AplikacjeNewsQuiz na Androida. Aplikacje, których brakuje.

Maciej Kulesa28 grudnia 20179 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/quiz-android-gra.gif

Buzz! – to jedna z najlepszych serii gier towarzyskich jaka powstała. Niestety, dostępna tylko dla użytkowników Playstation i niestety, nie jest już wydawana. Zawsze liczyłem, że coś podobnego pojawi się na Androida, bo zainteresowanie jest ogromne i wystarczy spojrzeć na wiele prób stworzenia takich gier. Większość z nich była udostępniana bezpłatnie z opcją wyświetlania reklam i to był największy błąd programistów, bo jestem przekonany, że wiele osób jest w stanie zapłacić za wersję premium.

Zobacz również:

Jednym z najpopularniejszych tytułów, który to udowodnił jest Quizwanie. Gra zdobyła niesamowitą popularność i pomimo płatnej wersji (ponad 8 złotych), na zakup zdecydowało się kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Nie jest to gra idealna, bo czasami można było trafić na te same pytania, ale twórcy do tej pory próbują udostępniać nowe paczki. Oprócz tego można znaleźć wiele ciekawych gier, które naprawdę są grywalne, ale brakuje tutaj pewnego elementu.

Dlaczego programiści tak niechętnie decydują się na wykorzystywanie w takich grach technologii Google Cast? Aż się prosi o udostępnienie tej funkcji, bo wtedy mielibyśmy coś na wzór mobilnego Buzz! Nie będzie zaskoczeniem, że amerykańscy użytkownicy otrzymują dostęp do takich gier. Może nie jest ich wiele, ale chciałbym zobaczyć grę Monopoly na polskim rynku, bo jest to gra stworzona do zabawy w grupie. Jednak najbardziej liczę na jakiś quiz, który jest w stanie wykorzystać Chromecast i kilka smartfonów na raz. Taka przystawka Xiaomi Mi Box służyłaby jako konsola, a smartfony jako buzzery. Nic więcej nie potrzeba do szczęścia w takich grach.

Tak, jestem w stanie zapłacić za takie gry, a nawet płacić za dodatku. Gra Buzz! doczekała się kilku wydań i większość z nich była warta tych pieniędzy. Jeśli quiz jest zrobiony na odpowiednim poziomie i nie wyświetlają się w nim reklamy, to jestem przekonany, że wiele osób byłoby w stanie zapłacić za taką grę. Nawet jestem w stanie zaakceptować tutaj mikropłatności, które odblokowują poszczególne kategorie, ale nie ukrywam, że wolałbym zapłacić raz i mieć to z głowy.

Zastanawiam się dlaczego Google nie pójdzie w tym kierunku? Stworzenie kilku świetnych quizów byłoby dobrą reklamą dla ich urządzeń. Wystarczy dobrze zaprezentować możliwości Chromecast i takich gier, by przekonać do siebie wielu użytkowników, którzy do tej pory nie myśleli nad zakupem takich urządzeń.

Jeśli trafiliście na taką grę, to podrzućcie w komentarzu. Jeśli jesteś autorem fajnego quizu, to możesz liczyć na to, że opiszę ją na blogu.

Widzę, że na rynku tzw. gier „trivia” zaczyna się coś dziać, ale rynek omija polskich użytkowników. Tak samo jak Microsoft ignorował prośby polskich posiadaczy Xboxów 360. Na naszym rynku pojawiła się gra Scene It?, ale nigdy w polskiej wersji językowej. Szkoda, że nikt nie zauważył, że konkurencyjny produkt sprzedawał się świetnie. Szkoda, że nikt do tej pory nie pomyślał o podobnym rozwiązaniu na mobilne urządzenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}