Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Znany producent zaczyna wyświetlać reklamy nad klawiaturą systemową. Klienci mają dosyć.

Wyświetlające reklamy na smartfonie są już tak powszechne, że powoli przyzwyczajamy się do ich obecności prawie wszędzie. Jednak są miejsca, gdzie nie są one dopuszczalne. W pewnym stopniu rozumiem nawet reklamy w Messengerze i zdaję sobie sprawę z tego, że Facebook chce zarabiać na swoich produktach. Są to jednak darmowe usługi, za które płacimy właśnie oglądaniem reklam i swoimi danymi. Inaczej jest w przypadku smartfonów HTC, za które klienci musieli zapłacić realną walutą. To właśnie w HTC 10, nad klawiaturą systemową zaczęto wyświetlać reklamy Google. Jest to jedno z miejsc, gdzie nie można akceptować tego typu treści. Tylko spójrzcie na zrzuty ekranu użytkowników smartfonów HTC. Android Police dodaje jeszcze, że reklamy mogą być wyświetlane również w najnowszym HTC U11.

Doskonale rozumiem reakcję użytkowników i sam pewnie bardzo bym się wkur… Po ostatniej aktualizacji klawiatury TouchPal zaczęto wyświetlać reklamy tuż nad nią. W ten sposób użytkownik w przypadkowy sposób może kliknąć na reklamę i to daje dodatkowy zarobek. Możemy winić HTC, ale z drugiej strony istnieje prawdopodobieństwo, że nie wiedzieli o takiej aktualizacji i pomyśle. Firma odpowiedzialna za rozwój klawiatury TouchPal mogła bez wiedzy HTC wprowadzić reklamy.

Producent zaleca odinstalowanie aktualizacji i powrót do poprzedniej wersji. Taka reakcja może świadczyć o tym, że sami zostali zaskoczeni.

Pls.go to Settings>Apps>All apps>Look for the app (TouchPal)>Uninstall updates. For assistance please go to .

Z innej strony patrząc, to HTC jest sobie winne, bo nie oddaje się tak ważnego elementu firmie trzeciej. Najgorsze jest to, że nie tylko HTC stosuje takie praktyki i zamiast tworzyć swoje produkty, dodaje takie, nad którymi nie ma bezpośredniej kontroli. Na szczęście mowa o systemie Android i każdy użytkownik może przejść na alternatywną klawiaturę. Osobiście mogę polecić Gboard i SwiftKey.

żródło: 1, 2.

  • Magmek

    Ja na moim U11 korzystam z Gboard. Nie dość że TouchPal paskudny to jeszcze mniej funkcjonalny

    • Również korzystam z gboard. Jedynie nie mogę przyzwyczaić się do tego, że po wstawieniu kropki nie wstawia się automatycznie spacja. Należy korzystać z podwójnego kliknięcia w spację, by wstawiła się kropka i po niej odstęp.