AplikacjeWpis sponsorowanyAplikacje do słuchania audiobooków

Paweł3 lutego 20228 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/gdzie-sluchac-audiobookow.jpg

W tym artykule przedstawimy kilka przydatnych miejsc, gdzie można słuchać audiobooków. Taka forma zapoznawania się z książkami staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób ze względu na brak czasu na czytanie książek wybiera właśnie audiobooki. Można je odsłuchiwać w trakcie jazdy samochodem, podczas uprawiania sportu lub w trakcie innych czynności. Gdzie zatem warto szukać audiobooków?

Storytel

Jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie można słuchać audiobooków, jest bez wątpienia Storytel. To aplikacja dostępna z poziomu smartfona, książek możesz więc słuchać w dowolnym miejscu i o każdej porze. Bogaty zasób książek dostępnych w tym miejscu został podzielony na prawie dwadzieścia kategorii, co znacznie ułatwia poszukiwanie odpowiedniego tytułu. Audiobooki są dostępne również w trybie offline.

Audioteka

Aplikacja Audioteka zawiera wiele ciekawych tytułów. Są tu książki należące do każdej kategorii. Co istotne, w Audiotece niektóre tytuły są dostępne za darmo. Zupełnie bezpłatnie możemy odsłuchać ponad tysiąca godzin nagrań. Sama aplikacja jest bezpłatna, odsłuchanie niektórych książek wymaga jednak wykupienia ich.

Audioteka posiada kilka ciekawych funkcji. Można ustawić tryb drzemki (przydatne, gdy zasypiamy słuchając audiobooka). Niektórzy cenią ją także ze względu na możliwość przyspieszenia lub spowolnienia nagrania książki lub innej publikacji. Aplikacja jest dostępna na wszystkie popularne platformy.

gdzie-sluchac-audiobookow

Wolne lektury

To jedyna taka strona internetowa, która jest całkowicie bezpłatna. W formie audiobooków można na niej jednak znaleźć głównie książki przydatne dzieciom i młodzieży. Mowa oczywiście o lekturach. Do dyspozycji użytkownika została oddana sprawna wyszukiwarka z możliwością odnalezienia konkretnego tytułu według autora, epoki lub gatunku.

Spotify

Aplikacja Spotify nie jest raczej kojarzona z audiobookami. Wiele osób używa jej natomiast do słuchania muzyki (ma naprawdę ogromną bazę) i podcastów. Na Spotify nie znajdziemy być może aż tylu audiobooków, co w Audiotece lub na Storytel, baza jest jednak dość spora.

Spotify może być więc świetną opcją na rozpoczęcie przygody z nagranymi dźwiękowo książkami. Jeżeli nie wiesz, gdzie słuchać audiobooków, a masz wykupioną tę usługę – warto skorzystać z posiadanej już aplikacji. Słuchanie audiobooka w Spotify nie wymaga bowiem dodatkowego abonamentu.

Aplikacji Spotify można też używać bezpłatnie. Jesteśmy jednak wtedy zmuszeni do słuchania reklam co pewien czas. Do największych zalet Spotify należą możliwość odsłuchiwania audiobooków w trybie offline (należy wcześniej pobrać plik), regulacja tempa nagrania, a także dostępność na każdej platformie i na stronie www.

Która aplikacja do audiobooków jest najlepsza?

Trudno wskazać najlepszą aplikację do słuchania audiobooków. Każda ma swoje wady i zalety. Różnią się także swoimi zasobami. Jeżeli szukamy konkretnej książki, czasami możemy ją odnaleźć tylko w jednym miejscu.

Aby poznać więcej przydatnych stron i aplikacji z audiobookami, przejdź na stronę: https://mobileclick.pl/10-stron-i-aplikacji-z-audiobookami-ktore-powinienes-poznac/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.