AplikacjeGoogleJak włączyć nowy interfejs Gmail.

Maciej Kulesa26 kwietnia 20189 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/nowy-wygląd-1024x469.jpg

Wczoraj pisałem, że Google oficjalnie zaprezentowało nowy wygląd i funkcje Gmail. Jednak dopiero dziś włączono mi możliwość uruchomienia nowego interfejsu. Nie będę mógł korzystać jeszcze na wszystkich komputerach, ale na tym, który najczęściej jest używany pojawiła się już taka opcja. Ty również możesz sprawdzić czy masz możliwość włączenia najnowszego interfejsu Gmail. Warto sprawdzić i przyzwyczaić się do nowości, bo już niebawem może zastąpić klasyczne rozwiązanie.

Jeśli jednak nie spodoba ci się nowy wygląd, to śmiało możesz powrócić do obecnego stanu. Nie ma problemu z przełączaniem się pomiędzy starym a dopiero co zaprezentowanym układem. Dodam tylko, że każdy poradzi sobie z przesiadką, bo rozmieszczenie najważniejszych funkcji pozostaje niemal bez zmian. W nowym interfejsie zobaczycie nowe funkcje, które tylko usprawniają pracę na wiadomościach.

To ci się również spodoba:

Jak włączyć nowy interfejs Gmail?

Proces jest niesamowicie prosty. Wystarczy w Gmail kliknąć w koło zębate (prawa górna strona) i sprawdzić, czy masz przycisk Nowy Gmail – wypróbuj.Po tym zabiegu pojawi się okienko z informacją o przejściu do nowego interfejsu (zdjęcie główne i na samym końcu). Klikając dalej zostaniesz poproszony o wybór wyglądu. Tak jak w klasycznej wersji są trzy opcje do wyboru: domyślny, wygodny i kompaktowy. Ja wybrałem ten pierwszy, by w pełni poznać możliwości nowej odsłony Gmail.

Teraz powinien powitać cię nowy interfejs, o którym już pisałem wczoraj. Warto jednak samemu sprawdzić nowości i przekonać się, że mają one realny wpływ na naszą produktywność.

Od teraz macie szybszy dostęp do załączników. Bez potrzeby wchodzenia w każdą wiadomość.

Jednak najważniejszą opcją, przynajmniej dla mnie, jest odkładanie wiadomości na później. Opcja ta pojawia się gdy najedziesz kursorem na wybraną wiadomość. Ujrzysz trzy ikonki: archiwizuj, do kosza, oznacz jako przeczytane/nieprzeczytane i odkładanie wiadomości na później.

Nowy wygląd lepiej wykorzystuje całą przestrzeń, bo zakładki po lewej stronie chowają się automatycznie. Dodatkowo po prawej stronie dodano przyciski szybkiego przejścia do innych usług Google: Kalendarz, Keep i Listy zadań.

Teraz czekam na aktualizację aplikacji na Androida, bo ona również doczekała się kilku zmian. Dodatkowo oczekuję szybkiego wprowadzenia inteligentnych odpowiedzi po polsku. Niestety, tej funkcji brakuje u mnie w nowym Gmail.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.