AplikacjeCiekawe aplikacje mobilne

Paweł7 stycznia 202010 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/aplikacje-ciekawe.jpg

Telefon komórkowy od dawna już nie służy wyłącznie do wykonywania połączeń i pisania smsów. Sieci społecznościowe są już bardzo powszechne, a urządzenia mobilne pełnią funkcję małego komputera i miejsca do przechowywania danych. Przedstawiamy listę kilku mniej oczywistych, ale bardzo ciekawych aplikacji, które warto przetestować.

SkyCash

Darmowa aplikacja służąca do zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz biletów na połączenia krajowe PKP Intercity. Dodatkowo umożliwia opłacenie parkingu w strefach płatnego parkowania , zakup biletów do Multikina oraz wielu kin lokalnych np. do Kino Luna w Warszawie, a nawet wykupienie ubezpieczenia. Służy również do wypłaty gotówki bez użycia karty w bankomatach Euronetu i do dokonywania przelewów pieniężnych na numer telefonu komórkowego.

Shazam

Aplikacja może identyfikować muzykę, filmy, reklamy i programy telewizyjne na podstawie odtwarzanego krótkiego framentu (na podstawie wykresu czasowo-częstotliwościowego zwanego spektrogramem), zarejestrowanego przez mikrofon w urządzeniu. Shazam połączyć można z mediami społecznościowymi jak Facebook i sprawdzić, jakich piosenek i nagrań poszukują nasi znajomi oraz podzielić się swoimi odkryciami z innymi użytkownikami.

Listonic

Czyli inteligentna lista zakupów. Pomaga podzielić się obowiązkami domowymi z innymi osobami. Wysyła listę zakupów domownikom i każdy może dodać produkty, które już zakupił. Dzięki opcji dyktowania głosowego można dodać artykuły na listę bardzo sprawnie. Produkty same segregują się na odpowiednie działy z supermarketu, także później łatwiej jest je znaleźć w sklepie. Aplikacja zawiera również małe fotografie artykułów, co pomaga uniknąć pomyłki oraz domyślnie zapamiętuje nasze preferencje zakupowe.

Wakie

Większości z nas bardzo ciężko wstać rano. Na rynku istnieje wiele oryginalnych budzików, które robią wszystko aby nas rozbudzić – uciekają, wymagają stanięcia na nich stopami, wykorzystują coraz sygnały dzwonków. Aplikacja Wakie oferuje zupełnie nowe rozwiązanie – możliwość ustawienia budzenia na konkretną godzinę przez innego użytkownika aplikacji. Nieznajomy dzwoni do nas o ustalonej porze i przez minutę zadaje nam różne pytania, aż wstaniemy z łóżka. Po 60 sekundach połączenie zostaje automatycznie rozłączone.

Aplikacja Netflix

Niewiele osób wie, że aplikacja Netflix jest również dostępna w specjalnej wersji na telefony komórkowe. Dzięki temu można oglądać ulubione filmy i seriale w podróży bez konieczności noszenia ciężkiego komputera. Lepszą jakość i szybsze odtwarzanie zapewni VPN Netflix, usługa, która dodatkowo zapewnia możliwość oglądania produkcji, które nie są jeszcze dostępne w Polsce.

Stocard

Aplikacja umożliwia zebranie kart lojalnościowych w jednym miejscu. Wystarczy zeskanować kody kreskowe i zostaną one zapisane w pamięci telefonu – podczas zakupów można pokazać kartę sprzedawcy w kilka sekund. Nie trzeba nosić portfela wypchanego plastikowymi kartami ani instalować dziesiątek aplikacji mobilnych różnych sklepów.

Calm

Służy do medytacji, łatwiejszego zasypiania i pomaga się uspokoić. Poprzez medytacje z przewodnikiem, historie snu, programy oddychania, relaksującą muzykę aplikacja ma zapewnić zmniejszenie stresu i niepokoju oraz spokojny sen. Sesje medytacji z przewodnikiem są dostępne w długości 3, 5, 10, 15, 20 lub 25 minut. Tematy obejmują: uspokajający niepokój, radzenie sobie ze stresem, głęboki sen, koncentrację, zmianę nawyków, pracę nad szczęściem i poczuciem własnej wartości, uważność w szkole i pracy oraz uspokajanie dzieci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}