AplikacjeJak oglądać za darmo telewizję na Androidzie.

anonim14 lutego 2017512 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/02/uktv-now-promo.jpg

Wczoraj wieczorem umieściłem wpis o aplikacji, dzięki której możecie oglądać telewizję online na Androidzie. Muszę przyznać, że tekst ten cieszy się sporym zainteresowaniem. Od jego umieszczenia (około godziny 23:00) do tego momentu odwiedziło go ponad 4500 użytkowników. To mnie zachęciło do poszukania innych podobnych aplikacji i udało mi się trafić na jeszcze jeden ciekawy program.

UKTVNow w działaniu bardzo przypomina aplikację Mobdro, którą opisywałem wczoraj. Jednak wydaję mi się, że w UkTVNow wszystko działa płynniej i kanały wyświetlane są w troszeczkę lepszej jakości. Dalej mówimy o średniej rozdzielczości, która w niektórych przypadkach dyskwalifikuje te aplikacje na telewizorach, ale moim zdaniem jest troszeczkę lepiej.

Aby oglądać telewizję na smartfonie, tablecie lub przystawce z Android TV należy pobrać aplikację z tej strony. Na samej dole macie dwa przyciski do pobierania i w przypadku tabletów lub smartfonów wybieracie ten pierwszy. Jeśli jednak macie set-top boxa, wybieracie drugi przycisk.

Tak jak w przypadku Mobdro, tutaj również obsługa jest intuicyjna. Z tą różnicą, że po pierwszym uruchomieniu widzimy wszystkie kanały, a nie kategorie tematyczne. Te ostatnie są po wybraniu menu z lewej strony, a tam znajdziecie następujące tematy:

 • wszystkie kanały,
 • rozrywka,
 • filmy,
 • muzyka,
 • wiadomości/informacje,
 • sport,
 • dokumentalne,
 • dla dzieci,
 • jedzenie.
 • religijne.

Oprócz tego, na głównym ekranie możecie wybrać filtr językowy i wyświetlić kanały z danego kraju. Niestety, ta opcja nie jest dostępna w wersji na Android TV. Ikonka jest wyświetlana, ale nie jest aktywna.

Jeśli macie zainstalowaną aplikację do odtwarzania filmów wideo (np. MX Player), to w momencie włączenia kanału pojawi się dodatkowy przycisk. Pozwala on uruchomić materiały w ulubionym odtwarzaczu i wydaję mi się, że wtedy jest lepszy dźwięk. Ta opcja nie działa na Android TV. Dodatkowo, pod ekranem z wideo można wybrać źródło materiału. W przypadku kiepskiej jakości warto spróbować je zmienić, bo jest duża szansa, że traficie na lepszy streaming.

Pod niektórymi kanałami pojawia się EPG. Jest to elektroniczny przewodnik po programach nadawany w formie tekstu, który jest przydatny jeśli chcecie szybko sprawdzić ramówkę danego kanału. Sprawdzając tak na szybko, to wydaję mi się, że jest on dostępny dla około 50% materiałów w UkTVNow.

Powyżej zrzut ekranu uruchomionego kanały z wykorzystaniem zewnętrznego odtwarzacza wideo. W tym przypadku posłużyłem się aplikacją MX Player i wszystko wypadło bardzo dobrze. W ustawieniach jest opcja zaznaczenia odtwarzacza na stałe, ale u mnie ona nie działa.

Największą różnicą pomiędzy opisywanymi aplikacjami jest wyświetlanie reklam. W przypadku Mobdro pojawiają się one na liście z kanałami, w formie bannerów. Raz na jakiś czas wyświetlana jest jeszcze reklama w formie wideo, której nie można przerwać (około 30 sekund). Natomiast w UkTVNow reklama jest wyświetlana za każdym razem jak zmieni się kanał. Na szczęście są to materiały, które można od razu zamknąć i nie przeszkadzają za bardzo.

Jest to mały koszt jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości całej aplikacji. Warto jeszcze dodać, że reklamy, w obydwóch przypadkach (Mobdro i UkTVNow) są pomijane w aplikacji na Android TV. Ten system jest całkowicie pozbawiony reklam, jeśli chodzi o większość gier i aplikacji.

UkTVNow działa wszędzie, niezależnie od lokalizacji i to jest ogromna zaleta tego rozwiązania. Minusem jest to, że nie ma polskich kanałów. Tak jak w przypadku Modbro, tutaj również składane są prośby użytkowników o dodawanie nowych wersji językowych. Być może w najbliższym czasie twórcy aplikacji dodadzą również kanały w języku polskim.

Jak oglądać za darmo telewizję na Androidzie.

Opinia5 comments

 • Jacek

  22 lutego 2018 at 16:43

  Bardzo fajna apka

  Reply

 • fewrwew

  5 września 2017 at 20:34

  nie uruchamia sie

  Reply

 • Floyd

  18 lutego 2017 at 00:51

  Apka na pewno jest darmowa?

  Reply

 • Piotr

  14 lutego 2017 at 21:00

  Co to znaczy za darmo? Na jednym ze screenów widzę np HBO. Czy taki kanał wymaga dodatkowej opłaty?

  Reply

  • Trotyl

   15 lutego 2017 at 07:45

   Nie, jest za darmo. Jak wszystkie pozostałe.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}