Wpis sponsorowanyCzy warto otworzyć salon kosmetyczny?

Paweł10 maja 2019110 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/salon-kosmetyczny.jpg

Własny salon kosmetyczny wiąże się z większą odpowiedzialnością, obowiązkami i pracą na własny rachunek. Nie każdy ma do tego predyspozycje, dlatego to bardzo poważna decyzja. Sprawdź, o czym musisz pamiętać przed otwarciem salonu kosmetycznego oraz czy jest to opłacalne.

Przemyśl decyzję o otwarciu salonu

Jeśli myślisz o otwarciu własnego salonu kosmetycznego, musisz liczyć się z pewnymi obowiązkami. Przede wszystkim, wszystko będzie na Twojej głowie, a nie każdy się do tego nadaje. Na początku warto rozważyć, jakie masz opcje i gdzie chcesz otworzyć salon kosmetyczny. Musisz koniecznie zbadać rynek i zobaczyć, czy jest zapotrzebowanie na takie usługi w Twoim potencjalnym miejscu. Własny salon kosmetyczny oczywiście wiąże się z szeroką wiedzą zarówno na temat zabiegów, jak i księgowości, marketingu, a także zarządzania.

W przypadku rozwoju firmy, będziesz pewnie szukać nowych pracowników. To także wielka odpowiedzialność. Często osoby w branży kosmetycznej i fryzjerskiej rozpoczynają od pracy na etacie, a następnie przechodzą na własną działalność gospodarczą i wynajmują pomieszczenie w innym salonie. Dzięki temu, można zdobyć swoich klientów oraz przyjrzeć się pracy właściciela firmy. Jeśli martwisz się o koszty, szybka pożyczka może okazać się rozwiązaniem Twoich problemów. Musisz pamiętać o regularnej spłacie.

Kiedy jest TEN moment?

Masz wieloletnie doświadczenie i chcesz zdecydować się na własną działalność gospodarczą? Nie przerażają Cię formalności i ciągła walka o klientów? Warto otworzyć salon kosmetyczny, jeśli:

 • masz dokładnie zaplanowany budżet i jesteś w stanie ponieść koszty wynajmu lokalu, sprzętu oraz kosmetyków,
 • wiesz jakie są miesięczne koszty i potencjalne zarobki,
 • masz odłożone pieniądze na pierwsze kilka miesięcy, zanim salon zacznie na siebie zarabiać,
 • masz plan B,
 • jesteś w stanie poświęcić wolny czas na prowadzenie firmy,
 • oprócz zdolności kosmetycznych jesteś w stanie sprzątać, zapisywać klientów, obsługiwać komputer, zaopatrzyć się w sprzęt i kosmetyki,
 • jesteś odporny na stres i niepowodzenia.

Widzisz zatem, że własny salon kosmetyczny to nie tylko wykonywanie usług, ale przede wszystkim prowadzenie firmy. Czekają Cię długie rozmowy z klientami, pracownikami, a czasem urzędami. Warto zatem pomyśleć o księgowej, a także o kimś, kto zajmie się sprawami marketingowymi. Dzięki temu, Ty będziesz skupiać się na swoich usługach, a od rozwoju i formalności będziesz mieć współpracowników.

Budżet jest ważny

Warto na początku pomyśleć o kosztach związanych z otwarciem salonu kosmetycznego, aby zaplanować cennik usług i potencjalne zarobki. Wyposażenie takiego miejsca to przede wszystkim zaopatrzenie w biurko, stoliki do manicure, szafki, specjalne fotele oraz taborety. Musisz zapewnić także miejsce dla klientów, czyli brodzik oraz parawan. Przyda się także organizacja poczekalni oraz recepcji, gdzie każdy będzie mógł poczekać na swoją kolej.

Oczywiście nie możesz zapomnieć o kosmetykach, a także sprzęcie, który bezpośrednio będziesz używać podczas pracy. Na otwarcie salonu potrzebujesz od 80 do 200 tysięcy złotych, biorąc pod uwagę tylko usługi związane z paznokciami, twarzą oraz ciałem. Podczas zakupów przydać się może szybka pożyczka. Dzięki niej zyskasz gotówkę na start, która pozwoli na zaopatrzenie. Szybka pożyczka nie wymaga wielu formalności oraz czasu.

One comment

 • Krystian

  3 stycznia 2020 at 23:47

  trzeba uważać z własnym biznesem

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.