Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Yota Phone 3 już niedługo.

Android i świat mobilny. Nowe Forum Fandroid.com.pl

W pewnym momencie wydawało się, że model Yota Phone 3 w ogóle nie powstanie. Jakiś czas temu pojawiały się informacje, że trwają jakieś prace nad kolejną wersją tego oryginalnego smartfona. Teraz jednak wiemy już więcej. Wiemy, że przedsprzedaż rozpocznie się jeszcze tego lata, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów na jesień. Jest to już oficjalnie potwierdzone i pojawiła się grafika na stronie producenta.

Na temat parametrów Yota Phone 3 niewiele wiadomo, oprócz tego, że będzie posiadał dwa wyświetlacze, ale to nie jest żadnym zaskoczeniem. Wiemy jednak ile będzie kosztował nowy smartfon, a raczej jego dwa warianty. Producent ma zamiar wprowadzić na rynek Yota Phone z pamięcią 64 GB i 128 GB. Odpowiednio mają kosztować 350 dolarów i 450 dolarów. Jeśli mielibyśmy dokonać prostego przeliczenia, to wersja z mniejszą pojemnością kosztowałaby około 1300 złotych, a z pamięcią 128 GB około 1700 złotych.

Oczywiście, taka kalkulacja nie ma sensu, bo do tego dojdą jeszcze dodatkowe opłaty. Jednak już prosta matematyka pokazuje, że Yota Phone może być tańszy od swojego poprzednika, który na starcie kosztował prawie 3000 złotych. W takim rozrachunku cena za najnowszy model wydaje się atrakcyjna, nawet jeśli doliczona zostanie marża i podatki, bo nie sądzę, że zostanie ona podwojona.

Yota Phone 3 w pierwszej kolejności trafi na rynek rosyjski i chiński. Nie ma informacji w jakim terminie smartfon trafi na inne rynki.

Na grafice głównej znajduje się Yota Phone 2.