Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Jak oglądać za darmo telewizję na Androidzie.

Wczoraj wieczorem umieściłem wpis o aplikacji, dzięki której możecie oglądać telewizję online na Androidzie. Muszę przyznać, że tekst ten cieszy się sporym zainteresowaniem. Od jego umieszczenia (około godziny 23:00) do tego momentu odwiedziło go ponad 4500 użytkowników. To mnie zachęciło do poszukania innych podobnych aplikacji i udało mi się trafić na jeszcze jeden ciekawy program.

UKTVNow w działaniu bardzo przypomina aplikację Mobdro, którą opisywałem wczoraj. Jednak wydaję mi się, że w UkTVNow wszystko działa płynniej i kanały wyświetlane są w troszeczkę lepszej jakości. Dalej mówimy o średniej rozdzielczości, która w niektórych przypadkach dyskwalifikuje te aplikacje na telewizorach, ale moim zdaniem jest troszeczkę lepiej.

Aby oglądać telewizję na smartfonie, tablecie lub przystawce z Android TV należy pobrać aplikację z tej strony. Na samej dole macie dwa przyciski do pobierania i w przypadku tabletów lub smartfonów wybieracie ten pierwszy. Jeśli jednak macie set-top boxa, wybieracie drugi przycisk.

Tak jak w przypadku Mobdro, tutaj również obsługa jest intuicyjna. Z tą różnicą, że po pierwszym uruchomieniu widzimy wszystkie kanały, a nie kategorie tematyczne. Te ostatnie są po wybraniu menu z lewej strony, a tam znajdziecie następujące tematy:

  • wszystkie kanały,
  • rozrywka,
  • filmy,
  • muzyka,
  • wiadomości/informacje,
  • sport,
  • dokumentalne,
  • dla dzieci,
  • jedzenie.
  • religijne.

Oprócz tego, na głównym ekranie możecie wybrać filtr językowy i wyświetlić kanały z danego kraju. Niestety, ta opcja nie jest dostępna w wersji na Android TV. Ikonka jest wyświetlana, ale nie jest aktywna.

Jeśli macie zainstalowaną aplikację do odtwarzania filmów wideo (np. MX Player), to w momencie włączenia kanału pojawi się dodatkowy przycisk. Pozwala on uruchomić materiały w ulubionym odtwarzaczu i wydaję mi się, że wtedy jest lepszy dźwięk. Ta opcja nie działa na Android TV. Dodatkowo, pod ekranem z wideo można wybrać źródło materiału. W przypadku kiepskiej jakości warto spróbować je zmienić, bo jest duża szansa, że traficie na lepszy streaming.

Pod niektórymi kanałami pojawia się EPG. Jest to elektroniczny przewodnik po programach nadawany w formie tekstu, który jest przydatny jeśli chcecie szybko sprawdzić ramówkę danego kanału. Sprawdzając tak na szybko, to wydaję mi się, że jest on dostępny dla około 50% materiałów w UkTVNow.

Powyżej zrzut ekranu uruchomionego kanały z wykorzystaniem zewnętrznego odtwarzacza wideo. W tym przypadku posłużyłem się aplikacją MX Player i wszystko wypadło bardzo dobrze. W ustawieniach jest opcja zaznaczenia odtwarzacza na stałe, ale u mnie ona nie działa.

Największą różnicą pomiędzy opisywanymi aplikacjami jest wyświetlanie reklam. W przypadku Mobdro pojawiają się one na liście z kanałami, w formie bannerów. Raz na jakiś czas wyświetlana jest jeszcze reklama w formie wideo, której nie można przerwać (około 30 sekund). Natomiast w UkTVNow reklama jest wyświetlana za każdym razem jak zmieni się kanał. Na szczęście są to materiały, które można od razu zamknąć i nie przeszkadzają za bardzo.

Jest to mały koszt jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości całej aplikacji. Warto jeszcze dodać, że reklamy, w obydwóch przypadkach (Mobdro i UkTVNow) są pomijane w aplikacji na Android TV. Ten system jest całkowicie pozbawiony reklam, jeśli chodzi o większość gier i aplikacji.

UkTVNow działa wszędzie, niezależnie od lokalizacji i to jest ogromna zaleta tego rozwiązania. Minusem jest to, że nie ma polskich kanałów. Tak jak w przypadku Modbro, tutaj również składane są prośby użytkowników o dodawanie nowych wersji językowych. Być może w najbliższym czasie twórcy aplikacji dodadzą również kanały w języku polskim.

3 Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *