AplikacjeFacebook Marketplace – lokalny handel w aplikacji na Androida!

https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2016/05/money-256282_1280.jpg

Portal Android Police donosi o nowej funkcjonalności, która jest testowana w aplikacji na Androida. Nie wiem jak będzie się nazywała i kiedy będzie dostępna dla polskich użytkowników, ale w USA nazywa się Marketplace. Chodzi o sprzedaż po sąsiedzku, polegającej na podobnej zasadzie co OLX. Obstawiam, że polski oddział nie będzie szalał i nazwie tę zakładkę Giełda lub po prostu Zakupy.

facebook zakupy marketplace

Taki handel lokalny rozwiązuje pewien problem na Facebooku. Nie od dziś wiadomo, że w sieci społecznościowej można dokonywać takich zakupów. Transakcje nie przechodzą bezpośrednio przez Facebooka, bo mowa tutaj tylko o grupach, które funkcjonują w tym serwisie. Ma to pewne ograniczenia, które utrudniają dojście do pewnych ofert. W tym momencie potencjalny klient musi być zapisany do konkretnej grupy społecznościowej, inaczej nie zobaczy interesującej oferty.

Zakładka Marketplace ma rozwiązać ten problem i wyświetlać ciekawe przedmioty, bezpośrednio w okolicy użytkownika. Sprzedawcy i potencjalni nabywcy nie będą musieli być zapisani do kilkunastu grup jednocześnie. Domyślam się jednak, że głównym motywem, którym kierował się Facebook jest pieniądz. Doskonale widzą jaki procent użytkowników zainteresowana jest kupnem i sprzedażą na tym portalu. Nie sądzę, że wystartują od razu z opłatami za promowanie takich produktów, ale takiej opcji nie wykluczałbym w ogóle.

Facebook i tak wygra wiele wprowadzając tę funkcję, nieważne czy będzie pobierał opłaty, czy nie. Dzięki tej usłudze będzie wiedział o nas zdecydowanie więcej, czym się interesujemy i co chcemy kupić. To daje mu już większe pole do popisu, bo może jeszcze dokładniej skierować reklamy w kierunku użytkowników. Taki scenariusz byłby mniej inwazyjny z punktu widzenia większości internautów.

facebook zakupy marketplace1

Jest duże prawdopodobieństwo, że Marketplace wystartuje tylko w USA, przynajmniej na razie. Nie ma żadnych informacji o starcie w innych krajach. Sądzę jednak, że taki system może pogrążyć wiele serwisów oferujących lokalny handel. W Polsce po tyłku na pewno dostanie wspomniany OLX i Gratka. Chyba, że oferty ze wspomnianych portali będą mogły zostać umieszczane bezpośrednio w zakładce Marketplace. Nie wiem jakby to miało być rozwiązane, ale to już problem OLX i Gratki.

źródło: Android Police

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}