Blokowanie reklam na blogu. Dlaczego to robisz?

Blokowanie reklam na blogu. Dlaczego to robisz?

Blokujesz reklamy u nas na stronie. Dlaczego? :(

Chciałem dowiedzieć się, co stoi za tym, że blokujesz reklamy na blogu Fandroid.com.pl? Zastanawiam się, czy mogę coś poprawić? Chodzi o to, strona jest utrzymywana praktycznie z reklam Google, z których i tak nie ma dużych pieniędzy.

Możesz mi pomóc wykonując jeden prosty ruch – dodając stronę do zaufanych w Adblock. Nie udostępniam nachalnych reklam i tak naprawdę wyświetlanych jest tylko kilka na jednej stronie. Zauważyłem, że zaczął wam przeszkadzać box z informacją o zapisywaniu się do newslettera. To był jedyny komunikat, który pojawiał się w formie wyskakującego okienka. Usunąłem go ze strony i jeśli ktoś będzie chciał subskrybować bloga, to może to zrobić pod każdym tekstem.

Byłbym wdzięczny za wykonanie tej czynności, bo to bardzo pomaga. Nie proszę o żadne datki, przelewy czy wsparcie w serwisach. Proszę tylko o nieblokowanie reklam na blogu. Naprawdę to dużo dla mnie znaczy i pozwala częściej udostępniać teksty. Po prostu motywuje.

Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące reklam, to pisz śmiało. Wszystkie komentarze wezmę pod uwagę.

 1. Bo już prawie włażą w d… Są wszędzie. Niedługo reklama będzie na papierze toaletowym. Wiele stron przegina z reklamami w tym także Twój portal. Czasami jest więcej reklam niż samej treści.

  1. Możesz rozwinąć dlaczego mój blog przegina z reklamami? Mam trzy miejsca. Na samej górze, na samym dole i w tekście. Czasami, jak jest dłuższa treść, to wyświetli dodatkową jedną reklamę.
   Pytam, bo chcę wiedzieć co zmienić.

   1. Ależ proszę bardzo tekst https://www.fandroid.com.pl/wyglada-nokia-7-ekranem-189,16837 (4 reklamy, gdyby wyciąć zdjęcia, wielkość reklam przekracza wielkość tekstu), tekst https://www.fandroid.com.pl/wyglada-nokia-7-ekranem-189,16837 (4 reklamy).
    Zazwyczaj w wkurza mnie jeśli muszę szukać tekstu pomiędzy reklamami, a reklamy umieszczane przez ciebie są dość duże. Do tego reklama w zdjęciach (tych wysłanych przez użytkowników https://www.fandroid.com.pl/zdjecie-miesiaca-luty-2018,16484) wchodzi na jedno ze zdjęć uniemożliwiając zobaczenie jego miniatury (tutaj bym proponował nie umieszczać wszystkich zdjęć na jednej stronie tylko po np: 20 szt. i wtedy reklama na początku i końcu strony). Oczywiście ilość reklam umieszczanych przez Ciebie nie równa się ilości reklam umieszczanych na portalach typu onet :D

    1. Dzięki za komentarz! Co do reklamy przy zdjęciach… jestem wdzięczny za zwrócenie uwagi. Zmieniałem kreacje i zapomniałem dodać wyjątku do galerii. Nie powinno to mieć miejsca. Już teraz powinno być okej.
     W przypadku artykułów na przykładzie z odnośnika… Wyrzuciłem reklamy z tekstu. Będą one tylko nad nim (pod tytułem) i pod nim (na samym końcu). Jeśli treść będzie liczyła mniej niż 300 słów, to reklamy nad tekstem w ogóle się nie pojawią. Chyba, że 300 słów to za mało…
     dzięki za komentarz.

 2. Właśnie na Ciebie trafiłam ;) I dodaję stronę do wyjątków. Jeśli o mnie chodzi, to po prostu Adblock blokuje „z marszu” wszystkie strony, trzeba manualnie go wyłączyć, nie zawsze się chce, no bo czemu mamy się dobrowolnie skazywać na irytujące reklamy, a nigdy nie wiadomo, co się czai na danej stronie.

 3. Akurat wczoraj wyczyściłem budowaną latami whitelistę w uBlock. Miałem tam odblokowane głównie blogi, jak Twój oraz ważne dla mnie strony gdzie wtyczka uniemożliwiała poprawne działanie (m.in. niektóre sklepy internetowe). W dobie, gdy wszędzie potrafią się pojawić skrypty kopiące kryptowaluty nie ma wyboru – trzeba blokować wszystko jak leci. Obecnie rzeczywiście masz tylko reklamy od Google ale jutro może to wyglądać inaczej. Przecież poza złą wolą właściciela może być też włamanie na serwer. Podziękujmy twórcom kryptowalut.

  1. Rozumiem obawy. Niestety kopacze potrafią wkur…
   Dzięki, że pamiętałeś o blogu :)
   Ze swojej strony dodam, że ryzyko włamania sprowadzam do minimum, dzięki dwuetapowej weryfikacji, wtyczki aktualizuję jak są to ważne zabezpieczenia. Jeśli dają tylko jakieś dodatkowe opcje, to czekam na opinie osób, które znają się na tym i dopiero wtedy aktualizuję. Zresztą, używam ich bardzo mało.

   1. Można było wykorzystać reklamy do kopania walut :) Teraz już blokowane są takie procedery, ale niesmak pozostał.
    Do reklam dołączany był kod inicjujący kopanie kryptowalut.

   2. Jak to co? Stworzyli narzędzie, które służy do rozliczeń przestępcom, wygenerowali kolejną bańkę spekulacyjną, stworzyli chory rynek „kopaczy”. Nie widzę żadnej wartości dodanej dla przeciętnego użytkownika, który nie ma potrzeby ukrywania rozliczeń. Technologia blockchain daje bardzo interesujące możliwości jeżeli chodzi o zdecentralizowany dostęp do danych ale kryptowaluty to zło. Osobiście byłbym raczej za powrotem realnych walut do parytetu złota a kryptowaluty to krok w przeciwnym kierunku. Parytet absolutnie niczego.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *