TelefonyUrządzeniaRazer Phone otrzymuje aktualizację Android Oreo 8.1

Maciej Kulesa18 kwietnia 20187 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/Razer-Phone-Oreo-8.1-1024x536.jpg

Razer Phone otrzymuje aktualizację systemu operacyjnego Android do wersji Oreo 8.1. Począwszy od dzisiaj, aktualizacja o nazwie OTA będzie stopniowo trafiać na kolejne urządzenia. Użytkownicy mogą sprawdzić, czy ich telefony zostały zaktualizowane przechodząc do sekcji System Update w menu Ustawienia.

Nie jest to najpopularniejszy smartfona na naszym rynku, ale na pewno ma się czym wyróżnić. W tym roku oficjalnie zadebiutował w Polsce i warto zwrócić na niego uwagę, ze względu na kilka elementów. Ma bardzo mocne podzespoły, podobno niesamowity ekran IGZO i dosyć przystępną cenę. Oczywiście, ta ostatnia jest „zjadliwa” jeśli weźmiesz pod uwagę flagowce innych wielkich graczy. Tutaj jeszcze trzeba zaznaczyć, że w Razer Phone zastosowano procesor Snapdragon 835. Telefon został zaprezentowany w listopadzie 2017 roku, a więc na kilka miesięcy przed pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 845. Ktoś, kto chce być na bieżąco na pewno wybierze nowszą jednostkę, ale trzeba przyznać, że 835 dalej jest bardzo wydajnym procesorem.

Czym najbardziej wyróżnia się Razer Phone? Oczywiście erkanem, który ma częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Jest to coś rzadko spotykanego w smartfonach. Kiedyś chyba Philips kombinował z takim ekranem, ale nie będę szerzej poruszał tego tematu, bo nigdy nie trafił do Polski. Nie muszę chyba wspominać jakie zalety zastosowania takiego odświeżania wyświetlacza.

Najważniejsze parametry Razer Phone:

 • System Android 8.1,
 • ekran IGZO  5,7-calowy, 2560 x 1440 pikseli, 120 Hz,
 • procesor Snapdragon 835, Adreno 540,
 • 8 GB RAM,
 • 64 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD,
 • kamera 12 Mpix f/1.8 + 12 Mpix f/2.6 (tył),
 • kamera 8 Mpix f/2.0 (przód),
 • Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC, LTE,
 • czytnik linii papilarnych,
 • głośniki stereo z Dolby Atmos, 24-bitowy DAC z certyfikacją THX,
 • akumulator 4000 mAh; Qualcomm QuickCharge 4.0+,
 • wymiary 158 x 78 x 8 mm.

Razer Phone pojawił się w Polsce w lutym 2018 roku. OD tamtego czasu można go kupić tylko w sieci Play. Na szczęście można to zrobić bez abonamentu, ale jak ktoś chce podpisać umowę z siecią Play, to również może wybrać ten model. Smartfon Razer Phone kosztuje 3199 złotych i ta cena pozostaje na tym samym poziomie od oficjalnej premiery w Polsce.

Razer Phone nie uniknie porównań do Xiaomi Black Shark. Chiński gigant również ma w swoim portfolio smartfona dla graczy. Na ten moment nie będziemy zajmować się porównaniem, bo nie da się tego uczynić jeśli chodzi o cenę. Xiaomi Black Shark czeka na premierę w Polsce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}