Aplikacje6 najlepszych aplikacji mobilnych do ochrony prywatności

Paweł17 września 2020114 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/ochrona-prywatnosci.jpg

Wiele się dzisiaj słyszy o cyberatakach, choć mało kto zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Wyciek danych, włamania, kradzież tożsamości zdarzają się coraz częściej i stanowią ogromny problem w skali globalnej. Użytkownicy muszą sami zadbać o swoją ochronę w sieci. Z pomocą przychodzą aplikacje.

DuckDuckGo – bezpieczna przeglądarka

Zwykłe przeglądarki takie jak Google Chrome nie zapewniają 100% ochrony. Zarówno Twoje dane, jak i wpisywane frazy mogą zostać udostępnione w celu bardziej precyzyjnego targetowania. DuckDuckGo nie gromadzi żadnych informacji ani adresów IP, dzięki czemu ryzyko wycieku danych jest praktycznie zerowe.

Ponadto, przeglądarka nie zawiera reklam, blokuje skrypty śledzące, a podczas ładowania strony zmusza serwery do korzystania z bezpiecznego szyfrowania.

NordVPN – prywatność w sieci

Dostępny w 59 krajach i posiadający ponad 5000 serwerów na całym świecie – NordVPN to podstawa Twojej prywatności w sieci. Aplikacja nie tylko ukrywa adres IP użytkownika i chroni jego dane, ale posiada również szereg przydatnych i zaawansowanych funkcji, które zapewniają bezpieczeństwo w internecie na najwyższym poziomie.

Na szczególną uwagę zasługuje niezmienna prędkość połączenia, co wiele osób uważa za wadę wirtualnych sieci prywatnych. NordVPN zapewnia i bezpieczeństwo i równie szybkie połączenie, dzięki czemu możesz oglądać filmy i zapomnieć o buforowaniu.

Ponadto, NordVPN wyznaje politykę zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni w przypadku niezadowolenia z usług.

VPN download dostępny jest zarówno w Apple Store, jak i Google Play.

Signal – szyfrowanie wiadomości i połączeń

Signal to komunikator, który do złudzenia przypomina znanego na całym świecie WhatsApp’a. Oprócz koloru interfejsu istnieje między nimi jeszcze jedna zasadnicza różnica – Signal nie należy do Facebooka.

Komunikator szyfruje wszystkie wiadomości i połączenia, dzięki czemu nikt nie jest w stanie ich odczytać. W Signal nie doświadczysz też reklam ani śledzenia, a Twoje informacje nie będą przekazywane marketingowcom.

Warto też wspomnieć o tym, że Signal, jako jeden z nielicznych komunikatorów, otrzymał ocenę 7/7 od organizacji walczącej o prawa obywatelskie w wirtualnym świecie, Electronic Frontier Foundation.

ProtonMail – szyfrowanie skrzynki elektronicznej

ProtonMail powstał w Szwajcarii, gdzie również znajdują się jego serwery. Co to oznacza? Że wszystkie dane użytkowników są pod ochroną szwajcarskiego prawa, które, swoją drogą, jest niezwykle surowe.

ProtonMail używa szyfrowania end-to-end po stronie klienta. Takie zabezpieczenie uniemożliwia odczytanie danych nawet przez samego dostawcę, nie mówiąc już o przekazywaniu ich osobom trzecim.

Najciekawsze jest to, że założenie konta e-mail nie wymaga podawania swoich danych osobowych, dzięki czemu każdy użytkownik pozostaje anonimowy. Dodajmy do tego nowoczesny wygląd skrzynki i prostą obsługę i otrzymamy idealnego klienta poczty elektronicznej.

NordPass – najlepszy manager haseł

Bezpieczne przechowywanie haseł wcale nie sprowadza się do zapisania ich w notatniku, Wordzie, czy w chmurze, a jedno hasło dla wszystkich witryn jest kiepskim rozwiązaniem. Ale umówmy się, kto ma na tyle dobrą pamięć i wyobraźnię, żeby tworzyć odmienne hasła przy każdym nowym koncie?

NordPass rozwiązuje ten problem, przechowując wszystkie Twoje hasła w jednym miejscu. Przy każdym logowaniu aplikacja zapyta Cię, czy chcesz je zapisać. Spokojnie, dostęp do haseł będziesz mieć tylko Ty, ponieważ przy zakładaniu konta NordPass poprosi Cię o wpisanie tzw. Master Password, czyli hasła głównego, dzięki któremu będziesz mieć wgląd do wszystkich zapisanych danych.

Nie jest to aplikacja bezpłatna, ale zaufały jej największe firmy na całym świecie.

CoverMe – bezpieczeństwo plików

CoverMe pozwala na bezpieczne przechowywanie zdjęć, filmów, notatek, wiadomości głosowych, haseł, dokumentów, muzyki i wiele innych. Aplikacja korzysta z szyfrowania end-to-end, które, jak wiadomo, uniemożliwia dostęp do danych osobom trzecim.

Aplikacji CoverMe możesz również używać do wysyłania wiadomości i dzwonienia, choć w tym wypadku Signal jest znacznie lepszym wyborem. Ciekawą opcją jest jednak możliwość dodania prywatnego numeru telefonu, dzięki czemu Twój nie będzie wyświetlany.

Co zrobić w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu?

Nieszczęścia się zdarzają, dlatego warto wiedzieć, co robić w sytuacji, gdy Twój telefon zostanie skradziony lub go najzwyczajniej w świecie zgubisz. Poniższe czynności pozwolą Ci zlokalizować urządzenie, zdalnie wymazać jego zawartość, a nawet uruchomić alarm.

Android

 1. Otwórz Ustawienia, następnie ZabezpieczeniaZnajdź moje urządzenie.
 2. Upewnij się, że funkcja ta jest włączona.
 3. W przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu wejdź na stronę android.com/find i zaloguj się do swojego konta Google.
 4. Wybierz urządzenie, które chcesz zlokalizować i wybierz jedną z dostępnych opcji.

iOS

 1. Wejdź w Ustawienia i kliknij Apple ID.
 2. Wybierz urządzenie, z którego obecnie korzystasz.
 3. Zlokalizuj opcję Znajdź mój iPhone i upewnij się, że jest włączona.
 4. Teraz gdy będziesz chciał zlokalizować swój telefon, wystarczy się zalogować i wybrać jedną z dostępnych funkcji.

One comment

 • anonimowy.user

  17 września 2020 at 16:12

  Zamiast nordVPN preferuje ProtonVPN który siedzibe ma tam gdzie ProtonMail czyli w Szwajcarii.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}