TelefonyUrządzeniaHuawei pracuje nad składanym smartfonem?

Maciej Kulesa13 kwietnia 20185 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/samsung-ggalaxy-składany-koncept.jpg

Prace nad składanym smartfonem Huawei mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Przynajmniej tak głosi najnowsza plotka. Mowa tutaj o listopadzie tego roku. Czyżby Huawei i Samsung mieli pokazać rewolucyjne smartfony w podobnym okresie? Już wiemy, że Samsung pracuje nad składanym telefonem i również planuje jego sprzedaż pod koniec roku.

Ci dwaj producenci nie będą pionierami na tym polu. Sony i ZTE mają już w swoim portfolio urządzenia z dwoma ekranami, które można złożyć. Trzeba jednak przyznać, że żadne z nich nie podbiło rynku. Jeśli miałby ktoś to zrobić, to właśnie Samsung lub Huawei. Na ten moment nie widzę innego gracza decydującego się na taki krok i mającego szansę na podbój rynku konsumenckiego. Apple woli czekać i przyglądać się rynkowi. Pozostali producenci, z całym szacunkiem, nie będą mieć takiej siły przebicia.

Huawei zamierza być szybszy od konkurenta i chce wcześniej pokazać składanego smartfona. Podobno podpisali już wstępne umowy z partnerami. Z jednej strony rozumiem, że taka firma chce być postrzegana jako lider i pionier. Taki smartfon może spowodować, że w głowach potencjalnych klientów Huawei zakorzeni się jako firma, która wymyśliła składanego smartfona. Nieważne, że prawda będzie inna. Ważne jak zostanie to sprzedane w mediach i reklamach.

Fajnie by było zobaczyć dopracowany produkt, który wprowadzi trochę świeżości na rynek. Widać jednak, że Samsung i Huawei obrali inną drogę niż LG, które nie chce udzielać się w takich wyścigach. Obawiam się, że z tego względu możemy mieć do czynienia ze smartfonem, który bada rynek i będzie testowany na użytkownikach. Może się mylę i mam taką nadzieję.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}