AplikacjeCzy drony DJI Mavic dobrze sprawdzają się ze smartfonami na androidzie?

Paweł1 marca 20219 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/czy-drony-dji-mavic-dobrze-sprawdzaja-sie-ze-smartfonami-na-androidzie.jpg

Zakup tabletu do obsługi drona to dodatkowy wydatek uszczuplający budżet jego użytkownika. Aby go uniknąć wystarczy posiadać dobrej klasy smartfon, który będzie służył zarówno do codziennego użytku, jak i latania dronem. Musi on jednak posiadać odpowiednie parametry i system operacyjny, który umożliwi zainstalowanie właściwej aplikacji. Dodatkową zaletą jest duża wielkość ekranu, która sprawi, że latanie będzie przyjemnością.

Jaka aplikacja do dronów DJI?

Drony produkowane przez DJI to najpopularniejsze obecnie tego typu urządzenia na świecie. Szybka ekspansja chińskiej marki jest możliwa dzięki systematycznemu wypuszczaniu na rynek nowych modeli oraz unowocześnianie już istniejących. Pojawianie się na rynku nowych, coraz wydajniejszych urządzeń sprawia, że ulepszane są również aplikacje służące do ich obsługi. Starsze modele dronów DJI były sterowane za pomocą aplikacji DJI GO 4, która nie jest kompatybilna z najnowszymi modelami. Nowe drony z serii DJI Mavic, czyli Mavic Mini, czy Mavic AIR 2 są obsługiwane przez 64-bitową aplikację DJI Fly. Jest to o tyle ważne, że kupując smartfona do sterowania tymi modelami należy zwrócić uwagę, na to czy posiada 64-bitowy system operacyjny.

Obsługa drona DJI Mavic smartfonem na Androidzie

Jak już wspomniano do obsługi najnowszych modeli dronów z serii DJI Mavic wymagana jest aplikacja DJI Fly. Według chińskiego producenta działa ona na wszystkich telefonach z Androidem 6.0 i nowszym. Oczywiście warunkiem jest taki, że system operacyjny telefonu musi być 64-bitowy. Aplikacja nie uruchomi się na 32-bitowym systemie, nawet jeżeli oznaczenie Androidu będzie właściwe. Warto na to zwrócić uwagę decydując się na zakup konkretnego modelu drona, ponieważ urządzenia muszą być kompatybilne żeby można było nim sterować. Oczywiście jeżeli w krótkim czasie planujemy wymianę smartfona na nowszy, to śmiało możemy kupić najnowszy model z serii Mavic. Topowe Samsungi, począwszy od modelu S6 w górę mają zainstalowany seryjnie 64-bitowy system operacyjny.

Drony DJI Mavic na 32-bitowym Androidzie

Jak już wspomniano producent nie zapewnił 32-bitowej aplikacji DJI Fly, ale powstały niezależne 32-bitowe aplikacje do obsługi dronów z serii Mavic. Powstają one na bazie oficjalnego pakietu dla programistów DJI SDK, czyli narzędzi udostępnionych przez producenta. Oznacza to, że nie należy obawiać się ich instalacji, czy użytkowania, ponieważ nie jest to żadna garażowa produkcja. Najnowsze drony z serii Mavic można obsługiwać przez aplikacje takie jak m.in. Red Waypoint, czy Dronelink.

Pozostałe cechy smartfona używanego do sterowania dronem

Odpowiedni smartfon oprócz właściwego systemu operacyjnego powinien posiadać również duży ekran, który umożliwi wygodne sterowanie dronem i doskonały widok. W tej kwestii zaleca się modele z minimum 6-calowymi wyświetlaczami. Aktualnie dużą popularnością cieszą się smartfony z ekranami OLED, które w połączeniu z rozdzielczością Full HD lub 4K dają doskonały obraz.

Warto zwrócić uwagę również na pojemność baterii, która umożliwi cały dzień pracy. Jeżeli chodzi o inne parametry, to warto posiadać ośmiordzeniowy procesor i przynajmniej 4GB pamięci RAM, co pozwoli na wydajną obsługę dedykowanej aplikacji.

Zarówno dostępne obecnie w sklepach nowoczesne modele dronów z serii DJI Mavic, jak i urządzenia, których premiera odbędzie się w najbliższym czasie będą obsługiwane przez aplikację DJI Fly. Warto więc zadbać, by smartfon używany do sterowania nimi był z nią kompatybilny. Powinny o tym pamiętać szczególnie te osoby, które planują zakup modelu DJI FPV, czyli najnowszego drona chińskiego producenta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}