NewsTonery do drukarek – przydatne informacje

Paweł22 maja 20208 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/tonery-do-drukarek.jpeg

Przy zakupie drukarki należy sprawdzić, jaka jest cena tonera, ponieważ zdarza się, że urządzenie ma niewygórowaną cenę, ale za to jego eksploatacja kosztuje dużo. Poza tym warto wiedzieć, jaka jest przewaga drukarki laserowej nad atramentową, a tym samym tonera nad tuszem. Jakie informacje poza tym mogą okazać się przydatne?

Technologia druku laserowego

Technologia druku laserowego istnieje od lat 50. XX wieku, gdy amerykańska firma Xerox stworzyła kserokopiarki. Pierwsza drukarka laserowa powstała w 1977 roku. Niestety ówczesne modele były tak duże, że mogły być używane wyłącznie w przestronnych biurach. Prędkość wydruku wynosiła 120 stron na minutę, co nadal wywołuje niemałe wrażenie. Drukarki do użytku prywatnego, które można było podłączyć do komputerów osobistych, trafiły na rynek w 1984 roku dzięki firmie Hewlett-Packard – wtedy powstał model drukarki LaserJet.

Toner – co to jest?

Jako toner do drukarki określa się wkład do urządzenia laserowego. Dokładnie jest to jednak proszek, który znajduje się w środku kartridża. Stanowi niejednolitą mieszankę drobin żywicy, pigmentu i żelaza. Mikroskopijne cząsteczki mają średnicę od 0,1 do 100 mikrometrów. Kaseta, w której znajduje się toner jest szczelna, a po wprasowaniu w papier nie stwarza zagrożenia dla zdrowia oraz środowiska. Pamiętaj jednak, że zużyte tonery trzeba utylizować, ponieważ wewnątrz kasety laserowej zostają drobiny proszku, nie da się jej w pełni opróżnić.

Wysoka temperatura wewnątrz drukarki

Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób toner zostaje utrwalony na papierze w postaci druku? Za utrwalenie odpowiada utrwalacz termiczny, w języku angielskim określany jako fuser. Nagrzewa się do temperatury około 200 °C, dzięki czemu wałki dociskowe zespalają cząsteczki tonera z papierem. Bez wysokiej temperatury tonery do drukarek byłyby bezużyteczne. Oczywiście uzyskanie takiej temperatury wymaga sporego poboru energii, ale trwa to tylko krótką chwilę, a na dodatek producenci wprowadzają rozwiązania, które ograniczają zużycie energii.

Zalety tonera

Tusz stosowany w drukarkach atramentowych ma płynną postać, dlatego może się zdarzać, że będzie zostawiać plamy, chociaż przy obecnej technologii i zabezpieczeniach w przypadku sprzętu oraz materiałów eksploatacyjnych dobrej jakości jest to rzadkością, ale problem stanowi możliwość jego zaschnięcia, jeśli drukarka nie jest długo używana. Tymczasem toner do drukarki laserowej nigdy nie zostawia plam i nie zasycha, co stanowi jego zdecydowaną przewagę. Oryginalne tonery w przystępnej cenie są dostępne na stronie https://www.drukuj24.pl/. Decydując się na drukarkę laserową i oryginalne tonery, zyskujesz gwarancję niezawodności, nawet jeśli z urządzenia korzystasz rzadko.

Czy możliwa jest regeneracja tonerów? 

Jeżeli nie chcesz kupować nowego tonera, istnieje możliwość jego regeneracji. Najlepiej zlecić to zadanie w punkcie sprzedażowo-usługowym, w którym zwykle można kupić tusze oryginalne, zamienniki lub właśnie poddać toner regeneracji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}