TelefonyUrządzeniaWpis sponsorowanyiPhone X – jak dbać o telefon?

Wpis Sponsorowany7 sierpnia 201848 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/iphone-x-1280x704.jpg


iPhone X – jak dbać o telefon?

Na niezawodność konkretnego urządzenia wpływa nie tylko technologia, jaka została w nim wykorzystana, ale również to, jak o nie dbamy. Nowoczesne telefony są w stanie służyć naprawdę długo, dlatego warto jak najlepiej wykorzystać ich możliwości. Jak dbać o telefon iPhone X?

Etui i szkiełko ochronne

Ile razy zdarzyło Ci się widzieć u kogoś telefon z roztrzaskanym ekranem? Takie sytuacje, zwłaszcza w przypadku smartfonów są niezwykle powszechne, a mimo to, wielu użytkowników wciąż nie zabezpiecza się odpowiednio na taką ewentualność. A przecież tego typu ochrona wcale nie kosztuje wiele. Wystarczy zakup odpowiedniego etui, które zminimalizuje ryzyko uszkodzenia w momencie upadku. Dodatkowo warto zdecydować się na zakup szkiełka ochronnego, dopasowanego specjalnie do iPhone X. Gdy telefon upadnie, to naklejana szybka, a nie ekran ulegnie uszkodzeniu. Takie zabezpieczenie można szybko zamienić na nowe.

Należy również uważnie działać w przypadku czyszczenia telefonu. Jeżeli w jakiś sposób dojdzie do zabrudzenia ekranu, powinniśmy postępować w określony sposób. Przede wszystkim unikajmy ostrych narzędzi. Ryski na wyświetlaczu mogą powstać bardzo szybko, a w efekcie korzystanie z iPhone’a X będzie utrudnione. Zabrudzenia najlepiej usuwać korzystając ze ściereczek z mikrofibry. W przypadku trudno dostępnych miejsc najlepiej skorzystać z pędzelka.

Jak przedłużyć żywotność baterii?

Dobrze zachowana bateria to gwarancja wielu godzin korzystania z iPhone’a X. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że to my, użytkownicy, mamy największy wpływ na to, jak funkcjonuje zasilanie w naszym telefonie. Akumulatory są wrażliwe na czynniki atmosferyczne, dlatego wystawianie telefonu na działanie mrozu lub upału wpłynie niekorzystnie na jego funkcjonowanie. Podobnie jest w przypadku całkowitego rozładowywania urządzenia. Całkowite rozładowanie baterii nie wpływa dobrze na jej żywotność, dobrze więc wyposażyć się w awaryjne zasilanie np. w postaci zewnętrznej baterii.

Zadbaj także o to, co w środku

Właściwe dbanie o telefon to nie tylko troska o jego sprawność oraz wygląd. Równie istotnym elementem jest ochrona zawartości urządzenia. Mowa nie tylko o ich zabezpieczeniu przed kradzieżą, ale również o regularnym aktualizowaniu oprogramowania iOS. By zachować odpowiednią płynność funkcjonowania urządzenia, należy pamiętać o zamykaniu aplikacji działających w tle. Duże pliki przechowujmy na wymiennej karcie pamięci, a te starsze archiwizujmy na zewnętrznych urządzeniach. Użyteczne może się okazać również utworzenie kopii zapasowej danych i umieszczenie jej w chmurze.

4 comments

 • Rafał

  7 sierpnia 2018 at 10:52

  „…należy pamiętać o zamykaniu aplikacji działających w tle. Duże pliki przechowujmy na wymiennej karcie pamięci”.
  Poważnie Panie Autorze?
  Miał Pan kiedykolwiek styczność z systemem iOS, lub jakimkolwiek IPhone’em?
  Artykuł o niczym, w dodatku wprowadzający w błąd.

  Reply

  • Maciej Kulesa

   7 sierpnia 2018 at 11:11

   Dzięki za zwrócenie uwagi. Faktycznie jest kiepsko wykonany ten wpis, poszedł jako sponsorowany i ktoś nie dopatrzył zatwierdzając. Zgłaszam do autorów.
   To nie zmienia faktu, że oznaczony jest jako sponsorowany…

   Reply

   • Rafał

    7 sierpnia 2018 at 13:13

    Szanowny Panie, rzecz nie w tym, że artykuł sponsorowany, a nierzetelny.
    Nie chodzi o to, że głównym bohaterem jest konkretny model telefonu. Przecież iPhone, którykolwiek, nie posiada slotu na kartę pamięci.
    I aplikacji działających w tle również nie zamykamy. Tak ten system nie działa.

    Reply

    • Maciej Kulesa

     8 sierpnia 2018 at 09:46

     Chodziło mi o to, że nie ja jestem autorem. To i tak też nie zmienia faktu, że powinienem zatrzymać ten tekst. Wiem jak działa iPhone i ja bym tak nie napisał.

     Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.