NewsCzy warto oszczędzać na nowych bateriach?

Paweł30 kwietnia 202018 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/bateria-1.jpg

Urządzenia mobilne, zabawki, elektroniczne gadżety wszystkie te sprzęty do działania potrzebują energii. Z czasem bateria fabryczna może zacząć niedomagać. Codzienna eksploatacja odbija się negatywnie na wszystkich akumulatorach.

Istnieją sposoby, które pozwalają przedłużyć czas życia baterii. Jednak w końcu nadejdzie sytuacja, że baterię/akumulator będzie trzeba wymienić na nowy i tutaj pojawiają się często problemy. Staje się wtedy przed pytaniem czy inwestować w oryginalny jakościowy produkt, czy dokonać możliwych i dostępnych skrótów, które pozwolą osiągnąć krótkofalowe oszczędności?

Akumulator, a akumulator

Bateria baterii nie jest równa. Decydując się na podrzędne rozwiązania nie można oczekiwać optymalnych efektów. Niskiej jakości baterie będą się szybciej eksploatowały, a ryzyko korzystania z nich wzrasta. Wylania, awarie to możliwości, z którymi trzeba się liczyć. Kiedy sprzęt, do którego trafia niskiej jakości bateria kosztuje niejednokrotnie kilka tysięcy złotych jak laptop, czy nowoczesny smartfone, to podejmowanie tak wysokiego ryzyka dla krótkoterminowej oszczędności jest błędną strategią. Baterie podrzędnej jakości mają mniej cykli ładowania i szybciej samoistnie się rozładowują. W efekcie trzeba je częściej doładowywać w wyniku czego szybciej się eksploatują. Baterie to szeroka kategoria produktów – baterie do laptopów, telefonów, dronów, zabawek elektronicznych to tylko niektóre, z których można wybierać. To właśnie ten wybór potrafi sprawiać problemy. W dużej ilości opcji łatwo się zagubić. Jednak kierowanie się wyłącznie ceną nie jest dobrym podejściem. Dobrej jakości baterie w rozsądnej cenie można kupić po niewygórowanej cenie – trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać.

Kupowanie w dużych placówkach stacjonarnych nie zawsze jest optymalne. Sklepy stacjonarne naliczają dodatkowe marże, w takich sytuacjach klienci często starają się ciąć koszty i wybierają podrzędniejsze rozwiązania. Bateria powinna przede wszystkim być jakościowa, nie chodzi tutaj o nazwę i logo producenta, chociaż one też są ważne. Do akumulatora, który będzie się instalowało w swoim sprzęcie trzeba mieć zaufanie, a żeby je mieć należy nabywać ze sprawdzonych miejsc, które operują już długo na rynku i specjalizują się w tej kategorii produktów. Sklepy sieciowe z reguły mają niższe ceny artykułów pozwalając zaoszczędzić i zwrócić się w stronę bardziej jakościowych produktów. Przykładem takiej placówki jest Świat Baterii. W tym sklepie cała oferta skupia się wokół najróżniejszych baterii przeznaczonych do wielu codziennie używanych sprzętów. Sklep istnieje w przestrzeni rynkowej już od wielu lat zdobywając nagrody i certyfikaty, które potwierdzają jakość oferowanych produktów. Tego rodzaju placówki będą w stanie zapewnić należytą jakość baterii, która szybko i co najważniejsze bezpiecznie tchnie nowe życie w posiadany sprzęt.

Zamierzając kupić nową baterię czy to do telefonu, laptopa, odkurzacza, czy innego sprzętu warto zawsze iść w stronę jakości, która pozwoli korzystać ze sprzętu przez długi czas i nie martwić się o nową wymianę akumulatora.

One comment

  • Darek

    4 maja 2020 at 15:13

    Bateria do laptopa, którą kupiłem w świecie baterii trzyma dłużej niż jej poprzednik w laptopie.
    Jestem zadowolony – pewnie niedługo skuszę się na któryś z ich innych produktów.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}