Wpis sponsorowanyCzy warto naprawiać stary telefon czy lepiej zakupić nowy? Co się bardziej opłaca?

Paweł12 listopada 201911 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/smartfon-1.jpg

We współczesnych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego. Smartfon to niezwykle praktyczne urządzenie, które w znaczny sposób ułatwia komunikację pomiędzy ludźmi. A dzięki dostępowi do internetu każdy użytkownik ma zapewniony stały dostęp do niezbędnych informacji. Nowy smartfon czy naprawa starego telefonu? – takie pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które muszą uporać się z zepsutym sprzętem.

Jakie są najczęstsze uszkodzenia telefonów?

Każdy sprzęt, który to jest często eksploatowany z czasem ulega awarii. Do takich urządzeń należy właśnie telefon.

Wśród najczęściej występujących uszkodzeń można wymienić pęknięcia ekranu. Bardzo często wystarczy chwila nieuwagi, aby użytkowany przez nas telefon uszkodzić w taki oto sposób. Na tego typu usterki bardzo często są narażone kobiece telefony, które to są noszone w torebkach, w których znajdują się bardzo często klucze z ciężkimi breloczkami oraz przybory do makijażu.

Inną częstą usterką telefonu jest zalanie go czy uszkodzenie gniazda ładowania. Gdy nasz telefon ulegnie niespodziewanej awarii, wówczas warto zastanowić się, czy warto go naprawić, czy może lepiej kupić nowy.

Naprawa telefonów, które objęte są gwarancją

Gdy popsuje się smartfon objęty gwarancją, wówczas to warto wybrać się do siedziby producenta i przedstawić swój problem. Po wycenie naprawy można pokusić się o negocjowanie najkorzystniejszych warunków naprawy.

Warto pamiętać o tym, ze usterki takie jak pęknięcie ekranu, zalanie urządzenia oraz uszkodzenie gniazda ładowania, zazwyczaj serwisy zaliczają do uszkodzeń mechanicznych, które to powstały z winy użytkownika. W związku z tym nie podlegają one naprawie gwarancyjnej i pozostaje nam jedynie zlecenie naprawy telefonu w nieautoryzowanym serwisie.

Niemniej, gdy awaria wynika z nieujawnionych wad technicznych telefonu, wówczas każdemu użytkownikowi przysługuje darmowa naprawa telefonu. Decydując się na wizytę w punkcie serwisu producenta, należy koniecznie zabrać ze sobą dowód zakupu i kartę gwarancyjną.

Gdy na zepsuty telefon nie posiadamy gwarancyjni, to wówczas warto zawsze udać się do sprawdzonego, wybranego punktu napraw i zorientować się ile będzie kosztowała naprawa.

Naprawa smartfona w serwisie telefonów

Jeśli zdecydujemy się na naprawę telefonu, wówczas warto wybrać sprawdzony i doświadczony na rynku usług serwis telefonów, który to cieszy się nienaganną opinią. Wówczas to możemy mieć pewność, że naprawa uszkodzonego sprzętu  zostanie przeprowadzona profesjonalny i rzetelny sposób.

Zazwyczaj w celu zdiagnozowania usterek specjaliści nowoczesnych punktów napraw używają odpowiednich narzędzi, co gwarantuje szybkie i sprawne odnalezienie przyczyny awarii.

Warto pamiętać o tym, że decydując się na skorzystanie usług autoryzowanego serwisu, za zleconą usługę zapłacimy znacznie więcej, niż w wybranym punkcie napraw. Niemniej decydując się na naprawę telefonu w profesjonalnym serwisie istnieją większe szanse na odzyskanie ważnych dla nas danych znajdujących się w uszkodzonym telefonie, takich jak filmy czy zdjęcia.

Ponadto każdy profesjonalny serwis daje gwarancję na wymienione części. W przypadku, gdy naprawiony sprzęt będzie działał nieprawidłowego, wówczas to mamy możliwość złożenia reklamacji oraz domagania się naprawy telefonu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Zakup nowego smartfona

Często okazuje się, że naprawa zepsutego telefonu jest bardzo kosztowna. Wówczas to nie warto go naprawić i lepiej zdecydować się na zakup nowego sprzętu.

W sytuacji gdy na zakup możemy przeznaczyć niedużą sumę gotówki warto przemyśleć zakup używanego telefonu. Wówczas to warto odwiedzić komisy oraz prześledzić oferty znajdujące się na stronach internetowych. Decydując się na zakup używanego telefonu, warto wybrać taki model który jest jeszcze na gwarancji oraz posiada niezbędną dokumentację. Dzięki temu można mieć pewność, że nie zakupi się kradzionego sprzętu oraz niejasnego pochodzenia w złym stanie technicznym.

Natomiast decydując się na zakup nowego telefonu, warto korzystać z oferowanych na rynku promocji oraz rabatów zebranych na portalu Zakupomat. Dzięki temu można zakupić wysokiej jakości smartfona w atrakcyjnej cenie.

Wybór telefonów na rynku elektronicznym jest ogromny, zatem każdy klient może wybrać taki, który to w pełni spełni jego najskrytsze oczekiwania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.