GoogleSystemyTelefonyUrządzeniaAndroid Oreo dla Xiaomi Mi A1 w fazie beta testów.

Maciej Kulesa28 grudnia 20174 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/03/android-oreo-1024x776.jpg

Xiaomi Mi A1 jest jednym z lepszych wyborów jeśli chodzi o smartfony do 1000 złotych. Sam mam problem, czy wybrać ten model, czy dołożyć do Huawei Mate 10 Lite lub Honor 7X. Xiaomi przebija większością parametrów te smartfony, ale u konkurentów podoba mi się ekran. Mi A1 ma jeszcze jedną dużą zaletę i chodzi oczywiście o system Android One. To daje gwarancję dłuższego wsparcia producenta, a jeśli nawet tego zabraknie, to pozostają fora, na których znajdę najnowszą odsłonę systemu Google.

Aktualizacja Android 8.0 Oreo dla smartfonów – zobacz listę.

Jednak to melodia przyszłości i na tę chwilę nie trzeba martwić się o nowe oprogramowanie, bo Xiaomi przez najbliższy czas będzie dbał o użytkowników. W sieci można już znaleźć informacje o beta testach Android 8 Oreo dla Xioami Mi A1. Część posiadaczy tego modelu zaproszono do testów najnowszej wersji systemu Google. Jednak nie dziwię się pozostałym użytkownikom, bo Xiaomi obiecało, że Android Oreo trafi na ich smartfony do końca 2017 roku. Już teraz wiemy, że mogą mieć z tym problem, ale pozostało im jeszcze kilka dni.

To nie zmienia faktu, że Xiaomi na pewno będzie udostępniało aktualizację, bo czysty Android One daje większe możliwości w tym temacie. Producent może skupić się na samym systemie, bez poprawek w nakładce MIUI. Taki proces zdecydowanie przyspiesza całą procedurę i daje gwarancję dłuższego wsparcia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.