.jpg

Fuchsia OS – nowy system Google, który rozpala wiele stron internetowych kiedy pojawi się jakaś nowa informacja na jego temat. Nie dziwię się i sam czekam na oficjalną premierę. Wątpię jednak byśmy doczekali jej w tym roku. Jednak system Fuchsia od Google nie jest już takim anonimowym produktem i wiemy nawet jak będzie wyglądać. W ostatnim czasie pojawiało się „demo” Fuchsia OS, a nawet uruchomiono ten system na Chromebooku.

Na Twitterze pojawił się ciekawy wpis pokazujący, że Fuchsia OS ma mieć możliwość uruchamiania aplikacji z Androida. Co prawda, system musiałby w jakimś stopniu emulować linuksowe środowisko, ale to raczej nie będzie problemem. Wiemy, że Google planuje stworzenie systemu od zera i chce odciąć się od Linuksa, ale taki zabieg jest bardzo prawdopodobny.

To cię zainteresuje:

Jest to niesamowicie ważna informacja, bo nowy system potrzebuje niemałej bazy, fundamentów żeby zaistnieć na rynku. Wydanie go przez Google nie gwarantuje sukcesu. Świetnym przykładem jest tutaj Microsoft i Windows Phone. Umarł, bo nie było dobrego wsparcia ze strony programistów. Dopiero potem można liczyć na użytkowników.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy jeszcze informacje, że Google planuje wprowadzenie ciekawej funkcji w swoich Chromebookach. Gigant chciałby udostępnić możliwość uruchamiania drugiego systemu obok Chrome OS. Jedni widzą w tym furtkę dla dystrybucji Linuksa i systemu Windows. Ja jednak spodziewam się, że jest to tworzenie fundamentu pod równoległą pracę systemów Chrome OS i Fuchsia OS. Byłoby to dobrym rozwiązaniem i dałoby spokojne przejście/przesiadkę na nowe rozwiązanie Google.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.