NewsWpis sponsorowanyiPhone mini 3 – czy warto w niego zainwestować?

Paweł27 czerwca 20229 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/iphone-mini-3.jpeg

iPhone mini 3 to smartfon, którego premiera miała miejsce jesienią 2021 roku. Jest to flagowiec, w którym zastosowano bardzo dobre podzespoły. Urządzenie posiada kompaktową obudowę. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby zaopatrzyć się w smartfon sygnowany logo Apple, a jednocześnie nie potrzebują zbyt dużego ekranu. W poniższym artykule omawiamy specyfikację tego smartfona oraz jego najważniejsze atuty.

iPhone 13 mini – jak wygląda?

Pod względem wizualnym iPhone 13 mini wygląda podobnie jak smartfony z serii 12. Na pierwszy rzut oka najpewniej nie zauważymy większych różnic. Nie jest to oczywiście równoznaczne z tym, że smartfony są takie same.

W nowym modelu zastosowano trochę węższy notch – wcięcie przy górnej krawędzi ekranu. Inaczej są również ułożone obiektywy tylnego aparatu. Taka zmiana spowodowała, że w smartfonie zainstalowano obiektywy z większymi matrycami, co wpłynęło na poprawę jakości zdjęć.

Użytkownicy iPhone 13 mini jako jedną z większych zalet tego modelu wskazują fakt, że bardzo dobrze leży w dłoni. Wiele osób narzeka, że współczesne smartfony są zbyt dużych rozmiarów, co uniemożliwia przechowywanie ich w kieszeni. Takim urządzeniem jest na przykład Realme 8, którego wyświetlacz ma aż 6,4 cala. Z kolei iPhone 13 mini posiada wyświetlacz o przekątnej 5,4 cala, co czyni go znacznie bardziej poręcznym. Warto wskazać, że iPhone 13 mini posiada także certyfikat IP68 – oznacza to, że jest odporny na zachlapania, wodę (producent wskazuje, że można go zanurzyć do 30 minut na głębokość 6 m) i pyły. 

Czas pracy na baterii uległ znacznej poprawie

Telefony Apple przez długi czas były krytykowane z powodu mało pojemnych baterii, co skutkowało tym, że działały one wyjątkowo krótko. Wielu użytkowników tych urządzeń narzekało, że musieli je ładować nawet kilka razy w ciągu dnia. W iPhone 13 mini czas pracy na baterii uległ znaczącej poprawie. Bateria ma pojemność 2438 mAh – pełna bateria powinna zatem spokojnie wystarczyć na cały dzień standardowego użytkowania. 

Dużym minusem jest jednak fakt, że w smartfonach Apple w dalszym ciągu nie uświadczymy funkcji szybkiego ładowania, przez co cały ten proces trwa dość długo. Gdy porównamy go z czasem oczekiwania na ładowanie w urządzeniach innych marek, iPhone 13 mini nie wypadnie w tym względzie najlepiej.

Procesor, rozdzielczość, aparat

Nowa generacja smartfonów Apple działa znacznie sprawniej i wydajniej – wszystko to jest związane z faktem, że zastosowano w nich procesor Apple A15 Bionic. Uruchamianie nawet kilku aplikacji i dynamiczne przełączanie między nimi nie powinno stanowić większego problemu. Urządzenie jest oczywiście oparte na autorskim systemie operacyjnym Apple, czyli iOS, w 15. wersji.

Rozdzielczość ekranu to 2340 x 1080 pikseli, co jest bardzo dobrym wynikiem. Bez trudu zaobserwujemy wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły, a oglądanie filmów czy granie w gry będzie prawdziwą przyjemnością.

Aparat, który znajdziemy w iPhone 13 mini, jest taki sam jak w przypadku standardowej „13-tki”. Z tyłu urządzenia znajduje się system dwóch aparatów 12 Mpix wyposażonych w obiektywy szerokokątny i ultraszerokokątny. W tym drugim zastosowano przysłonę f/2,5, bez autofocusa, zaś w pierwszym f/1,6.

Za pomocą aparatu w iPhone 13 mini wykonamy naprawdę rewelacyjne zdjęcia, co wynika także z zastosowania w nim optycznej stabilizacji obrazu z przesunięciem. Bez względu na to, czy fotografujemy naturę, czy też swoich bliskich bądź jedzenie, będziemy równie mocno zadowoleni z osiągniętych rezultatów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.