AplikacjeOperatorzyWpis sponsorowanyWyszukiwanie obrazem w Google Grafika – szybsze działania w Internecie

Wpis Sponsorowany8 sierpnia 2018210 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/shutterstock_279289769-e1533674983940.jpg

Wyszukiwanie obrazem w Google Grafika

Korzystanie z wyszukiwarki internetowej Google to jedna z najczęściej wykonywanych czynności, służących ogromnej grupie użytkowników na całym świecie. Dzięki temu, że możemy znaleźć potrzebne nam informacje w sieci, zyskujemy czas i pieniądze. Ważne materiały źródłowe, odnalezione w Internecie, pomagają nam w nauce, pracy, a także poszerzają spektrum zainteresowań. Dobrze więc zastosować jak najwięcej udogodnień, wspierających cenne poszukiwania internetowe. Jednym z nich jest niewątpliwie szukanie obrazem w Google. To narzędzie, które warto zainstalować i używać głównie z powodu przyspieszenia pracy w sieci.

Wyszukiwanie obrazem – na czym to polega?

Opcja wyszukiwania obrazem w Google jest intuicyjna i dosyć prosta. Najpierw trzeba dodać tę funkcję do wyszukiwarki, o ile nie ma jej aktualnie. W tym celu należy wejść w ,,Ustawienia’’ oraz ,,Rozszerzenia’’, a następnie ją zainstalować.

Po wykonaniu tej czynności w oknie wyszukiwarki powinna pojawić się ikona graficzna małego, wirtualnego aparatu fotograficznego. Potem możliwe jest wyszukiwanie Google na kilka sposobów. Jednym z nich jest przeciągnięcie i upuszczenie wybranej grafiki w pole wyszukiwania. Kolejna metoda polega na przesłaniu obrazu lub zdjęcia bezpośrednio z dysku komputera.

Inną możliwością jest z kolei skopiowanie adresu URL danego obrazu lub kliknięcie prawym klawiszem w dowolną grafikę. Ta ostatnia opcja możliwa jest jednak po uprzednim zainstalowaniu rozszerzenia dla Chrome oraz Firefox.

Zobacz wideo poradnik

Co wpływa na przyspieszenie pracy w Internecie?

Na przyspieszenie pracy w Internecie wpływa przede wszystkim szybkie łącze. Jeśli więc chcesz korzystać z sieci w błyskawiczny sposób, dobrze używać łącza najwyższej jakości. Doskonałą alternatywą dla osób, które chcą przetestować najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jest internet bez zobowiązań UPC.

Równie ważnymi czynnikiem, wpływającym na szybkie działania zaawansowanego wyszukiwania informacji i sprawnego korzystania z narzędzi dostępnych w sieci, jest aktualizacja używanego oprogramowania, a także systematyczne czyszczenie komputera z wirusów za pomocą licencjonowanego programu antywirusowego.

Ponadto, sprawniejsze korzystanie z Internetu umożliwiają opcje, takie jak wspomniane wcześniej wyszukiwanie obrazem oraz głosem. Tego rodzaju alternatywy ułatwiają wykonywanie codziennych czynności, związanych z wyszukiwaniem zaawansowanych informacji i znacznie przyspieszają tempo pracy.

Szukanie obrazem jako ułatwienie przestrzegania prawa autorskiego

Co istotne, szukanie obrazem przyczynia się również do ekspresowego sprawdzania, czy dane zdjęcie lub grafikę można wykorzystać do celów komercyjnych, w tym również umieszczenia ich jako jednego z elementów na swojej stronie internetowej. Opcja wyszukiwania obrazem może też być wykorzystana jako sposób na znalezienie źródła obiektu graficznego.

Wystarczy wpisać adres URL https://www.google.com/advanced_image_search, który umożliwia zaawansowane wyszukiwanie Google. Trzeba wpisać słowo, które odpowiada tematyce zdjęcia, grafiki czy Clipartu, a następnie wybrać parametry, które nas interesują, takie jak chociażby kraj wyszukiwania czy rodzaj prawa do użytkowania.

Zobacz wideo poradnik

Wyszukiwanie zaawansowane – efektywny sposób korzystania z sieci

Wybór metody wyszukiwania obrazem, jako narzędzia codziennego użytkowania, może być nie tylko sposobem na przyspieszenie pracy w Internecie, lecz także doskonałą alternatywą znalezienia legalnego źródła interesującego Cię obrazu.

Zaoszczędzony czas dobrze spożytkować na przykład na ciekawą rozrywkę, taką jak oglądanie telewizji HBO Go w pakiecie z internetem UPC. W ramach dostępu do usługi użytkownik zyskuje dostęp do wielu filmów, seriali, a także dokumentów i koncertów na pięciu różnych urządzeniach!

2 comments

 • Polakko

  9 sierpnia 2018 at 01:40

  Zal ze cos takiego trzeba instalowac .. vivaldi ma to wbudowane ale dzieci o tym nie wiedza

  Reply

 • MHM

  8 sierpnia 2018 at 10:04

  Wszystko pięknie, ładnie i cudownie, ale przydałoby się podać nazwę tego rozszerzenia, bo czort wie czego szukać i dodać trzeba do przeglądarki.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.