NewsGdzie we wrześniu pojechać na wakacje last minute?

Paweł10 września 201927 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/wrzesien-wakacje-last-minute.jpg

Wakacje last minute po sezonie to wybór, na który decyduje się coraz więcej Polaków. Jednych przyciągają atrakcyjne ceny, innych nieco niższe (nie tak upalne) temperatury, jeszcze innych – zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny. Gdzie warto pojechać we wrześniu i październiku na wakacje last minute?

Jesienne wakacje last minute

Jesień to bardzo dobry czas na urlop. W najbardziej popularnych wakacyjnych kurortach i najbardziej obleganych miastach ruch nieco maleje, więc zwiedzający mają szansę w spokoju przyglądać się wybranym zabytkom i innym atrakcjom. Plażowicze również mogą korzystać w uroków zagranicznych wakacji, mimo że temperatura nieco spada.

Dla sporej części osób również mniej męcząca temperatura jest ważnym kryterium, które sprawia, że decydują się one na wyjazd właśnie jesienią. Warto jednak pamiętać, że przed ostateczną decyzją o wyjeździe na last minute, warto sprawdzić pogodę w danym regionie Europy czy świata. W niektórych miejscach robi się bowiem znacznie chłodniej, pojawia się ryzyko opadów deszczu. Z tym wszystkich trzeba się liczyć albo świadomie wybierać te kierunki, które gwarantują iście wakacyjną pogodę we wrześniu, a nawet w październiku.

Gdzie warto pojechać?

Wakacje last minute w Egipcie, Tunezji czy Turcji to gwarancja słonecznej pogody, doskonałych warunków do plażowania, opalania i niezmąconego niczym relaksu. Ceny są wyjątkowo atrakcyjne, a warunki hotelowe, baza turystyczna oraz pogoda – idealne. Nic więc dziwnego, że spora część osób, która może sobie pozwolić na urlop we wrześniu, decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Wakacje jesienią to również dobrym pomysł w przypadku Włoch lub Hiszpanii.

Oblegane latem wyspy, takie jak Sardynia, Sycylia, Wysypy Kanaryjskie, Majorka mają już nieco mniej gości, zdecydowanie przyjemniej się je zwiedza, a temperatura nadal potrafi rozpieszczać. Ponadto, spadają również nieco ceny w restauracjach i sklepach z pamiątkami. Z pewnością wrzesień to idealna pora na zwiedzanie hiszpańskich i włoskich miast położonych w centrum lądu, bez bezpośredniego dostępu do morza.

Madryt, Sewilla, Rzym, Mediolan – wszystkie te miasta w wakacje zwiedza się wyjątkowo trudno. Jest tutaj bardzo dużo turystów, a temperatury momentami sięgają prawie 40 stopni Celsjusza. W mieście bez dostępu do morza tworzą się trudne warunki do zwiedzania. We wrześniu temperatury są już nieco niższe, więc same wędrówki po muzeach i parkach są znacznie przyjemniejsze. A wieczory nadal można spędzać na włoskich i hiszpańskich placach, ponieważ nadal jest ciepło.

2 comments

 • kasiela

  8 października 2019 at 22:28

  Ja też wyjeżdżam jesienią ale nad nasze Polskie morze. Wtedy kiedy nie ma tłumów, jest najwięcej jodu a pogoda może być naprawdę fajna na spacery po plaży. W Kołobrzegu jesienią jest cudnie. Ja się zatrzymuje zawsze w hotelu Aquarius SPA. Blisko morza i wiele wiele atrakcji na miejscu. Nawet jak pogoda gorsza to się nie nudzisz.

  Reply

 • Iwona

  20 września 2019 at 16:09

  Ja co roku jeżdżę na wakacje właśnie we wrześniu albo październiku. Najczęściej na all inclusive z Itaki – mają fajne oferty, można trafić na promocję i pojechać do 5 gwiazdkowego hotelu za nieduże pieniądze.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}