AplikacjeNewsViber – komunikator dla tych, którzy cenią sobie prywatność

Paweł29 kwietnia 201910 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/viber-aplikacja.jpg

Sekretne czaty i samoniszczące się wiadomości? To nie aplikacja dla tajnych agentów, ale popularny multiplatformowy komunikator Viber. Wyróżniają go rozwiązania chroniące prywatność, a przy tym ma to, co inne komunikatory. Poznajcie wszystkie możliwości Vibera.

Komunikatory stały się praktycznie oczywistą alternatywą dla tradycyjnych sposobów komunikacji – rozmów telefonicznych, smsów czy osobistych spotkań. Ze Skype’a, Messengera czy WhatsAppa korzystamy już nie tylko po to, żeby pogadać ze znajomymi, ale używamy ich coraz częściej w pracy. Wideorozmowy, grupowe czaty dotyczące projektów, przesyłanie plików – coraz częściej odbywają się z użyciem komunikatorów. I ważne jest dla nas, by ta komunikacja była skutecznie zaszyfrowana i bezpieczna.

PIN do czatu

Wśród polskich użytkowników coraz większą popularność zdobywa Viber – komunikator o białoruskich i izraelskich korzeniach, który podbija serca (i urządzenia) rozwiązaniami chroniącymi prywatność. Dziś ma go już ponad 800 milionów użytkowników na świecie. Viber zapewnia im pełną ochronę wiadomości i rozmów poprzez szyfrowanie end-to-end (czyli żadne urządzenie, osoba czy organizacja poza nadawcą i odbiorcą nie ma do nich dostępu).

Jest tu też funkcja sekretnych czatów widocznych na liście dopiero po wprowadzeniu zdefiniowanego wcześniej PIN-u, a od niedawna nawet możliwość samozniszczenia wiadomości po odczytaniu przez odbiorcę. Wiadomości, które nadawca wskaże do zniszczenia nie można przesłać dalej, a na Androidzie zablokowano też możliwość robienia zrzutów ekranu (funkcja nie działa na iPhone’ach, gdy jednak odbiorca zrobi zrzut, aplikacja powiadomi o tym nadawcę). Viber także, w przeciwieństwie np. do Facebooka, wdrożył zasady RODO dla wszystkich swoich użytkowników na całym świecie.

Rozmowa na 250 osób? Żaden problem!

Najbliżej mu do Skype’a, choć z WhatsAppem łączy go to, że identyfikatorem użytkownika jest jego numer telefonu. Viber to bezpłatna aplikacja, która umożliwia kontakt z osobami na całym świecie – pozwala na stałą wymianę wiadomości, rozmowy, a także wideo- i telekonferencje.

Pozwala na bezpłatne połączenia głosowe, przesyłanie wiadomości tekstowych, wideorozmowy w jakości HD, prowadzenie czatów indywidualnych i grupowych (nawet dla 250 uczestników jednocześnie) oraz przesyłanie plików multimedialnych przy pomocy sieci Wi-Fi lub 3G/4G. Zapewnia też powiadomienia push, co oznacza, że nie przegapimy wiadomości nawet jeżeli aplikacja jest akurat wyłączona. Interfejs jest intuicyjny, prosty w obsłudze, działa płynnie, bez reklam i nie wymaga żadnej rejestracji.

Na stacjonarny też się dodzwonisz!

Co ważne, aplikacja może synchronizować treści między wersją desktopową a mobilną. Viber synchronizuje się z listą kontaktów zapisaną w smartfonie i automatycznie wykrywa użytkowników korzystających z tego komunikatora. Jedyny wymóg, by z niej korzystać, to dostęp do internetu – komunikacja nie odbywa się przez sieć komórkową, co oznacza oszczędności dla użytkownika.

Można też jednak za jej pośrednictwem wykonywać tradycyjne połączenie telefoniczne w niskiej cenie na numery stacjonarne i komórkowe (Viber Out).

Viber, dostawca gadżetów

Viber umożliwia też dodawanie dostępnych w aplikacji naklejek do zdjęć wysyłanych za pomocą komunikatora. Kreatywni użytkownicy mogą też skorzystać z funkcji rysowania po grafikach.

viber

W ostatniej dużej aktualizacji Viber 10 w komunikatorze pojawiły się też nowe funkcje (ukrywanie numerów telefonów oraz rozmowy audio grupowe) oraz wiele zmian w designie – uproszczono układ sekcji i ułatwiono dostęp do najczęściej używanych funkcji. Zapowiedziano też wprowadzenie w przyszłości grupowych video rozmów.

Jak korzystać z Vibera?

Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację, aby móc korzystać z jej możliwości. Viber jest dostępny dla urządzeń z systemami Windows, iOS, Android, BlackBerry OS, Mac OS, Linux i innymi.

O innych aplikacjach i rozwiązaniach ułatwiających kontakt ze światem i codzienne życie przeczytacie na https://lenovozone.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}