TelefonyUrządzeniaDyrektorzy CIA, FBI, NSA i innych agencji wywiadowczych ostrzegają przed smartfonami Huawei.

Maciej Kulesa14 lutego 201838 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/huawei-1024x682.jpg

Huawei nie ma łatwego życia w USA. Zaraz po tym, jak internauci dowiedzieli się, że Huawei nakłaniał do pisania fałszywych recenzji (o tym za chwilę), firma została zaatakowana przez kilka ważnych instytucji. A raczej przez kilku dyrektorów agencji wywiadowczych, w tym FBI, CIA i NSA. Ostrzegają oni przed kupowaniem smartfonów tej firmy i to już kolejny raz mamy do czynienia z podobnym scenariuszem.

Sprawa wydaje się ciekawa ze względu na założyciela Huawei – Ren Zhengfei. Jest to były inżynier armii Ludowo-Wyzwoleńczej w Chinach, a także były członek Komunistycznej Partii Chin. Przez wielu polityków z USA został ochrzczony jako ramię chińskiego rządu. Nic dziwnego, że agencje wywiadowcze nie przepadają za tym nazwiskiem. Co więcej, do tego grona już kiedyś dołączyła Anglia i swego czasu sugerował, że Huawei szpieguje swoich użytkowników, co spowodowało, że zalecali usunięcie ich produktów z półek sklepowych.

Tak samo dzieje się w USA i doszło do tego, że firma ma problem ze sprzedażą w tym kraju. W pewnym momencie doszli do porozumienia z jednym z operatorów sieci komórkowej i mieli za ich pomocą oferować Mate 10 Pro. Jednak operator AT&T ostatecznie wycofał się ze współpracy, prawdopodobnie pod naciskiem polityków i ważnych postaci. W USA pracują nad projektem ustawy, która zakazywałaby pracownikom rządowym korzystania z produktów Huawei.

Mój niepokój koncentruje się dzisiaj na Chinach, a konkretnie na chińskich telekomach, takich jak Huawei i ZTE, które mogą mieć niezwykłe powiązania z chińskim rządem. (Richard Burr, przewodniczący Senackiej Komisji Wywiadowczej)

Huawei odpowiada na te zarzuty i twierdzi, że nie stanowi większego zagrożenia niż jakikolwiek inna firma teleinformatyczna. Wspominają tutaj o zaufaniu 170 krajów, w których funkcjonują i nie rozumieją niechęci USA pod ich adresem.

AT&T wycofało się ze współpracy z Huawei i nie będzie oferowało smartfona Mate 10 Pro. Jednak producent zdecydował się na „wolną sprzedaż”, ale tutaj również może mieć problemu. Tutaj dochodzimy do wymuszonych „recenzji”, które zostały zamieszczone w sklepie Best&Buy. Chodzi o to, że Huawei w zamian za opinie w sklepie oferował wybranym użytkownikom testy najnowszego smartfona Mate 10 Pro. Opinie w sklepie pojawiały się w sekcji recenzji i użytkownicy, w większości, oceniali smartfona na pięć gwiazdek. Miało się to przełożyć na lepszą przedsprzedaż flagowego produktu Huawei. Oczywiście, okazało się, że jest to niezgodne z regulaminem sklepu i wszystko wyszło na jaw.

Wiem, że sprzedaż marki Honor w USA jest na niemal zerowym poziomie, ale dlaczego nie podnoszą głosu w tej kwestii? Wiadomo, Huawei to Honor, ale nie każdy użytkownik o tym wie i jeśli mowa tutaj o nazwach i pewności, że dochodzi do szpiegowania, to myślę, że warto by było podnieść jeszcze tę kwestię. Temat jest interesujący i warto go śledzić.

3 comments

 • Marcin

  22 marca 2018 at 12:52

  Ale o co im chodzi? Że ktoś będzie ich śledzić??? Niby Apple czy Google nie zbiera więcej danych niż o tym oficjalnie deklarują

  Reply

 • Rotschildek

  14 lutego 2018 at 12:47

  Chyba chodzi o To że CIA i inne służby nie dały radę namówić firmy na implementację dodatkowych usług nasłuchowych w tych słuchawkach . O co chodzi chyba każdy w miarę myślący człowiek wie , w USA jak na dzień dzisiejszy jest straszną KOMUNĄ , niektórzy czytają to jako wolność heheheh .

  Reply

  • Maciej Kulesa

   14 lutego 2018 at 14:32

   Ja szukałem jakiegoś ciekawego artykułu na ten temat, który rozłożyłby wszystko na czynniki pierwsze. Takie obiektywne sprawozdanie, ale raczej nie istnieje taka treść.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}