NewsBudowa sieci z wykorzystaniem modułów Keystone

Paweł19 lipca 20229 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/keystone-1280x846.jpg

Moduły Keystone znacznie ułatwiają pracę osobom, które zajmują się budową sieci komputerowych. Niezależnie więc od tego, czy ktoś na co dzień pracuje przy sieciach, czy też przymierza się do przeprowadzenia jednorazowej modernizacji, wykorzystanie Keystone Jack z pewnością będzie dobrą decyzją.

Warto jednak na początek dowiedzieć się, czym tak naprawdę są wspomniane moduły i gdzie można je zamontować. Poniżej znajdziesz przydatne podsumowanie informacji o modułach Keystone, poznasz ich zastosowania oraz korzyści wynikające z ich używania. Dowiesz się również, gdzie można kupić porządne moduły w atrakcyjnej cenie.

Do czego służą moduły Keystone?

Uniwersalność i dużą popularność Keystone wynika z tego, że jest to ustandaryzowany otwór i wypełniający je element / gniazdo. Najlepszym przykładem jest popularny moduł rj45, który wykorzystywany jest przy wszystkich sieciach LAN. Tego typu moduły można zamontować zarówno w obudowach i puszkach, jak i gniazdach natynkowych lub rozwiązaniach typu patch panel.

Gniazda Keystone stosuje się przede wszystkim tam, gdzie najważniejsza jest wysoka skuteczność i pewność, że w procesie świadczenia usługi nie dojdzie do żadnych problemów. Tym samym złącza wykorzystuje się w szafach serwerowych, szafach rozdzielczych i w różnego rodzaju punktach dystrybucyjnych.

Korzyści wynikające z użycia modułów Keystone

Oprócz wysokiej skuteczności i bezproblemowego dostępu do konkretnego elementu, zamówienie wspomnianych modułów przyniesie również wiele innych korzyści. Warto wspomnieć między innymi o możliwości skonfigurowania paneli patch z dużo mniejszą ilością portów. Dodatkowo nie ma znaczenia, czy stosowane jest ekranowanie. Producent gwarantuje łatwiejszy montaż, co z pewnością docenią osoby pracujące przy rozbudowanych sieciach. Nawet jeżeli z jakiegoś powodu zaistnieje potrzeba usunięcia portu z konkretnego miejsca już po jego instalacji, to będzie można bez problemu przenieść go w inne miejsce.

Dodatkowo akcesoria te pozwalają również skrócić i przy okazji uprościć ewentualne naprawy. W końcu nawet najlepsze porty mogą się czasami zepsuć i wówczas konieczna jest wymiana. Dzięki nowoczesnym modułom Keystone technik odpowiedzialny za wymianę niesprawnego modułu nie musi tracić czasu na odłączanie wszystkich portów.

Gdzie kupić porządne moduły?

W ofercie sklepu internetowego z rozwiązaniami wykorzystywanymi w sieciach komputerowych i teleinformatycznych dostępne są wszystkie najczęściej stosowane moduły Keystone. W przypadku wątpliwości związanych z wyborem można dodać produkty do porównania lub skontaktować się ze sprzedawcą. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się przede wszystkim moduł Keystone Jack RJ45 Kat. 6 UTP, który nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi.

Serwery rack w atrakcyjnych cenach

Sklep online z modułami to również idealne miejsce do tego, aby skompletować pozostałe akcesoria i elementy. Znajdziesz tu również nowoczesny server rack w dobrej cenie. Sprzęt ten spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W sprzedaży można znaleźć kilka różnych modeli, co pozwala dobrać serwer w taki sposób, aby idealnie odpowiadał potrzebom firmy. Serwery w obudowach typu rack najczęściej stosuje się w miejscach, w których wszystko musi idealnie działać. W takich przypadkach nie można sobie pozwolić na żadne półśrodki i ryzykować, że tańsze rozwiązania odmówią współpracy w najmniej oczekiwanym momencie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}