NewsSystemy mobilne – nowoczesne wsparcie dla Twojej firmy

Paweł12 listopada 20199 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/aplikacja-mobilna.jpg

Nowoczesne systemy mobilne mogą stanowić skuteczne wsparcie w prowadzeniu działalności w wielu branżach.

Smartfony i tablety stały się obecnie jednymi z najczęściej używanych przez człowieka urządzeń. Znalazły one zastosowanie także w biznesie, podobnie jak szereg innych sprzętów mobilnych wykorzystujących specjalistyczne systemy mobilne – aplikacje, które mogą kompleksowo wspierać prowadzenie działalności w wielu branżach.

Aktualnie znaczenie systemów mobilnych w biznesie jest coraz większe. Dzięki nim można realizować szereg czynności – od działań sprzedażowych, poprzez wsparcie pracy magazynu, a skończywszy na efektywniejszym transporcie mienia. Wykorzystujące systemy mobilne urządzenia umożliwiają wówczas szybki dostęp do potrzebnych narzędzi – niezależnie od miejsca i czasu.

Co zatem mogą zaoferować systemy mobilne dla biznesu? Jakie korzyści można osiągnąć przez ich wdrożenie? Jak wybrać najkorzystniejsze rozwiązania w tym właśnie zakresie? Sprawdź odpowiedzi na te pytania i dobierz najlepszy system mobilny dla swojej firmy!

Systemy mobilne dla biznesu – co oferują?

Systemy mobilne, które nazywane są także aplikacjami mobilnymi, to pełna paleta propozycji przeznaczonych również dla biznesu. Można podzielić je przy tym na wiele kategorii w zależności od obszaru, do którego się odnoszą.

Tego typu oprogramowanie instalowane jest na urządzeniach mobilnych pracowników, na przykład na smartfonach, tabletach czy też na kolektorach danych PDA. Poprzez współpracę z głównym systemem informatycznym umożliwiają dostęp do bazy danych, a także do szeregu narzędzi pozwalających na prowadzenie wielu czynności w biznesie. Wystarczy tylko dostęp do internetu, który dzisiaj dostępny jest praktycznie wszędzie.

Przykładowo, systemy mobilne mogą usprawnić:

 • składanie zamówień
 • obsługę zleceń produkcyjnych
 • odbiór towarów
 • odczyt informacji o towarach
 • kontrolę stanów magazynowych
 • wydawanie towarów
 • obsługę klienta
 • przygotowywanie dokumentacji elektronicznej
 • wydruk dokumentów na urządzeniach z drukarkami
 • dzielenie się danymi z innymi użytkownikami
 • tworzenie raportów
 • prowadzenie analiz danych
 • kontrolę pracowników przez geolokalizację
 • kontrolę czasu pracy pracowników

Wobec tego współczesne systemy mobilne mogą wspierać różne czynności prowadzone w firmach, które dotychczas musiały być prowadzone ręcznie, co jednocześnie przekładało się na ich większą czasochłonność i większe ryzyko popełnienia błędów.

Przez zastosowanie systemów mobilnych powyższe czynności mogą być zautomatyzowane, dzięki czemu nie tylko pozwalają na oszczędzenie czasu pracowników, ale także przyspieszają realizację wielu procesów, zmniejszają ich zawodność, a także umożliwiają podejmowanie trafniejszych kluczowych decyzji biznesowych.

Te wszystkie zalety powodują, że systemy mobilne stanowią obecnie korzystne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw, między innymi w branży sprzedażowej oraz transportowej, które po systemy mobilne sięgają dzisiaj coraz częściej.

Gdzie można zamówić systemy mobilne dla firm?

Przedsiębiorcy posiadają do dyspozycji pełną gamę systemów mobilnych, które oferowane są jako gotowe do wdrożenia. Systemy te można wówczas dostosować indywidualnie do potrzeb firmy. Gdy jednak liczy się indywidualne dopasowanie, można zdecydować się również na zamówienie oprogramowania dedykowanego, które tworzone jest „na wymiar”.

Systemy mobilne oferuje między innymi firma ITCenter, która posiada wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu usług informatycznych dla przedsiębiorstw w Warszawie i okolicach.

W jej ofercie znalazły się między innymi systemy mobilne dedykowane dla konkretnych branż, w tym system SOTiPM Mobile dla dostawców oraz serwisantów, skierowany do logistyki i kierowników Mobile Manager czy też MOBILE REP dla przedstawicieli handlowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}