NewsJak sprzedawać przedmioty ze Steama za prawdziwe pieniądze?

Paweł19 sierpnia 2019118 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/skiny.jpg

Wszyscy zastanawiają się gdzie i jak najkorzystniej sprzedać skiny do CS:GO i zarobić na tym prawdziwe pieniądze. Na gamingowych forach, oraz na samym Steamie codziennie przybywa pytań o to jak zarobić na przedmiotach z CG:GO, gdzie najlepiej pozbyć się zalegających na koncie skórek i jak znaleźć miejsce gdzie nasz trade będzie nie tylko opłacalny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Niestety, nie istnieje jeden idealny sposób, metoda albo trick na najbardziej opłacalne sprzedanie skinów do CS:GO. To na którą z metod powinniśmy się zdecydować zależy od celu jaki chcemy osiągnąć. W poniższym artykule zagłębimy się w 4 podstawowe sposoby na sprzedanie skórek do Counter-Strike: Global Offensive oraz w to jak znaleźć najlepsze markety niezwiązane z Valve i Marketem Steam.

Jak działa rynek skinów do CS:GO?

Zanim zaczniemy omawiać i porównywać dostępne Skin Markety, czyli serwisy do wymiany skórek, warto powiedzieć kilka słów o tym jak działa rynek skinów CS:GO i jaka jest jego ekonomia.

Oczywiście istnieje wiele czynników, które wpływają na ceny skinów. Nadrzędnym czynnikiem będzie tzn rarity czyli rzadkość występowania danego itemu. Zatem generalnie im rzadszy skin, tym droższy, przynajmniej potencjalnie. Ok, ile zatem powinniśmy wziąć za naszego skina?

Niektórzy twierdzą, że podstawowa cena skórki broni CSGO zależy po prostu od liczby skrzynek, które musisz otworzyć, aby wydropić tę konkretną skórkę. W takich kalkulacjach trzeba wziąć pod uwagę koszt wszystkich kluczy, które musiałeś użyć, aby uzyskać tę skórkę, oraz koszt pozyskiwania skrzynek. Może to stanowić podstawę do określenia wartości skina, nie zapominajmy jednak o indywidualnym podejściu, rynek pewne skiny po prostu kocha bardziej. Oczywiście istnieje kilka uniwersalnych zasad, którymi kierują się sprzedający skiny nie po raz pierwszy. Przede wszystkim warto zrobić researach serwisów by zbadać za jaka cenę aktualnie kupowany jest dany przedmiot. Kto robił trade’y ten wie, że rynek jest dość dynamiczny i trzeba swoje finansowe oczekiwania dostosować do sytuacji. Czasem lepiej przeczekać słabszy okres i sprzedać swoje cacko później. Zatem, gdy na przykład Valve wypuszcza nową kolekcję, zawsze dobrze jest poczekać co najmniej tydzień, najlepiej dwa, zanim coś sprzedasz lub kupisz. Tak długo zwykle trwa ustabilizowanie się cen. Warto jeszcze wspomnieć, że podstawowa zasada w handlu skinami powinna być ostrożność, czyli nie przyjmowanie podejrzanych ofert z nieznanych kont, dokładne sprawdzanie co klikamy i gdzie się logujemy. Zasada uważności i ograniczonego zaufania może oszczędzić nam kłopotów.

4 podstawowe sposoby na sprzedanie skórek do Counter-Strike: Global Offensive

Każdy ze sposobów które omówimy poniżej, ma swoje wady i zalety. To, który powinieneś wybrać zależeć będzie od tego, ile czasu i wiedzy posiadasz oraz jaki jest twój ostateczny cel. Czy chcesz po prostu możliwie najszybciej zarobić na swoich zasobach poza środowiskiem Steam, czy na przykład wymieniasz tańsze skiny żeby pozwolić sobie na kupno wymarzonej broni i zwiększyć przyjemność z grania.

Steam Market

Steam Community Market został powołany przez Valve’a, jako oficjalne miejsce wymiany skinów dla Społeczność Steam’a. Charakteryzuje się on dość wysokimi cenami i dużą liczbą ofert danego przedmiotu. Jest to również jedno z najbezpieczniejszych miejsc do sprzedaży skórek CS:GO. Steam Market nie daje jednak możliwości wypłaty środków ze sprzedawanych w ten sposób skórek. Pieniądze pozostaną w Twoim portfelu Steam i można je wymienić tylko na towary cyfrowe z ich platformy. Możesz na przykład kupić nową grę, kartę podarunkową, aby ulepszyć swoje konto Steam. Jeśli jednak chcesz wykorzystać zarobek ze skinów poza środowiskiem Steam, musisz poszukać innych sposobów, nie związanych bezpośrednio z Valve.

Prywatne oferty

Kolejnym sposobem na uzyskanie oferty jest znalezienie osoby zainteresowanej skórkami, które chcesz sprzedać. Możesz to zrobić za pośrednictwem dedykowanych forów, serwerów Discord oraz, co zaskakujące, w sekcjach komentarzy / forach dyskusyjnych lub grupach poświęconych CSGO. To rozwiązanie pozwala na omówienie umowy i upewnienie się, że obie strony dostaną to, czego chcą, za odpowiednią cenę. Istnieje wiele stron internetowych, forów i grup Steam, które ułatwiają wystawienie takiej oferty. Minusem jest to, że sprzedaż skórek w ten sposób może być bardzo czasochłonna, a pieniądze, w wielu przypadkach, nadal będą przechowywane w Twoim portfelu Steam. Dodatkowo Steam pobiera procent z takiej transakcji. Obecnie opłata transakcyjna Steam wynosi 5%, a opłata stosowana dla transakcji przedmiotów z Counter-Strike: Global Offensive wynosi 10%. To daje 15% więcej do zapłaty dla kupującego, co z kolei może znacznie obniżyć Twój zysk.

Mimo że system Steam jest bardzo restrykcyjny, może na przykład wstrzymać wymianę jeśli zauważy coś podejrzanego, nadal nie może całkowicie uchronić przed oszustwami. Najlepszą praktyką jest podwójne lub potrójne sprawdzenie każdej transakcji i każdej pozycji w ofercie. Zawsze dobrze jest zweryfikować drugiego tradera, jeśli jest aktywny w społeczności Steam, możesz sprawdzić jego referencje.

Niezależne rynki skinów

Jeśli chcesz sprzedać swoje przedmioty jak na Steam Market, ale chcesz cieszyć się pieniędzmi poza środowiskiem Steam , powinieneś wybrać jeden z prywatnych rynków skinów. Działają one podobnie do Społeczności Steam, z tym że nie są tak bezpieczne. Ponieważ ceny będą ogólnie niższe niż na rynku Steam, często łatwiej jest tam znaleźć kupca dla swojej skóry. Minusem jest to, że rynki są często narażone na dumping cenowy lub spekulacje. Trzeba być ostrożnym i dobrze zorientowanym w temacie zanim przystąpi się do wystawiania swoich ofert. Co więcej, sprzedaż przedmiotów w ten sposób jest czasochłonna i nie ma pewności, że znajdziesz kupca dla swojej skóry. Dobrym pomysłem będzie zawsze sprawdzenie opinii na temat danego rynku.

Strony oferujące masowe depozyty

Są to niezależne serwisy masowo skupiające wszystkie skiny, które spełnią ich kryteria. Tutaj cena jaką proponują za nasze przedmioty będzie niższa niż na Steam Markecie, natomiast zarobione pieniądze będziemy mogli natychmiast wypłacić, na przykład na nasze konto Paypal. Istnieje wiele witryn oferujących takie usługi, wśród nich polski serwis SkinWallet. To serwis który płaci obecnie najwięcej na rynku za skórki do CS:GO. Jeśli interesuje cię sprzedaż skinów CS GO takiej transakcji możesz dokonać w niecałe trzy minuty.

Czy są jeszcze inne miejsca lub sposoby sprzedaży skórek CS:GO? Na co zwracacie uwagę wybierając serwis ? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami i doświadczeniem.

One comment

 • elko

  8 maja 2020 at 20:38

  Uwaga na scamerów na fb :) czatują na dzieciaki, które same są naiwne

  mechanizm wygląda tak:
  scamer reklamuje się że skupuje przedmioty nawet do 70% wartości ! do tego jakieś okładki i profilówki z cs:go legit check etc, poluje na transakcje z dzieciakami
  dzieciaki często mają konto bankowe dla nastolatka albo paypala i jakiś wartościowy skin do opylenia bo my się trafiło
  scamer oczywiście pisze, że może na allegro, ale potem, że szkoda że prowizja etc, więc oferuje blikiem na konto albo paypal, warunek sprzedający rozpoczyna proces wymiany, a scamer nie zaakceptuje przedmiotu tylko mu przeleje hajs jak zobaczy że jest wymiana kto ma trochę mózgu wie że to bez sensu, ale dzieciaki no tak kilka stówek dużo pieniądzów jaasne zrobimy tak)
  inna bajka najpierw umawia się niby na wystawienie na allegro licząc, że ofiara jest <18 (a nie wystawi, bo poniżej 18 nie może mieć konta sprzedającego, rodziców nie poprosi przeciez wiadomo)
  więc dzieciak zaczyna transakcję, scamer akceptuje przedmiot i się ulatnia, albo opowiada bajkę, że nic nie dostał i że oboje padli ofiarą api scamu

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}