News4 cechy Samsunga Galaxy S20, które sprawią, że musisz go mieć!

Paweł6 marca 202012 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/samsung_galaxy_s20.jpeg

Samsung, jeden z czołowych producentów elektroniki użytkowej na świecie, 11 lutego tego roku zapowiedział swój nowy smartfon, który zaproponuje swojemu użytkownikowi wysoką dbałość o szczegóły połączoną z wieloma użytecznymi funkcjami. Samsung Galaxy S20 to smartfon zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i rozrywki, jednak na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź, co warto wiedzieć o Galaxy S20!

Wielkość ma znaczenie, czyli ekran Samsunga S20

Jedną z podstawowych rzeczy, która rzuca się w oczy podczas oglądania różnych smartfonów czy ogólnie, urządzeń z ekranem dotykowych jest przekątna ekranu. To właśnie ten parametr jest wyjątkowo istotny dla wielu użytkowników, dlatego w Samsung Galaxy S20 wyświetlacz o przekątnej 6,9 cala (zarówno dla modelu S20+, jak i S20 Ultra) może wyświetlić obraz w rozdzielczości 1440 × 3200. Co istotne, matryca Dynamic AMOLED pozwala na wyświetlenie aż 16 milionów kolorów, dzięki czemu obraz jest dużo bardziej czytelny, co jest szczególnie istotne podczas oglądania filmów czy seriali za pośrednictwem YouTube’a, Netfliksa czy innych tego typu serwisów.

Tak duży ekran ułatwia również codzienne korzystanie, co w znacznej mierze przekłada się na wzrost komfortu czy nierzadko dużych oszczędności czasu. Możliwość wyświetlenia większej zawartości witryny internetowej sprawia, że jest ona czytelniejsza, co jest szczególnie istotne dla osób pracujących w szeroko pojętych mediach, które codziennie przeglądają setki serwisów czy portali.

W przypadku rozrywki wielkość ekranu również ma duże znaczenie – granie w gry mobilne jest dziś codziennością, a im wyraźniejsze tekstury i płynność, tym przyjemność, jaką czerpie się z obcowania z danym tytułem wzrasta kilkukrotnie. To uczucie potęguje dodatkowo częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz (preferowana dla modelu S20 Ultra). Dlatego Samsung S20 to doskonała propozycja w tym temacie, która przypadnie do gustu zarówno specjalistom, jak i zwykłym użytkownikom szukającym wygodnego narzędzia, które pomoże w konsumpcji kultury.

Siła tkwi w wytrzymałości, czyli o baterii Galaxy S20 słów kilka

Czymś, co pomoże w dłuższym cieszeniu się filmami i grami wyświetlanymi w wysokiej rozdzielczości jest bateria Samsung S20. W konstrukcji litowo-polimerowej (właśnie ona jest używana w tym modelu) ciekły elektrolit został zastąpiony tym w formie stałej. Pozwoliło to na uzyskanie pojemności rzędu 5000 mAh, co w zupełności zaspokoi potrzeby szerokiego grona użytkowników. W połączeniu z systemem ładowania baterii Quick Charge 2.0 Galaxy S20 doskonale sprawdzi się nawet podczas długiego użytkowania, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że jego smartfon będzie zawsze gotowy. Tutaj warto również wspomnieć o możliwości ładowania indukcyjnego, co eliminuje konieczność korzystania z przewodów.

Podzespoły Samsunga Galaxy S20 – wielka moc i osiągi zamknięte w niewielkim urządzeniu

O tym, że podzespoły (procesor, układ graficzny, pamięć wewnętrzna i operacyjna) w nowoczesnych smartfonach, pod względem osiąganych parametrów, dorównują nierzadko średniej klasy laptopom czy desktopom wie coraz więcej osób. Choć specyfikacja danego sprzętu często bywa czynnikiem drugorzędnym, to dalej jest ona istotnym wyznacznikiem jakości smartfona, dlatego Samsunga S20 ma wyjątkowo wydajne komponenty. Pamięć wewnętrzna 512 GB pozwala na instalację dużej ilości aplikacji i przechowywanie wielu zdjęć bez konieczności przesyłania ich na inny nośnik czy dysk wirtualny.

Pamięć RAM na poziomie 16 GB pozwala na szybkie przetwarzanie wiele procesów jednocześnie, co sprawia, że S20 nie będzie zacinał się podczas pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie. Równie istotny jest pod tym względem 8-rdzeniowy procesor Samsung Exynos 990 z maksymalnym taktowaniem zegara 2,7 GHz, który doskonale sprawdzi się przy zastosowaniach specjalistycznych, jak i tych czysto rozrywkowych.

W Galaxy S20 za wyświetlanie różnego rodzaju obrazów odpowiada układ graficzny ARM Mali-G77 MP11, co znacznie przyspiesza to działanie całego smartfona i zapobiega nadmiernym obciążaniu głównego procesora, który od teraz może skupić się na płynnym wykonywaniu operacji logicznych.

Uniwersalny aparat Samsunga S20 sprawdzi się zarówno podczas nocnych, jak i dziennych sesji

Dużą zaletą Galaxy S20 jest aparat, dzięki któremu użytkownik będzie mógł wykonać dużo doskonałych zdjęć w wysokiej rozdzielczości, nie zważając przy tym na porę dnia czy warunki pogodowe. Ogniskowa aparatu na poziomie 103 mm i 108 megapikseli pozwoliły na wykonywanie zdjęć w kilkunastu różnych trybach, w  tym zupełnie nowym tzw. Space Zoomie, który pozwala na 100x powiększenie obrazu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}